بیمه عمر دانا : بررسی شرایط و معرفی انواع بیمه عمر دانا

۴.۶
(۷)

یکی از  رشته‌های بیمه ای که شرکت بیمه دانا ارائه می‌کند، بیمه عمر دانا می باشد که به صورت چند طرح مختلف در دسترس بیمه گذاران می‌باشد. در ادامه به بررسی این بیمه و طرح‌های مختلف آن می‌پردازیم.

 

انواع بیمه عمر دانا

بیمه‌های عمر دارای انواع متفاوتی هستند. بیمه عمر دانا نیز دارای چندین طرح مناسب است:

 1. بیمه عمر جامع ارمغان زندگی
 2. بیمه عمر زمانی دانا
 3. بیمه عمر مانده بدهکار دانا
 4. بیمه عمر وزارت نیرو
 5. بیمه عمر دانا برای کودکان

در ادامه هرکدام از این بیمه‌ها را به تفکیک بررسی خواهیم کرد. اما پیش از ان پیشنهاد میکنیم سطح توانگری بیمه دانا را از گزارش رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه مشاهده کنید.

 

۱- بیمه عمر جامع ارمغان زندگی دانا

 بیمه عمر جامع ارمغان زندگی

از طرح‌های جدید شرکت بیمه دانا برای بیمه‌نامه‌های عمر، بیمه عمر جامع ارمغان زندگی است. مزایای بیمه عمر جامع ارمغان زندگی نسبت به سایر انواع بیمه عمر دانا این است که شما در این بیمه‌نامه می‌توانید با پرداخت یک حق بیمه سایر اعضا خانواده را تحت پوشش قرار داده و در کنار پوشش‌های کامل بیمه ای می توانید سرمایه گذاری مطمئنی رو هم داشته باشید.


بیشتر بدانید: بیمه عمر پاسارگاد چه مزایا و معایبی دارد؟


در این بیمه‌نامه هر فردی که بیمه گذار است می‌تواند به عنوان بیمه شده اصلی و یا بیمه شده فرعی تحت پوشش قرار بگیرد. با توجه به این که در این بیمه‌نامه چندین نفر  می‌تواند از پوشش‌های این بیمه‌نامه استفاده کنند ، بیمه شدگان اصلی و فرعی در این بیمه‌نامه شناخته می شوند و سن و سلامتی همه بیمه شدگان در محاسبه حق بیمه موثر می‌باشد.

 

پوشش‌های بیمه عمر جامع ارمغان دانا:

 • اولین پوشش این بیمه‌نامه سرمایه فوت بیمه عمر دانا است، میزان سرمایه فوت در بیمه عمر جامع ارمغان دانا  بر اساس حق بیمه پرداختی فرد محاسبه می‌شود. سقف سرمایه فوت بیمه عمر جامع ارمغان زندگی می‌تواند تا ۳۶۰ برابر حق بیمه پرداختی ماهانه و حداکثر تا مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان می‌باشد که به استفاده کنندگان این بیمه‌نامه پرداخت می‌شود.
 • در کنار پوشش سرمایه فوت، اگر هر بیمه شده در اثر حادثه فوت نماید می‌تواند از سرمایه فوت حادثی استفاده کند، سرمایه فوت ناشی از حادثه تا ۱۸۰۰برابر حق بیمه پرداختی ماهانه و حداکثر تا ۵۰۰ میلیون تومان می باشد که اگر بیمه شده در اثر حادثه فوت کند این مبلغ به علاوه سرمایه فوت به اضافه اندوخته بیمه‌نامه به استفاده کنندگان این بیمه‌نامه پرداخت می‌شود.
 • پوشش سرمایه امراض برای ۵ دسته بیماری از جمله سکته قلبی، سکته مغزی، انواع سرطان، پیوند اعضای اصلی بدن و عمل جراحی کرونر  تا سقف ۳۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود.
 • پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه از دیگر پوشش‌های این بیمه‌نامه می باشد که در صورت ازکارافتادگی کامل و دائم فرد تا پایان مدت قرارداد از پرداخت حق بیمه معاف می‌شود.
 • اگر فرد بیمه شده به علت حادثه  دچار ازکارافتادگی کامل و دائم شود ۱۰۰درصد سرمایه فوت به عنوان سرمایه ازکارافتادگی به وی پرداخت می‌شود.
 • اگر فرد بیمه گذار ازکارافتاده کامل و دائم شود می‌تواند از مستمری این بیمه‌نامه تا ۳برابر حق بیمه استفاده نماید.
 • پرداخت هزینه های پزشکی ناشی از حادثه بیمه شده حداکثر  تا ۱۰ درصد از سرمایه فوت عادی می‌باشد که در زمان حادثه به فرد پرداخت می‌شود.
 • پوشش رایگان فوت بیمه شده در اثر حادثه از دیگر پوشش‌های بیمه عمر جامع ارمغان زندگی است. در این پوشش اگر بیمه شده تا  ۱۰روز از زمان صدور  در اثر حادثه فوت نماید تا ۳۰ میلیون تومان می‌تواند از این پوشش بیمه‌نامه استفاده کنند.

 

ویژگی های بیمه‌نامه جامع ارمغان زندگی دانا

 • اگر بیمه شدگان فرعی نیز در طول مدت داشتن بیمه عمر دانا فوت نمایند سرمایه بیمه عمر به ذینفعان بیمه‌نامه پرداخت می‌شود. میزان سرمایه بیمه عمر تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان می باشند. میزان سرمایه بیمه عمر بر اساس حق بیمه پرداختی  و تعداد افراد تحت پوشش در بیمه‌نامه محاسبه می‌شود.
 • علاوه بر سرمایه بیمه عمر ، همه بیمه شدگان اصلی و فرعی می توانند از سرمایه فوت ناشی از حادثه استفاده نمایند.
 • اگر در طول داشتن بیمه عمر دانا بیمه شده اصلی فوت نماید ، علاوه بر اندوخته بیمه‌نامه سرمایه بیمه عمر به ذینفعان بیمه‌نامه پرداخت می‌شود.
 • همه بیمه شدگان اصلی و فرعی می توانند از پوشش هزینه درمان بیماری های خاص بیمه شدگان اصلی و فرعی بیمه‌نامه استفاده نمایند..
 • اندوخته بیمه‌نامه فقط بیمه گذار بیمه عمر جامع ارمغان زندگی پرداخت می‌شود.
 • اگر بیمه شده اصلی از کارافتاده کامل و دائم شوند بیمه شده اصلی می‌تواند از پوشش معافیت این بیمه‌نامه استفاده نماید.
 • پوشش مستمری در صورت ازکارافتادگی کامل  و دائم بیمه شده اصلی به وی پرداخت می‌شود.
 • همه بیمه شدگان اصلی و فرعی می توانند از پوشش پرداخت هزینه پزشکی ناشی از حادثه استفاده کنند.
 • از دیگر پوشش‌های این بیمه‌نامه پرداخت سرمایه غرامت نقص عضو جزئی و کلی و دائم به همه بیمه شدگان اصلی و فرعی می باشد.
 • اگر پرداخت حق بیمه تا ۴۵ روز دیرتر پرداخت شود، بیمه‌نامه به حالت تعلیق درخواهد آمد و در زمان تعلیق شرکت بیمه دانا هیچگونه تعهدی نسبت به پرداخت خسارت نخواهد داشت.
 • این امکان برای بیمه گذار وجود دارد که برای حفظ پوشش‌های بیمه‌نامه خود  به شرکت بیمه دانا اجازه دهد که در صورت تعویق پرداخت حق بیمه را از اندوخته بیمه‌نامه کسر کند.
 • هرگاه بیمه شده در طول مدت دو سال اولیه از مدت بیمه‌نامه خودکشی کند ، شرکت بیمه دانا فقط اندوخته بیمه‌نامه را به استفاده کننده پرداخت می نماید.

مزایای بیمه عمر و جامع ارمغان زندگی دانا

 • امکان بازخریدی و برداشت از اندوخته بیمه‌نامه برای فرد بیمه گذار وجود دارد.
 • بیمه گذار می‌تواند بعد از گذشت ۲ سال بدون نیاز به ضامن از محل اندوخته بیمه‌نامه خود وام بگیرد.
 • در زمان پایان مدت قرارداد بیمه‌نامه اندوخته به صورت کامل و یکجا و یا به صورت مستمری به استفاده کننده این بیمه‌نامه پرداخت می‌کند.
 • به حق بیمه های پرداختی از سوی بیمه گذار علاوه بر سود تضمینی سود مشارکتی نیز به اندوخته های بیمه گذار پرداخت می‌شود.
 • محاسبه سود به صورت روز شمار انجام می گیرد و اگر پرداخت زودتر از زمان سررسید پرداخت شود سود تشویقی به وی پرداخت می‌شود.
 • بیمه گذار می‌تواند حق بیمه خود را به صورت سالانه و یا اقساط شش ماهه، سه ماهه ویا ماهانه پرداخت کند.
 • سرمایه این بیمه‌نامه معاف از مالیات بر درآمد و مالیات بر ارث می باشد.
 • برای صدور بیمه‌نامه تا سرمایه فوت مجاز نیازی به معایه پزشکی نمی باشد.
 • شما می توانید اندوخته بیمه‌نامه را مستمری تبدیل کنید.
 • سن بیمه شده برای داشتن بیمه عمر دانا از بدو تولد تا ۶۵ سالگی می باشد.
 • برای داشتن سرمایه گذاری که جبران تورم چندین ساله را نماید پرداخت حق بیمه منظم سالانه بهترین راه حل می باشد . فرد می‌تواند حق بیمه عم رخود را به صورت ثابت و یا با نرخ افزایشی ۵% تا ۲۰ % پرداخت نماید.
 • برای داشتن پوشش بیشتر نیز می‌توانید ضریب برای سرمایه فوت بیمه‌نامه خود قرار دهید .میزان ضریب افزایش سرمایه فوت ۵تا ۲۰ درصد می‌تواند باشد.

بیشتر بدانید: بالاترین سود بیمه عمر متعلق به کدام شرکت است؟


 

۲- بیمه عمر زمانی دانا

بیمه عمر زمانی دانا

در بیمه‌نامه عمر زمانی، اگر فرد بیمه شده در طول داشتن بیمه عمر فوت نماید فقط سرمایه فوت به ذینفعان پرداخت می‌شود. میزان حق بیمه، بیمه‌نامه عمر زمانی بر اساس شرایط سنی و سلامت بیمه شده و نوع فعالیت شغلی وی تعیین می‌شود.

مزایای بیمه عمر زمانی دانا

 • میزان حق بیمه عمر زمانی بسیار اندک بوده و در مقابل پوشش مناسبی را به وی پرداخت می‌کند.
 • میزان سرمایه فوتی که برای فرد پرداخت می‌شود مبلغ قابل توجهی است که می‌تواند کمک بزرگی برای خانواده وی باشد.
 • با توجه به این که مبلغ این حق بیمه بسیار اندک است می باشد ، بسیار از کارفرمایان برای پرداخت غرامت ناشی از فوت کارکنان خود این بیمه‌نامه را برای کارکنان خود به صورت کسر از حقوق انجام می‌دهند.

۳- بیمه عمر مانده بدهکار دانا

زمانی که هر فرد از بانک یا هر موسسه اعتباری و یا صندوق قرض الحسنه وام بگیرد، این نگرانی برای همه وجود دارد که در صورت فوت وام گیرنده تعهد وام چه خواهد شد. برای این موضوع بیمه‌نامه عمر مانده بدهکار پیشنهاد می‌شود. بر اساس شرایط این بیمه‌نامه اگر بیمه شده وام گیرنده در طول مدتی که بازپرداخت وام را انجام می دهد فوت کند، با داشتن این بیمه‌نامه، مانده اقساط وام از تاریخ فوت تا پایان مدت وام را به صورت یکجا در وجه بانک و یا موسسه وام دهنده پرداخت می‌شود.


پیشنهاد خواندن: بیمه عمر ایران چه ویژگی‌هایی دارد


مزایای بیمه عمر مانده بدهکار دانا

 • این بیمه‌نامه می‌تواند تضمینی  مناسب برای خانواده در بازگشت بدهی وام هر فرد بیمه شده باشد و نگرانی برای بازماندگان وی در مورد عدم پرداخت حق بیمه را خواهد داشت.
 • در این بیمه‌نامه میزان پرداخت حق بیمه بصورت سالانه و یکجا وجود دارد.
 • در کنار سایر مزایایی که این بیمه‌نامه دارد ، حق بیمه این بیمه‌نامه بسیار اندک است.

 

۴- بیمه عمر دانا وزارت نیرو

در سال ۱۳۸۴، با عقد قرارداد بیمه ای شرکت بیمه دانا وزارت نیرو و سازمان های تابعه این وزارت را تحت پوشش بیمه عمر دانا قرار داده است. البته علاوه بر بیمه عمر دانا، شرکت های دیگر از قبیل بیمه عمر ایران، بیمه عمر سینا، بیمه عمر میهن نیز در حال ارائه پوشش بیمه عمر و سرمایه گذاری به کارکنان وزارت نیرو می باشند. همه کارکنان وزارت نیرو می توانند برای مشاهده سوابق بیمه عمر دانا وزارت نیرو به این آدرس مراجعه کنند.

۵- بیمه عمر دانا برای کودکان

بیمه عمر دانا برای کودکان

شرکت بیمه دانا از جمله شرکت های بیمه ای می باشد که پوشش‌های بیمه عمر را از بدو تولد تا ۶۵ سالگی ارائه می‌کند. از این رو بیمه عمر دانا می‌تواند یکی از گزینه های انتخابی برای بیمه عمر باشد.  یکی از همین طرح ها بیمه سرمایه فرزندان بیمه دانا است که می‌تواند سرمایه مناسبی را برای تحصیل، ازدواج و … فراهم نمایید. این طرح یکی از زیر مجموعه های بیمه عمر جامع ارمغان زندگی دانا است که می توانید برای مشاوره کامل با ما تماس بگیرید یا فرم مشاوره بیمه عمر را در سایت بیمه تایم تکمیل نمایید.

مزایا و معایب بیمه عمر دانا

با توجه به مزایایی که درباره بیمه عمر دانا گفته شد،  تنها عیبی که می‌توان برای بیمه عمر دانا بیان کرد نداشتن امکان پرداخت مستمری برای این بیمه نامه می باشد.

مقایسه بیمه عمر دانا و بیمه عمر پاسارگاد

ماهیت کلی بیمه عمر هر دو شرکت (بیمه عمر دانا و بیمه عمر پاسارگاد) بیمه تقریبا یکسان می باشد. اما تفاوتی هایی را در برخی از پوشش ها دارند:

سقف پوشش امراض بیمه عمر پاسارگاد تا ۶۰ میلیون تومان می باشد وی سقف بیمه عمر دانا تا ۳۰ میلیون تومان

سقف پوشش فوت به علت حادثه بیمه عمر پاسارگاد تا سقف ۸۰۰ میلیون تومان می باشد اما در بیمه عمر دانا تا ۴۰۰ میلیون می باشد.

ارائه پوشش تکمیلی  SOS  برای موارد بستری از دیگر پوشش هایی می باشد بیمه عمر پاسارگاد ارائه می کند و بیمه عمر دانا این پوشش را ندارد.

ارائه پوشش آتش سوزی مسکونی در بیمه عمر پاسارگاد انجام می شود ولی بیمه عمر دانا این مورد را ندارد.

بیمه پاسارگاد به بیمه گذارانی که بمیه عمر دارند تخفیفاتی را ارائه می نماید اما بیمه دانا این مورد را در نظر نمی گیرد.

 

سود قطعی بیمه عمر دانا

شرکت بیمه دانا نیز به بیمه نامه های عمر سود تضمینی به همراه سود مشارکت پرداخت می کند. میزان سود تضمینی، تضمین بیمه مرکزی بر روی بیمه نامه های عمر می باشد. علاوه بر سود تضمینی سود مشارکتی نیز به بیمه نامه های عمر پرداخت می کند.

نحوه دریافت وام بیمه عمر دانا

یکی از مزایای بیمه عمر دانا گرفتن وام بدون نیاز به ضامن است. هر فردی می‌تواند بعد از پایان سال دوم از محل اندوخته بیمه‌نامه خود تا ۹۰ درصد از اندوخته خود را وام بگیرد.  نحوه بازپرداختی وام به صورت دفترچه اقساط به بیمه گذار ارائه می‌شود و می‌تواند با توجه به اقساط تعیین شده بازپرداخت وام خود را واریز نماید. میزان سود وام بیمه عمر دانا در زمان دریافت وام به بیمه گذاران اعلام می‌شود.

 

پرداخت اقساط بیمه عمر دانا

بیمه گذاران بیمه‌نامه‌های عمر و پس انداز دانا می‌توانند اقساط بیمه عمر خود را به صورت الکترونیکی و از طریق درگاه پرداخت اینترنتی بانک ملت و درگاه اینترنتی بانک آینده پرداخت نمایند. حتما این گزینه را در نظر داشته باشید که در پرداخت حق بیمه از طریق درگاه پرداخت اینترنتی بانک ملت و هم در پرداخت حق بیمه از طریق درگاه اینترنتی بانک آینده حتما باید مبلغ و  شناسه پرداخت بیمه عمرتان را به همراه داشته باشید. در صورت پرداخت حق بیمه بدون شناسه ممکن است تمدید بیمه‌نامه تان به مشکل بخورید.


پیشنهاد خواندن: جدول مقایسه بیمه‌های عمر 


بازخرید بیمه عمر دانا

همه بیمه گذاران بیمه نامه های عمر دانا این امکان را دارند که می توانند بعد از صدور بیمه نامه اقدام به بازخرید بیمه عمر نمایند ولی این نکته را در نظر بگیرید که میزان اندوخته بیمه عمر در ۵ سال اول بیمه عمر سود دهی برای فرد ندارد. به نفع بیمه گذار است که با شروع روند سود دهی بیمه نامه ، اقدام به بازخریدی بیمه نامه نمایید.

ثبت نام بیمه عمر دانا

برای ثبت نام بیمه عمر دانا می توانید درخواست خرید تان را با وارد کردن حق بیمه، سن فرد بیمه شده و تعداد سال های در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید. به کمک کارشناسان بیمه عمر بیمه تایم می توانید مشاوره قبل از خرید درباره بیمه عمر را دریافت نمایید.

پورتال بیمه عمر دانا

پورتال بیمه عمر دانا این امکان را برای بیمه گذاران فراهم نموده که بتوانند از طریق سایت بیمه دانا بیمه نامه های عمر خود را مشاهده کرده و پرداخت حق بیمه و سایر موارد مورد نیاز را نیز از این طریق انجام دهید.

دریافت شناسه پرداخت بیمه عمر دانا

پرداخت بیمه عمر دانا

داشتن اطلاعات شناسه پرداخت برای پرداخت حق بیمه هر سال الزامی می باشد. معمولا شناسه واریز همراه بیمه عمر دانا به فرد بیمه شده ارائه می شود تا از طریق شناسه اقدام به پرداخت بیمه عمر خود نمایید. اگر شما بدون شناسه واریز  اقدام به پرداخت حق بیمه عمر دانا نمایید، حق بیمه در سامانه ثبت نمی شود.

پرداخت حق بیمه عمر دانا

یکی دیگر از راه‌های پرداخت بیمه عمر دانا، پرداخت از طریق دستگاه خودپرداز است. با داشتن شناسه واریز بیمه عمر خود می‌توانید به یکی از خودپردازهای بانک ملت یا بانک تجارت مراجعه کنید و اقدام به پرداخت حق بیمه خود کنید.

همچنین پرداخت حق بیمه از طریق درگاه اینترنتی بانک آینده و بانک ملت با وارد کردن شناسه واریز امکان پذیر می باشد.

پرداخت خسارت فوت در بیمه عمر دانا

اگر بیمه شده در طول مدت داشتن بیمه عمر دانا فوت نماید ، در اسرع وقت و حداکثر تا ۲ هفته از تاریخ فوت کتبا به شرکت بیمه اعلام نمایید.
مدارک لازم برای رسیدگی پرونده خسارت فوت به قرار زیر است:

 • گواهی رسمی فوت
 • گزارش معاینه جسد
 • در صورت حادثه گزارش مقامات انتظامی
 • گواهی مشروح آخرین پزشک معالج که در آن شرح و علت بیماری در آن ذکر شده باشد . در صورتی که معالجه انجام نگرفته باشد مدارک لازم مبنی بر تشخیص بیماری و علت فوت  و شرایطی که فوت در آن انجام گرفته است را به شرکت بیمه دانا اعلام نمایید.
 • تصویر برابر با اصل تمامی صفحات شناسنامه باطل شده بیمه شده
 • اگر ذینفعان بیمه‌نامه مشخص نشده باشد ، گواهی انحصار وراثت لازم می‌باشد.

 

دریافت مشاوره و خرید بیمه عمر دانا

برای خرید بیمه دانا شما می توانید فرم بیمه عمر را در سایت بیمه تایم تکمیل نمایید، کارشناسان بیمه تایم با شما تماس گرفته و مشاوره کامل درباره بیمه عمر دانا و  بیمه عمر سایر شرکت‌ها را از سامانه بیمه تایم دریافت نمایید. مقایسه بیمه عمر شرکت های مختلف بیمه نیز توسط کارشناسان بیمه تایم به شما ارائه می‌کند. برای این منظور از طریق لینک زیر فرم بیمه عمر را در چند ثانیه پر کنید:

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۴.۶ / ۵. تعداد رای ۷

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۶ نظر

 • با سلام.بیمه نامه عمر من تا سال هفتم تکمیل شده است که اقساط آن شش ماهه بوده است.درصورت بازخرید در سال هفتم که در سال ۱۴۰۳ می باشد .علاوه بر ۲نوع سود تضمینی و تشویقی آیا سود مشارکتی هم به آن تعلق میگیرد یا نه؟در صورت تعلق نحوه محاسبه سه نوع سود؟ وتعلق نگرفتن سود مشارکتی ۲نوع سود تضمینی و تشویفی در مورد بیمه نامه من در صورت باز خرید چگونه است؟با سپاس

  • جناب علیخواه بزرگوار، بازخریدی و دریافت اندوخته بیمه نامه با توجه به شرایط شرکت بیمه ای که بیمه نامه تان از آنجا صادر شده می باشد . معیار اصلی شرکت های بیمه در بازخریدی جدول بیمه عمری است که ضمیمه بیمه نامه می باشد.

 • بیمه دانا بیمه ای معتبر هست.از سال ۱۳۵۳ تا الان جز برترین هایی چون بیمه ایران پابرجا مونده .بهش میشه اعتماد کرد چون قدیمی هستو با ارگان های بزرگ مثه اموزش و پرورش و وزارت خونه ها و سازمانهای بزرگ کار کرده و سابقه خوب بجا گذاشته

  • خانم میثمی تقریبا همه شرکت ها با ارگان های دولتی مختلف قرارداد انجام انواع بیمه نامه را دارند پس همکاری شرکت بیمه با انواع ارگان ها معیار اصلی انتخاب شرکت بیمه نمی باشد.

 • سلام
  اولا:چرا سود قطعی سالانه رو اعلام نمیکنید؟
  دوما:من حق بیمه خودم و خانمم و دخترم رو یکجا تا سال ۱۴۰۴ واریز کردم و بعد ۹۰ درصدشو وام گرفتم.چه سودهایی به من تعلق میگیره و سود وامش واقعا ۱۸ درصده؟

  • جناب نظام عزیز روند سرمایه گذاری و سودد دهی بیمه عمر تون ضمیمه بیمه نامه تون هست. جدول رو بررسی کنید و موارد رو چک بفرمایید.