بیمه تکمیلی دانا: هر آنچه که باید بدانید!

بیمه تکمیلی دانا
۴.۸
(۶)

یکی از شرکت‌های ارائه دهنده بیمه های تکمیلی بیمه دانا می‌با‌شد، مخصوصا در زمینه بیمه‌های تکمیلی گروهی بیمه دانا از جمله شرکت‌هایی است که خدمات بیمه‌ای مناسبی را به شرکت‌ها و سازمان‌ها با تعداد نفرات گوناگون ارائه می‌کند. در این نوشته نگاه کلی به بیمه تکمیلی دانا همراه با پوشش‌ها و شرایط این بیمه نامه می‌اندازیم.

توجه: هم اکنون شرکت بیمه دانا بیمه تکمیلی را به صورت انفرادی انجام نداده و تنها بیمه تکمیلی که توسط بیمه دانا ارائه می‌شود بیمه تکمیلی گروهی می‌باشد. بنابراین در این مطلب تنها بیمه درمان گروهی بررسی خواهد شد. برای اطلاع بیشتر مطلب بیمه تکمیلی انفرادی و یا مطالب بیمه تکمیلی انفرادی سامان یا بیمه تکمیلی انفرادی SOS را مطالعه نمایید.


پوشش‌های بیمه تکمیلی دانا

با توجه به شرایط بیمه درمان تکمیلی دانا، بیمه نامه‌های تکمیلی گروهی که توسط شرکت بیمه دانا ارائه می‌شوند، مطابق با تعهدات ارائه شده در قرارداد درمان گروهی، بیمه گذاران این بیمه نامه می‌توانند از خدمات بیمه تکمیلی این بیمه نامه استفاده نمایند. موارد و هزینه‌های درمانی تحت پوشش این بیمه نامه عبارتند از:

 • هزینه‌های مربوط به بستری‌، جراحی‌، شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، گاماناپف و انواع سنگ‌شکن در بیمارستان‌ها و مراکز جراحی محدود و Day Care.
 • هزینه‌های مربوط به اعمال جراحی تخصصی از قبیل جراحی‌های مربوط به سرطان‌، مغز و اعصاب مرکزی نخاع‌، گامانایف‌، قلب‌، پیوند ریه‌، پیوند کبد‌، پیوند کلیه و پیوند مغز استخوان
 • ‌ هزینه‌های پاراکلینیکی مربوط به تشخیص درمانی شامل:
  سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، انواع آندوسکوپی، ام.آر.آی، اکوکاردیوگرافی، استرس اکو و دانسیتومتری، تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفس، اسپیرومتری، نوار عضله، نوار عصب، نوار مغز، نوار مثانه، سیستومتری یا سیستوگرام، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، هولترمانیتورینگ قلب، آنژیوگرافی چشم و اعمال مجاز سرپائی شامل شکستگی و در رفتگی، گچگیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، بیوپسی‌
 • ‌جبران هزینه‌های خدمات آزمایشگاهی شامل آزمایش‌های تشخیص پزشکی‌، پاتولوژی یا آسیب شناسی و ژنتیک پزشکی‌، انواع رادیوگرافی‌، نوار قلب‌، فیزیوتراپی
 • هزینه‌های جراحی های مجاز سرپایی مانند: شکسته بندی، گچ گیری، ختنه، بخیه کرایوتراپی، اکسیزیون، لیپوم، بیوپسی، تخلیه کیست و لیزردرمانی
 • ‌جبران هزینه‌های زایمان اعم از طبیعی و سزارین
 • ‌جبران هزینه‌های درمانی نازایی و ناباروری
 • ‌جبران هزینه‌های مربوط به رفع عیوب انکساری چشم (نظیر عمل لیزیک‌، لازک و …)
 • ‌جبران هزینه‌های ویزیت و دارو
 • ‌جبران هزینه‌های دندانپزشکی
 • ‌جبران هزینه خرید سمعک
 • ‌جبران هزینه عینک و لنز تماس طبی
 • ‌جبران هزینه تهیه اعضاء طبیعی بدن
 • ‌جبران هزینه اروتز که بلافاصله بعد از عمل جراحی مورد نیاز باشد
 • ‌جبران هزینه تشخیص بیماری‌ها و ناهنجاری‌های جنین منوط به داشتن پوشش زایمان
 • ‌جبران هزینه همراه افراد زیر ۷ سال و بالاتر از ۷۰ سال در بیمارستان
 • ‌هزینه آمبولانس و سایر فوریت‌های پزشکی

بیشتر بدانید: بهترین بیمه های تکمیلی زایمان و بهترین بیمه نازایی


 

سقف تعهدات بیمه درمان تکمیلی دانا

پوشش های بیمه تکمیلی دانا

بیمه‌های درمان تکمیلی دانا که به صورت گروهی ارائه می‌شوند، سقف تعهدات خاصی نداشته و معمولا بر اساس توافق بین سازمان و اداره بیمه گذار با شرکت بیمه دانا تعداد پوشش‌ها، سقف تعهدات، میزان فرانشیز و … مشخص می شوند. البته تعداد افراد تحت پوشش در بیمه نامه در مشخص شدن میزان تعهدات در بیمه درمان تکمیلی تاثیر گذار می‌باشد.


 

فرانشیز بیمه درمان دانا

میزان فرانشیز بیمه درمان تکمیلی دانا با توجه به شرایط قرارداد بیمه ای تعیین می‌شود. برخی از قراردادهای بیمه درمان تکمیلی گروهی هستند که به علت بالا بودن تعداد نفرات فرانشیز بیمه درمان ندارند ولی در سایر قرارداد‌های گروهی بیمه تکمیلی دانا میزان فرانشیز می‌تواند بین ۵ تا ۳۰ درصد باشد.

تعداد نفراتفرانشیز
 تا ۵۰ نفر۳۰ درصد
 گروه های ۱۰۰ نفر۱۰ درصد

 

دوره انتظار بیمه تکمیلی دانا چقدر است؟

مشخص شدن دوره انتظار هم بر اساس شرایط قرارداد بیمه درمان تکمیلی است که بین شرکت بیمه دانا و بیمه گذار بیمه نامه انجام می‌شود. دوره انتظار برای بستری و زایمان بستگی به تعداد نفرات قرارداد بیمه تکمیلی دارد.

دوره انتظارزایمانبستری
 گروه‌های ۵۰ تا ۲۵۰ نفر۹ ماه۳ ماه
 گروه‌های ۲۵۰ تا ۹۹۹  نفر۶ ماه۳ ماه
 گروه‌های  بالای ۱۰۰۰ نفرحذفحذف

نکته: اگر بیمه درمان گروهی داشته‌اید و بیمه نامه‌تان را با شرکت بیمه دانا تمدید می‌کنید به شرط این که یکماه از پایان بیمه نامه سال قبل نگذشته باشد، دوره انتظار نخواهند داشت.


بیمه تکمیلی دندانپزشکی دانا

پوشش دندانپزشکی معمولا در بیمه نامه‌های تکمیلی گروهی بیمه دانا ارائه می‌شود و سقف تعهدات این پوشش در قراردادهای مختلف با توجه به توافق شرکت بیمه دانا و بیمه گذار در قرارداد درمان تکمیلی مشخص می‌شود. همه افرادی که پوشش دندانپزشکی دارند می‌توانند با بررسی میزان تعهدات بیمه تکمیلی شان به مراکز دندانپزشکی طرف قرارداد با بیمه دانا مراجعه نمایند یا اگر به مراکز غیر طرف قرارداد بیمه دانا برای انجام بیمه تکمیلی مراجعه کرده‌اید با ارائه مدارک لازم می‌توانید تا سقف مشخص شده از این پوشش استفاده کنند. مراکز دندانپزشکی طرف قرارداد با بیمه دانا در سایت این شرکت قابل مشاهده می‌باشد.


مطلب مرتبط: بیمه دندانپزشکی با کمک ۳ شرکت برتر بیمه


استثنائات بیمه درمان تکمیلی گروهی دانا

استثنائات بیمه درمان تکمیلی دانا

با توجه به شرایط بیمه نامه درمان تکمیلی دانا، موارد زیر تحت پوشش این بیمه نامه نمی‌باشد:

 1. عیوب مادرزادی مگر اینکه طبق تشـخیص پزشک معالج و تایید پزشک معتمد بیمه‌گر رفع ایـن عیوب جنبه درمانی داشته باشد اعمال جراحی که بـه منظور زیبایی انجام می‌گیرید مگـر اینکه ناشی از وقـوع حادثه در طی مدت بیمه باشد
 2. سقط جنین مگر در موارد قانونی با تشخیص پزشک معالج
 3. جنگ،شورش،اغتشاش،بلوا،اعتصاب،قیام، آشوب، کودتا و اقدامات احتیاطی مقامات نظامی و انتظامی و عملیات خرابکارانه بنا به تایید مقامات ذی صلاح
 4. حوادث طبیعی مانند زلزله، سیل و آتشفشان
 5. فعل و انفعالات هسته ای میکروبی و شیمیایی ناشی از جنگ
 6. لوازم بهداشتی و آرایشی که جنبه دارویی ندارند مگر به تشخیص پزشک معتمد بیمه گر
 7. جراحی لثه
 8. جراحی فک مگر آنکه به علت وجود تومور یا وقوع حادثه تحت پوشش باشد
 9. ترک اعتیاد
 10. هزینه اتاق خصوصی(یکنفره)مگر در موارد ضروری به تشخیص پزشک معالج و تایید پزشک معتمد بیمه گر
 11. هزینه همراه بین ۷ تا ۷۰ سال مگر در موارد ضروری به تشخیص پزشک معالج و تایید پزشک معتمد بیمه گر
 12. بیماری‌های سـایکوتیک(روانی)مگـر ناشی از حادثه باشـد(منظـور آندسته از بیماری‌هایی است کـه بیمار نسبت بـه خویش بینش نداشته باشد)
 13. خودکشی و اعمال مجرمانه بیمه شده
 14. رفع عیوب انکساری چشم در مواردی که به تشخیص پزشک معتمد بیمه گر درجه نزدیک بینی،دوربینی،آستیگمات،جمع قــدر مطلق نقص بینایی هر چشم(درجه نزدیک بینی،دوربینی،به اضافه نصـف آستیگمات) کمتر از ۴ دیوپتر باشد
 15. هزینه های مربوط به معلولیت ذهنی و از کارافتادگی کلی
 16. جنون
 17. هزینه مشمولان غایب و سربازان فراری
 18. هزینه چک آپ
 19. هزینه‌های تهیه اعضای مصنوعی بدن برای جبران نواقص و ناراحتیهای جسمی
 20. سیتوپلاسمی (انحراف بینی)مگر اینکه قبل از عمل جراحی به تایید پزشک معتمد بیمه گر رسیده باشد.

بیشتر بدانید: بهترین طرح های بیمه سرطان


 

فرآیند دریافت خسارت

مدارک لازم برای دریافت هزینه‌های مربوط به دارو

 • نسخه کاربنی دفترچه بیمه که آبی رنگ است و در دسترس بیمار می باشد باید با مهر دکتر تایید شده باشد و قیمت دارو‌ها نیز در آن ثبت شده باشد.
 • اصل برگه فاکتور از دکتر مربوطه و یا داروخانه
 • کپی کارت بیمه تکمیلی بیمار
 • کپی دفترچه بیمه

مدارک لازم دریافت هزینه‌های پاراکلینیک

 • کپی دفترچه بیمه بیمار و کپی کارت بیمه تکمیلی دانا
 • نسخه کاربنی دفترچه که به صورت یک برگه آبی رنگ است، توسط دکتر مهر شده و مخصوص بیمار می‌باشد.
 • اصل برگه فاکتور از مرکز پاراکلینیک

مدارک لازم دریافت خدمات سرپایی

 • کپی دفترچه بیمه و کپی کارت مربوط به بیمه تکمیلی
 • اصل برگه گواهی دکتر مورد نظر که اعلام کرده که بیمار به عمل جراحی سرپایی نیاز دارد، به یاد داشته باشید که این برگه باید دارای مهر و امضای پزشک معالج باشد.
 • نوشتن مبلغی که توسط پزشک دریافت شده است در گواهی صادر شده توسط دکتر.
 • مدارک و مستندات که آسیب دیدگی را ثابت کند، به عنوان مثال می توان از عکس‌ها گرافی‌ها در مورد بیمار نام برد.

مدارک لازم دریافت پوشش دادن بستری

 • یک برگ کپی مدارک و صورت حساب بیمار که توسط تامین اجتماعی تایید و مهر شده (البته به یاد داشته باشید که این مورد برای بیمارستان‌هایی است که طرف قرارداد بیمه نیستن)
 • کپی دفترچه بیمه فرد بیمار به همراه کپی کارت بیمه تکمیلی.
 • کپی برابر با اصل شده صورت حساب و مدارکی مانند نتایج آزمایشات و عکس‌های رادیولوژی و… (این مورد برای بیمارستان‌هایی است که طرف قرارداد بیمه دانا هستند)

مدارک و شرایط خرید بیمه تکمیلی دانا

برای خرید بیمه تکمیلی گروهی از شرکت بیمه دانا، می‌توانید درخواست خرید بیمه درمان تکمیلی‌تان را در سامانه بیمه تایم ثبت کنید، مشاوران بخش درمان با توجه به تعداد نفراتی که مورد درخواست شما می‌باشد استعلام قیمت بیمه درمان تکمیلی گروهی از شرکت بیمه دانا انجام می‌دهند.

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۴.۸ / ۵. تعداد رای ۶

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۱۲ نظر

  • امید بزرگوار بیمه دانا بیمه تکمیلی انفرادی نداره و در طرح های گروهی هم بستگی به قرارداد بیمه درمان تکمیلی داره که انجام شده است.

  • جناب سروش ، مدت زمان پرداخت هزینه با توجه به نوع هزینه متفاوت هستش، به عنوان مثال هزینه ویزیت و دارو زودتر از هزینه دندون پزشکی و هزینه دندون پزشکی زودتر از هزینه بستری و جراحی پرداخت می شه.

  • جناب رضای بزرگوار ، استفاده از پوشش عمل های جراحی شرایط خاصی را در قرارداد های گروهی بیمه درمان تکمیلی دارد. می تونید برای مشاوره کامل تر با شماره ۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس بگیرید

 • باسلام.از تبریزهستم بیست روزی میشه که درخصوص هزینه ای که برای عینک وچشم کردم رو دادم به بیمه دانا.کلا چهارصد بودش.ولی تاحالا واریز نشده.مدارکمم کامل بودش

 • درود
  نمایندگی بیمه دانا در تهران هزینه ام آر آی بنده رو به بهانه نبود چاپ نگاتیوی پرداخت نمیکند
  در حالی که سی دی تحویلشان شده ولی میگویند ما سی دی را قبول نداریم
  بیمارستان هم چاپ نگاتیوی ندارد
  چاره کار چیست ممنون میشم راهنماییم کنید
  اینم شمارمه ۰۹۱۹۳۵۵۰۴۷۸

  • اقای احمد بزرگوار برای پرداخت هزینه بیمه تکمیلی نتیجه کتبی آزمایش و یا عکس و یا رادیولوژی و یا هر مورد تشخیصی دیگر لازم می باشد.