بررسی بیمه عمر آسیا: شرکتی با توانگری سطح اول

بیمه عمر آسیا
۵
(۵)

پشتوانه بیمه‌ای و اقتصادی برای بیشتر افراد یکی از مهمترین ارکان برنامه ریزی برای آینده می‌باشد. داشتن پس انداز به همراه پوشش بیمه‌ای از مزایای بیمه عمر است که  آسودگی خیالی برای دارنده این بیمه نامه فراهم می‌شود. بیمه عمر آسیا نیز با توجه به شرایطی که برای بیمه گذاران بیمه نامه عمر خود فراهم می کند توانسته یکی از گزینه های بیمه گذاران در بیمه نامه های عمر و سرمایه گذاری باشد. در این نوشته نگاهی اجمالی به بیمه عمر آسیا خواهیم داشت تا شرایط و مزایا داشتن این بیمه نامه را بررسی کنیم.

وضعیت مالی و توانگری بیمه آسیا

بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران سطح توانگری شرکت های بیمه را هر ساله  اعلام  می‌کند که بر اساس آخرین گزارش ۱۴ شرکت در سطح یک توانگری و وضعیت مطلوب قرار گرفته‌اند و توانسته اند از عهده ایفای تعهدات خود در مقابل بیمه گذاران برآیند.  بر اساس این گزارش شرکت بیمه آسیا از سال ۱۳۹۱ تا سال ۱۳۹۶ توانسته همواره سطح توانگری یک را داشته باشد. هم اکنون هم شرکت بیمه آسیا با داشتن ۷۲ شعبه در سراسر کشور و توانگری مالی ۱۰۰ یکی از شرکت های مطرح در همه رشته‌های بیمه از قبیل بیمه عمر آسیا، بیمه بدنه آسیا، بیمه مسئولیت پزشکان و… باشد.

 


مطلب مرتبط: جدول مقایسه بیمه‌های عمر


پوشش‌های بیمه عمر آسیا

پوشش های بیمه عمر آسیا

 

۱- پوشش فوت

پوشش اصلی بیمه عمر آسیا پوشش فوت این بیمه نامه می باشد که اگر فرد بیمه شده در طول مدت داشتن بیمه عمر آسیا فوت کند این سرمایه به ذینفعان بیمه نامه وی پرداخت می شود.
میزان پوشش فوت بیمه عمر ضریبی از حق بیمه پرداختی سالانه تعیین می‌شود ، سرمایه فوت بیمه شده می‌تواند ۱ تا ۲۵ برابر حق بیمه پرداختی سالانه باشد. که البته فرد بیمه شده می‌تواند در طول مدت داشتن بیمه عمر ، سرمایه فوت بیمه نامه‌اش را ۵ تا ۱۵ درصد افزایش دهد.


بیشتر بدانید: بیمه عمر اندوخته‌دار امید کارآفرین چیست؟


۲- پوشش فوت در اثر حادثه

اگر فرد دارنده بیمه آسیا در اثر حادثه فوت کند علاوه بر سرمایه فوت بیمه عمر، سرمایه فوت حادثی نیز به ذینفعان وی پرداخت می‌شود،.تعریف حادثه در بیمه آسیا مطابق با آیین نامه ۸۴ شواریعالی بیمه است که در واقع هر واقعه ناگهانی ناشی از عامل خارجی بدون قصد و اراده بیمه شده در مدت بیمه نامه اتفاق بیافتد و منجر به فوت بیمه شده شود می‌باشد. موارد زیر از جمله حوادثی می باشد که اگر بیمه شده در اثر این حوادث فوت کند، پوشش فوت حادثی به ذینفعان وی پرداخت می‌شود:

 • فوت در اثر غرق شدن، مسمومیت، تاثیر گاز، بخار و یا مواد خورنده مانند اسیـد
 • فوت در اثر ابتلا به هاری ، کزاز و سیاه زخم و گزیدگی حشرات و حیوانات
 • فوت در اثر دفاع مشروع بیمه شده
 • فوتی که بر اثر نجات اشخاص و اموال از خطـر و حادثه

البته حوادثی از قبیل زمین لـرزه ، آتشفشان ، هـدایت هرگونه موتور سیکلت دنده‌ای، ورزش‌‌های رزمی و حرفه‌ای، شکار ، ســوارکاری، قایقــرانی، هــدایت و یا سرنشینی هواپیمای آمــوزشی اکتشـافی و غیرتجاری، هدایت و یا سرنشینی اتومبیل کورسی ( مسابقه ای )، هـدایت و یا سرنشینی هلیکوپتر، غواصی، پرش با چتر نجات و کایت یا سایر وسایل نقلیه پرواز بدون موتور با موافقت بیمه گر و اخذ حق بیمه مربوطه، این خطرات نیز قابل پوشش می‌باشد.


مطلب مرتبط: بیمه عمر و حوادث گروهی چیست؟


میزان سرمایه فوت در اثر حادثه بیمه عمر آسیا می‌تواند ۱ تا ۳ برابر سرمایه فوت می باشد. برای استفاده از این پوشش سن فرد بیمه شده باید ۱۰ تا ۷۰ سال باشد.

 لازم به توضیح است که شرکت بیمه آسیا با توجه به شرایط عمومی و خصوصی و البته با توجه به استثنائات این پوشش را به بیمه شده های بیمه نامه های عمر آسیا پرداخت می کند.

۳- پوشش تکمیلی بیماری های خاص

پوشش بیماری های خاص بیمه آسیا

بر اساس شرایط بیمه عمر آسیا هرگونه عارضه جسمی و یا اختلال که در اثر بیماری‌های تحت پوشش از قبیل سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی عروق قلبی، انواع سرطان و پیوند اعضای اصلی بدن ایجاد شود، تحت پوشش این بیمه نامه قرار دارد.

اگر فرد بیمه شده در طول مدت داشتن بیمه عمر به یکی از این بیماری‌ها مبتلا شود و یا حتی در اثر ابتلا به این بیماری‌ها فوت کند می‌تواند از پوشش بیماری های خاص و سرمایه فوت این بیمه نامه استفاده نماید. میزان پوشش بیماری های خاص بیمه عمر آسیا بر اساس ضریبی از از سرمایه فوت بیمه نامه محاسبه می شود. شرایط سنی استفاده از این پوشش برای افراد ۱۰ تا  ۶۰ سال می باشد، که البته برای استفاده از این پوشش در هر بیماری ۶ ماه دوره انتظار وجود دارد.


بیشتر بدانید: بیمه عمر نوین چیست؟


۴- پوشش تکمیلی نقص عضو و ازکارافتادگی

یکی از پوشش‌های مهم بیمه عمر آسیا داشتن پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی است. بر اساس شرایط بیمه عمر آسیا اگر فرد بیمه شده در اثر حادثه نقص عضو شود و یا ازکارافتاده شود می‌تواند از سرمایه نقص عضو ازکارافتادگی بیمه عمر خود استفاده کند. قطع شدن، تغییر شکل و یا از دست دادن توانایی انجام کار عضوی از اعضای بدن که ناشی از حادثه بوده و وضعیتی دائم و قطعی داشته و مورد تایید پزشک معتمد بیمه آسیا باشد، مواردی هستند که نقص عضو شناخته شده و می توانند منجربه به ازکارافتادگی کلی و جزئی بیمه شده شوند.

میزان سرمایه پوشش تکمیلی نقص عضو   ۵۰ درصد یا ۱۰۰ درصد سرمایه فوت بیمه عمر می باشد، بر اساس شرایط بیمه عمر آسیا این پوش به افراد بین ۱۰ تا ۷۰ سال ارائه می شود.

 

۵- پوشش هزینه پزشکی ناشی از حادثه بیمه عمر آسیا

از جمله شرکت‌های بیمه‌ای که این پوشش را ارائه می دهد شرکت بیمه آسیا می باشد. این شرکت هزینه‌های پزشکی که به علت پیش آمدن خطرات تحت پوشش بیمه نامه باید دریافت خدمات درمانی استفاده کنند را جبران می‌کند.

 • نحوه پرداخت هزینه پزشکی توسط شرکت بیمه آسیا بر اساس صورتحساب درمانی و یا بر اساس حداکثر هزینه در تعهد شرکت بیمه آسیا پرداخت می شود. بیمه شده موظف است برای پرداخت هزینه از سود شرکت بیمه ظرف مدت ۶۰ روز صورتحساب پرداخت شده را به شرکت بیمه آسیا ارائه نماید.
 • در پوشش هزینه پزشکی ناشی از حادثه بیمه عمر آسیا حوادثی که در ۷ روز متوالی اتفاق می افتد یک حادثه به حساب می آید.
 • شرکت بیمه آسیا قبل از پرداخت خسارت اسناد و مدارک پزشکی مربوط به معالجه و درمان بیمه شده را بررسی می نماید.
 • اگر برای معالجه فرد بیمه شده نیاز به انتقال وی و استفاده از اورژانس وجود داشته باشد ، هزینه اورژانس جز هزینه های پزشکی به حساب می‌آید.
 • پوشش هزینه‌های پزشکی بیمه عمر آسیا برای افراد بیمه شده بین ۱۰ تا ۷۰ سال ارائه می شود.

 

۶- پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در اثر ازکارافتادگی

بر اساس شرایط بیمه عمر آسیا هر فرد بیمه شده در سن بین ۱۵ تا ۵۵ سالگی می‌تواند از این پوشش استفاده کند، بر اساس شرایط این بیمه نامه اگر فرد بیمه شده در طول داشتن بیمه عمر دچار ازکارافتادگی کامل  و دائم شود، بیمه گذار بیمه نامه از پرداخت حق بیمه معاف می شود و شرکت بیمه آسیا تا پایان مدت قرارداد حق بیمه را پرداخت می کند.

به این نکته توجه کنید که دانش آموز، ، دانشجو ، سرباز ، بازنشسته و یا خانه دار شغل به حساب نمی‌آید و نمی‌توانند از این پوشش استفاده کنند.

ازکارافتادگی می‌تواند ناشی از بیماری نیز اتفاق بیافتد ، که اگر شروع بیماری منشا ناتوانی باشد باید بیماری یک سال بعد از تاریخ شروع این پوشش اتفاق بیافتد.

 

شرایط بازخرید بیمه عمر

اندوخته ای که در بیمه عمر آسیا  با پرداخت حق بیمه نزد این شرکت تشکیل می‌شود حقوقی برای بیمه گذار ایجاد می‌نماید که شامل استفاده از ارزش بازخریدی و دریافت وام می‌باشد. هر فرد بیمه شده‌ای می‌تواند با توجه به شرایط بیمه عمر خود از همه مزایای بیمه عمر آسیا استفاده نماید.

 • در صورتی‌ که فرد بیمه شده بخواهد بیمه عمر خود را زودتر از پایان مدت بیمه نامه  بازخرید کند و قبل از موعد اتمام قرارداد اندوخته خود را بگیرید مبلغی تحت عنوان ارزش بازخرید بیمه عمر به وی پرداخت می شود که مقدار آن در سال‌های مختلف در جدول بیمه عمر موجود است. اگر باز خرید در در سال اول تا پنجم قرارداد بیمه عمر اتفاق بیافتد، بین ۹۵% تا ۹۹% از ارزش بازخرید به  فرد تعلق می‌گیرد اما از سال ششم به بعد ۱۰۰% آن طبق بیمه‌نامه به فرد پرداخت خواهد شد.
 • اگر بیمه گذار ۳۱ روز بعد از شروع بیمه نامه، از ادامه آن منصرف شود می‌تواند ارزش بازخرید بیمه نامه تا تاریخ درخواست کتبی خود را دریافت نماید که در این صورت بیمه نامه فسخ و شرکت بیمه آسیا پس ازآن هیچ گونه تعهدی در قبال بیمه نامه وی ندارد.
 • درصورت انصراف بیمه شده از ادامه بیمه نامه تحت هر شرایطی، بیمه نامه فسخ و ارزش بازخریدی به بیمه گذار پرداخت می‌گردد.
 • بیمه شده می‌تواند تا ۸۰  درصد ارزش بازخرید بیمه نامه خود را پس از کسر سایر بدهی‌ها از جمله وام و … برداشت نماید. مانده اندوخته بیمه نامه نزد شرکت بیمه آسیا، مبنای تشکیل اندوخته سال های آتی خواهد بود.
 • بر اساس شرایط بیمه عمر آسیا درصورت درخواست بیمه گذار قبل از انقضای مدت بیمه نامه، ارزش بازخرید و سود مشارکت در منافع به روز رسانی شده در وجه بیمه گذار قابل پرداخت میباشد .
 • چنانچه بیمه شده به عنوان یک فرد نظامی یا در سمت شغلی نظامی به جنگ اعزام شود می بایست تاریخ اعزام خود را به بیمه گر خود اعلام نماید، لیکن بیمه نامه وی  از تاریخ اعزام به حالت تعلیق در خواهد آمد. چنانچه در مأموریت جنگی به هر علتی بیمه شده  فوت نماید،  فقط ارزش بازخریدی بیمه نامه او تا روز تعلیق پرداخت و حق بیمه های احتمالی دریافتی بعد از تاریخ تعلیق برگشت داده خواهد شد.

بیشتر بدانید: بالاترین نرخ سود بیمه عمر از آن کیست؟


شرایط دریافت وام بیمه عمر آسیا

شرایط دریافت وام بیمه عمر آسیا

علاوه بر پوشش‌های بیمه‌ای که برای فرد بیمه شده وجود دارد، وی می‌تواند از سایر مزایای بیمه عمر آسیا استفاده نماید. از جمله  این مزایا دریافت وام می باشد.

اندوخته ای که با پرداخت حق بیمه و سود تضمینی و مشارکتی نزد شرکت بیمه آسیا شکل می گیرد مبنای دریافت وام می‌باشد. هر فرد بیمه شده می‌تواند  با پایان سال دوم بیمه‌ای خود ، در طول مدت داشتن بیمه عمر آسیا ۸۰ درصد از ارزش بازخریدی بیمه عمر خود را وام بگیرد. نرخ کارمزد وام بر اساس نرخ مصوبه بیمه مرکزی به بیمه شده اعلام می شود.


مطلب مرتبط: هرآنچه از بیمه عمر ایران بدانید


نحوه پرداخت حق بیمه عمر آسیا

قبلا پرداخت حق بیمه عمر آسیا با دریافت دفترچه پرداخت اقساط و مراجعه حضوری بیمه گذاران به بانک انجام می‌گرفت. اما هم اکنون بیمه آسیا برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر به بیمه گذاران امکان پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر آسیا را فراهم کرده که به راحتی می توانند اقساط بیمه عمر و اقساط وام بیمه عمر آسیا را از این طریق پرداخت کنند:

راهنمای پرداخت اینترنتی در زیر نشان داده شده است:

 1. بیمه گذاران برای پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر آسیا، وارد وب سایت بیمه آسیا شوند و به قسمت خدمات الکترونیک مراجعه کنند
 2.  گزینه پرداخت الکترونیکی اقساط یا کارتابل بیمه گزاران را انتخاب نمایید
 3.  در قسمت پرداخت الکترونیک، گزینه پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر آسیا را انتخاب کنید
 4. انتخاب گزینه بیمه نامه جامع عمر و پس انداز یا مهر آسیا
 5.  سپس از منوی سمت راست ، پرداخت اینترنتی را انتخاب کنید
 6.  در این مرحله، کد رهگیری بیمه نامه جامع عمر و پس انداز را که یک عدد ۱۱ رقمی است و با کد ۰۹ شروع می شود و در قسمت بالای  جدول پیش بینی تعهدات بیمه گزار و بیمه گر درج شده است به همراه عبارت امنیتی وارد نموده ، دکمه “مرحله بعدی” را کلیک نمایید
 7.  در پنجره باز شده، پس از کنترل مشخصات فردی و بیمه نامه ، قسط یا اقساط مورد نظر را انتخاب نموده به مرحله بعدی بروید
 8. دروازه پرداخت اینترنتی “به پرداخت ملت” را انتخاب سپس چنانچه قسط یا اقساط انتخاب شده مورد تایید باشد ، گزینه پرداخت را انتخاب نمایید
 9.  پس از تأیید، به دروازه پرداخت اینترنتی “به پرداخت بانک ملت” متّصل می شوید، کافی است مشخصات و رمز اینترنتی یکی از کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب خود را در قسمت های مربوطه وارد نمایید .
 10. با انجام پرداخت شماره پیگیری دریافت خواهید کرد که دریافت کد رهگیری بیمه عمر آسیا نشانه تایید پرداخت حق بیمه عمر شما می باشد.

نحوه مشاهده سوابق بیمه عمر آسیا

همه بیمه گذاران بیمه نامه های عمر شرکت بیمه آسیا می توانند به راحتی از طریق وب سایت شرکت بیمه آسیا سوابق بیمه عمر خود را مشاهده کنند. برای انجام این کار ، بیمه گذاران ابتدا باید به وب سایت بیمه آسیا و سپس به قسمت خدمات الکترونیک کارتابل بیمه گذاران(پرداخت الکترونیکی اقساط) مراجعه کنند. با کلیک در این قسمت باید فرد کد بیمه گذاری و کد ملی را به همراه کد امنیتی وارد کرده و دکمه  بعدی را کلیک نموده و وارد قسمت سوابق بیمه‌ای خود شوند. در این قسمت می توانند هم حق بیمه خود را پرداخت کنند و هم سوابق بیمه‌ای شان را مشاهده کنند.

 

 

راهنمای خرید بیمه عمر آسیا

با مطالعه و مقایسه انواع بیمه عمر شرکت های بیمه، انتخاب و خرید بهترین بیمه عمر برای بیمه گذاران فراهم می‌شود. هم اکنون که مطالبی درباره بیمه عمر آسیا گفته شد شما می‌توانید از طریق لینک زیر فرم بیمه عمر را در سایت بیمه تایم تکمیل و ارسال نمایید. کارشناسان بیمه عمر سامانه بیمه تایم در اسرع وقت با شما تماس گرفته و مشاوره لازم در رابطه با خرید بیمه عمر را به شما ارائه می کنند تا شما بتوانید بهترین بیمه عمر را انتخاب نمایید.

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد رای ۵

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۲ نظر

 • سلام.من یک فرزند۷ساله دارم واز طرف شغلم بیمه تکمیلی آسیا رو واسه خودم وخانواده ام استفاده میکنم.میخام واسه پسرم بیمه عمرکودکان بگیرم.میخام یه چیزی باشه که هم از لحاظ مالی وهم ازلحاظ جسمی الان وآینده اش روتضمین کنه پیشنهاد شما چه مدل بیمه ای هست.متشکرم

  • جناب شهیدی زاده بزرگوار برای مقایسه و انتخاب بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری می تونید از مشاوره و مقایسه سامانه بیمه تایم کمک بگیرید. در سامانه بیمه تایم ثبت نام کنید و درخواست مشاوره بیمه عمر تان را ثبت نمایید.