بیمه تکمیلی آسماری
۳
(۱)

شرکت بیمه آسماری یکی از جدیدترین شرکت‌های بیمه‌ای در ارائه بیمه نامه‌های تکمیلی می‌باشد که توانسته در چند سال اخیر خدمات ارزنده ای را در زمینه انواع بیمه نامه‌های تکمیلی به صورت بیمه تکمیلی انفرادی و بیمه تکمیلی خانوادگی و بیمه تکمیلی گروهی ارائه می‌نماید. در این نوشته می‌خواهیم به بررسی شرایط و پوشش‌های بیمه تکمیلی آسماری می‌پردازیم.

انواع بیمه تکمیلی آسماری

 • بیمه تکمیلی خانواده آسماری
 • بیمه تکمیلی گروهی آسماری

پوشش‌های بیمه تکمیلی آسماری

بیمه تکمیلی آسماری موارد زیر را تحت پوشش خود قرار می‌دهد:

 • هزینه‌های بستری، جراحی، آنژیوگرافی قلب، انواع سنگ شکن، دیسک ستون فقرات، هزینه‌های شیمی درمانی، رادیوتراپی و گامانایف در بیمارستان و مراکز جراحی محدود و day care
 • هزینه‌های جراحی‌های تخصصی مربوط به سرطان، قلب، مغز و اعصاب و نخاع (به استثناء دیسک ستون فقرات)، پیوندها (فقط شامل ریه، کبد، کلیه و مغز استخوان)
 • هزینه‌های زایمان طبیعی و سزارین
 • هزینه‌های پاراکلینیکی شامل انواع اسکن، سونوگرافی، ام آر آی، انواع آندوسکوپی، اکوکاردیوگرافی، ماموگرافی، دانسیتومتری، استرس اکو، تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفسی، نوار (اعم از عضله، عصب، مغز، قلب، مثانه)، آنژیوگرافی، شنوایی سنجی، بینایی سنجی و هولتر مانیتورنینگ قلب
 • هزینه جراحی‌های مجاز سرپایی مانند شکستگی‌ها، گچ گیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، تخلیه کیست، لیزر درمانی و بیوپسی.
 • هزینه‌ خدمات آزمایشگاهی (به غیر از چکاپ) شامل آزمایش‌های تشخیص پزشکی، پاتولوژی، انواع رادیوگرافی، نوار قلب، فیزیوتراپی
 • هزینه‌های مربوط ‌به رفع عیوب انکساری چشم در مواردی که به تشخیص پزشک معتمد بیمه‌گر، جمع قدر مطلق نقص بینایی هر چشم (درجه نزدیک‌بینی یا دوربینی به اضافه نصف آستیگمات) ۳ دیوپتر یا بیشتر باشد.
 • هزینه آمبولانس مشروط به بستری شدن درون شهری
 • هزینه آمبولانس مشروط به بستری شدن برون شهری
 • هزینه‌های دندانپزشکی صرفاً محدود به جرم گیری، بروساژ، کشیدن، ترمیم، پر کردن، درمان ریشه و روکش با ارائه گرافی قبل و بعد از درمان
 • هزینه‌های ویزیت پزشکان عمومی، متخصص و فوق تخصص، فرانشیز دارو و ملزومات دارویی بر اساس فهرست داروهای مجاز کشور و خدمات اورژانس در موارد غیر بستری، تزریق و سرم درمانی طبق تعرفه


بیمه تکمیلی خانواده آسماری

این بیمه نامه برای تمامی افراد خانواده بوده و در طرح‌های مختلف با انتخاب بیمه گذار پوشش‌های مختلف بیمه‌ای را ارائه می‌نماید. بیمه تکمیلی خانواده آسماری را باید تمامی اعضای خانواده که سن پایین تر از ۷۰ سال دارند باید تهیه نمایند. یکی از مزایای بیمه تکمیلی آسماری این است که فرزندان شاغل و غیر شاغل می‌توانند این بیمه نامه را خریداری نمایند. البته فرزندان شاغل بالای ۲۵ سال در صورت تمایل می‌توانند با ارائه گواهی اشتغال این بیمه نامه را تهیه نکنند. و نکته مهم دیگر در این بیمه نامه این است که تمامی اعضای خانواده باید یک طرح را انتخاب و خریداری نمایند.

طرح های بیمه تکمیلی خانواده آسماری به ترتیب جداول زیر می‌باشد:

بیمه تکمیلی خانواده آسماری

 

جدول شماره ۲ پوشش‌های بیمه تکمیلی خانواده آسماری

جدول شماره 2 بیمه تکمیلی خانواده آسماری

 

 

نکته: بیمه تکمیلی خانواده آسماری برای خانوادهای ساکن شهر تهران قابل ارائه نیست؛ و ساکنین سایر شهرهای سراسر کشور می‌توانند با خرید این بیمه نامه از پوشش‌ها و مزایای آن بهره مند گردند.


شرایط سنی خرید بیمه تکمیلی خانواده آسماری

 • با در نظر گرفتن افـراد ۲۰ تـا ۵۰ سال به عنوان مبنا، افراد زیـر ۲۰ سال با ۵۰ درصد کاهش قیمت، افراد ۵۱ تا ۶۰ سال ب ۲۰ درصد افزایش قیمت و افراد ۶۱ تا ۷۰ سـال بـا ۵۰ درصد افزایش قیمت همراه خواهند بود.
 • افـراد بـالای ۷۰ سال قـادر بـه تهیـه این بیمه نامه نیستند. درصورتیکه هر یک از اعضای خانـواده بالای ۷۰ سال سن داشته باشد، آن فرد تحت پوشش قرار نمی گیرد اما سایر اعضای خانواده میتوانند بیمه نامه را خریداری نمایند.
 • نوزاد تازه متولد شده تحت پوشش بیمه نیست مگر آن که سرپرست خانواده برای او بیمه نامه تهیه نماید.

نحوه پرداخت حق بیمه تکمیلی خانواده آسماری

 • پرداخت اقساطی حق بیمه : ۲۵درصد از حـق بیمه در ابتدا به صـورت نقدی و ۷۵درصد مابقی به صورت سه قسط یکسان متوالی یک ماهه دریافت خواهد شد
 • پرداخت نقدی: پرداخت کل حق بیمه به صورت نقدی در ابتدای بیمه نامه شـامل ۱۰درصد تخفیـف خواهد شد.
 • تخفیف عدم خسارت: در صـورت عدم خسارت هریک از اعضای خانواده در یک سال، برای تمدید سال بعـد ۵ درصـد تخفیف در حق بیمـه آن فرد لحاظ خواهد شد.

تکمیل فرم پیشنهاد بیمه درمان خانواده آسماری

قبل از صدور بیمه نامه، فرم پیشنهاد بیمه درمان میبایست توسط سرپرست خانـواده تکمیل و امضا شود. این فرم توسط کارشناسان بیمه بازار تایم در اختیار بیمه گذاران قرار خواهد گرفت.  شـرکت بیمه آسماری در دو سال اول بیمه نامه هیچ مسئولیتی در قبـال بیماری های مادرزادی و از قبل موجـود ندارد و هزینه هـای ایجـاد شده مربوط بـه این موارد را پوشش نمی دهد؛ اما در صـورت تمدید بیمه نامه از سال سوم به بعد این محدودیت برداشته خواهد شد.


بیمه تکمیلی گروهی آسماری

یکی از برترین شرکت های بیمه ای که بیمه تکمیلی را با طرح های مختلف بیمه ای به صورت گروهی  ارائه می نماید . حتی اگر تعداد نفرات شرکت و سازمان شما کمتر از ۵۰ نفر باشد می توانید به کمک طرح های بیمه گروهی آسماری بهترین بیمه بازار تکمیلی را انتخاب و خریداری نمایید.


شرایط بیمه تکمیلی گروهی آسماری

پوشش های بیمه تکمیلی

 • در خرید بیمه تکمیلی گروهی آسماری بیمه گذار می تواند هر یک از پوشش های پایه در جدول ۱ را انتخاب نماید، میتواند پوششهای اضافی مختص بـه طرح انتخابی خود در جـدول ۲ را نیز جهت دریافت خدمات بیشتر تهیه نماید.
 • در بیمه بازار نامه های گروهی تکمیلی آسماری پوششهای پایه به صورت جداگانه قابل خریداری است اما پوششهای اضافی منوط بـه تهیه پوشش های پایه اسـت.
 • حـق بیمه های ارائه شده در جدول ۱ و ۲ مختص افراد تا سن ۶۰ سال است. حق بیمه افـراد ۶۰ تا ۷۰ سال ۵۰ درصد و افراد ۷۰ تـا ۸۰ سال ۱۰۰ درصـد افزایش پیدا خواهد کرد.
 • پوشش غرامت در طرح پلاتینی و پلاتینی پلاس، درصورتیکه بیمه شـده در بیمارستان بستری شود، به ازای هر شب بستری مبلغ ۳.۰۰۰.۰۰۰ ریال عالوه بـر هزینه های بستری به بیمه شـده جهت غرامت پرداخت خواهد شـد.
 • استثنائات در بیمه نامه های کمتر از ۵۰ نفـر برای عمل های مربوط به چاقی مانند: اسلیو معده، بـای پس معده و همچنین تعویـض مفصل زانو پوشش داده نمی‌شود.

فرانشیز بیمه آسماری

فرانشیز بیمه آسماری برای بیمه بازار های تکمیلی خانوادگی ۱۰ درصد می باشد.

فرانشیز در بیمه نامه های گروهی آسماری برای تمامی پوششهای پایه ۱۰درصد و فرانشیز پوشش های اضافی ۳۰ درصد است.


دوره انتظار بیمه تکمیلی آسماری

 • دوره انتظار پوشش زایمان: دوره انتظار پوشـش زایمـان ۹ ماه است. (یعنی بیمه شـده در این مدت نمیتواند از خدمات مربوطـه استفاده نماید(
 • دوره انتظار پوشش های بستری، جراحی عمومی و جراحی تخصصی ۳ ماه اسـت. یعنی بیمه شده در این مدت نمیتواند از خدمات مربوطه استفاده نماید.
 • دوره انتظار پوشش دندانپزشکی ۴ ماه است. کشیدن دندان و هزینه های ناشی از حادثه دوره انتظار ندارد.

حذف دوره انتظار در بیمه تکمیلی آسماری

درصورتیکـه بیمه گذار سال گذشته تحت پوشش بیمـه درمان تکمیلی (بـا هر شرکت بیمه گری) بوده باشد، دوره انتظار به شرط تأیید بیمه گر قبلی و حداکثر گذشت زمان ۳۰ روز از پایان قرارداد بیمه درمان تکمیلی قبلی، لحاظ نخواهد شد.


نحوه دریافت خسارت بیمه تکمیلی آسماری

برای استفاده از بیمه تکمیلی آسماری و دریافت خسارت های مر بوط به هزینه های در مانی، بیمه شده‌ها می‌توانند به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه آسماری مراجعه کنند تا بتوانند بدون نیاز به پرداخت هزینه و فقط با پرداخت فرانشیز، از خدمات درمانی تحت پوشش استفاده کنند.

نکته برای استفاده از این نوع دریافت خسارت به همراه نسخه پزشک از شرکت بیمه معرفی نامه بگیرند.

البته بیمه شده‌ها می‌توانند برای مراحل درمانی خود به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد هم مراجعه کنند اما در این حالت فرد باید همه هزینه‌ها را شخصاً پرداخت کرده و پس از آن با مراجعه به شعب بیمه به همراه مدارک لازم، هزینه‌های خود را دریافت کند. البته طبق تعرفه و با کسر فرانشیز.


مدارک لازم برای خرید بیمه تکمیلی آسماری

 • فرم پیشنهاد تکمیل شده بیمه درمان تکمیلی خانواده شرکت بیمه آسماری
 • کپی تمامی صفحات شناسنامه اعضای خانواده
 • کپی کارت ملی اعضای خانواده
 • ارائـه گواهی اشتغال بـه کار فرزندان مجـرد بالای ۲۵ سال کـه مایل بـه تهیه این بیمه نامه بـه همراه خانـواده خود نیستند.

خرید بیمه درمان تکمیلی آسماری

برای خرید بیمه تکمیلی آسماری در انواع مختلف بیمه های گروهی و خانواده می توانید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید. به کمک مشاوره قبل از خرید کارشناسان ما می توانید بهترین بیمه تکمیلی را با طرح های مختلف برای شرکت و سازمان و یا برای خانواده تان خریداری نمایید.

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۳ / ۵. تعداد رای ۱

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

تیم تولید محتوای بیمه تایم

آیا سوالی در رابطه با این مطلب دارید؟ کارشناسان بیمه تایم پاسخگوی شما خواهند بود