بیمه بدنه ایران

بیمه بدنه ایران: بررسی پوشش ها و قیمت

۴
(۵)

بیمه بدنه ایران همواره یکی از انتخاب‌های بیمه‌گذاران بوده است. این بیمه‌نامه با پوشش‌هایی که دارد خسارت‌های وارد شده به وسیله نقلیه شما حتی در تصادفاتی که خود شما مقصر حادثه بوده‌اید، یا حتی خساراتی که در اثر تصادف نبوده از جمله سرقت، آتش سوزی، انفجار، سقوط، واژگونی و به طور کلی خساراتی که در اثر برخورد خودرو با اجسام ثابت و یا متحرک دیگر را بر اساس شرایط بیمه بدنه جبران می‌کند.

اجازه دهید نگاهی دقیق‌تر به پوشش‌ها و سایر نکات این بیمه‌نامه مثل تخفیفات و قیمت و … داشته باشیم.

 


قیمت بیمه بدنه ایران در نیمه دوم سال ۹۸

 

 
خودرو و قیمت تقریبی آنمبلغ با پوشش های پایه (تومان)مبلغ با پوشش کامل (تومان)
پژو ۲۰۶ با ارزش ۸۰ م تومان۱.۱۷۷.۲۰۰۱.۹۸۱.۶۲۰
پراید با  ارزش ۵۰ م تومان۸۰۹.۳۲۵۱.۲۳۸.۵۱۳
سمند LX با ارزش ۷۰ م تومان۱.۳۰.۰۵۰۱.۷۳۳.۹۱۸
پرشیا باارزش ۱۰۰ م تومان۱.۳۲۴.۳۵۰۲.۰۰۸.۵۹۸
چانگان با ارزش ۱۶۰ م تومان۱.۸۹۷.۴۷۲۲.۷۸۶.۲۱۴
جک S5 با ارزش ۲۶۰ م تومان۲.۲۵۱.۸۱۲۳.۹۸۲.۷۶۲
پژو ۲۰۷ با ارزش ۱۳۰ م تومان۱.۵۴۹.۴۹۰۲.۳۷۸.۷۵۳
تیبا با ارزش ۵۰ م تومان۸۰۹.۳۲۵۱.۲۳۸.۵۱۳
ساندرو با ارزش ۱۵۰ م تومان۱.۷۷۸.۸۸۰۲.۳۶۲.۹۷۱
سانتافه با ارزش ۷۰۰ م تومان۵.۲۴۴.۴۲۶۸.۴۵۳.۵۷۱

پوشش‌های بیمه بدنه ایران

پوشش های بیمه بدنه ایران

پوشش های این بیمه نامه دارای دو دسته پوشش اصلی بدنه و پوشش اضافی بدنه می‌باشد:

 

پوشش‌های اصلی

 • حادثه: این پوشش شامل خسارتی می‌باشد که در اثر برخورد با یک جسم ثابت و یا متحرک به خودروی بیمه شده می‌باشد، هم چنین برای جبران خسارات ناشی از واژگونی و سقوط خودروی بیمه شده نیز می‌توان از این پوشش استفاده کرد.
 • آتش‌سوزی: در این پوشش همه خساراتی که در اثر آتش سوزی، صاعقه و یا انفجار به خودروی بیمه شده و حتی لوازم یدکی اصلی خودرو وارد شود، جبران می‌شود.
 • سرقت کلی: در این پوشش دزدیده شدن وسیله بیمه شده و یا خساراتی که در اثر دزدیده شدن به وسیله نقلیه و یا وسایل اضافی آن وارد شود تحت پوشش قرار می‌گیرد.
 • خسارت‌هایی که در زمان انتقال خودروی بیمه شده و یا حتی در زمان نجات خودرو خسارتی به خودروی بیمه شده وارد گردد نیز توسط بیمه ایران جبران می‌شود.
 • اگر به علت هر کدام از خطرات بیمه شده خساراتی به باطری و لاستیک‌های چرخ خودروی بیمه شده وارد شود، این خسارت نیز توسط بیمه بدنه ایران تا ۵۰ درصد قیمت نو قطعه قابل پرداخت می‌باشد.

 

پوشش‌های اضافی

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه فقط جبران خسارات گفته شده را انجام می‌دهد، برای این که در بیمه‌نامه‌ای که خریداری می‌کنید پوشش‌های کامل را داشته باشید بهتر است که بر اساس نیاز خود پوشش‌های اضافی بیمه بدنه را هم در کنار پوشش‌های اصلی این بیمه‌نامه خریداری نمایید.لازم است توجه داشته باشید که هر کدام از پوشش‌های اضافی موجب تغییر قیمت بیمه بدنه می‌شود.

 • سرقت لوازم و قطعات وسایل نقلیه بیمه شده: پوشش سرقتی که در پوشش‌های اصلی بیمه ایران وجود دارد شامل سرقت کلی خود اتومبیل می‌باشد، اما برای داشتن پوشش برای لوازم خودرو باید پوشش اضافی سرقت را خریداری نمایید. با داشتن این پوشش لوازمی از جمله ضبط، رینگ، لاستیک و … با بازدید کارشناس بیمه و پرداخت حق بیمه اضافی تحت پوشش قرار می‌گیرد.

در بیمه بدنه خودرو ایران ارزش لوازمی که تحت پوشش سرقت قرار می‌گیرند نباید از ۲۰ درصد ارزش وسیله نقلیه تجاوز نماید. نرخ پوشش سرقت در جا لوازم در بیمه ایران ۳ درصد حق بیمه پایه بیمه بدنه می باشد

 

 • شکست شیشه وسیله نقلیه بیمه شده: اگر شیشه خودروی بیمه شده در اثر تغییر دما و یا متراکم شدن هوا در داخل خودرو بشکند با داشتن این پوشش قابل جبران می‌باشد. اما شکست شیشه در اثر حوادثی باشد که تحت پوشش بیمه نباشند، از طرف شرکت بیمه جبران نمی‌شود.

شکست شیشه در این بیمه نامه بر اساس ارزش روز شیشه قابل پرداخت می‌باشد و هزینه نصب آن پس از کسر ۱۰ درصد فرانشیز می باشد. نرخ پوشش شکست شیشه  ۵ درصد از حق بیمه بدنه سالانه می‌باشد.

 

 • نوسانات قیمت: با توجه به تغییرات اوضاع اقتصادی این پوشش می‌تواند برای بیمه بدنه بسیار مهم می‌باشد. با داشتن این پوشش نوسانات قیمت خودرو در طول مدت بیمه نامه تحت پوشش قرار می‌گیرد. پوشش نوسانات قیمت برای خسارت جزئی و حداکثر تا مبلغ ۱۰ میلیون ریال قابل پرداخت می‌باشد.

نرخ پوشش نوسانات قیمت در بیمه بدنه ماشین  ایران ۵ درصد از حق بیمه سالانه بیمه بدنه می باشد.

 

 • بلایای طبیعی: این پوشش از سال ۱۳۷۷ در تعهدات بیمه ایران به صورت پوشش اضافی قرار گرفته است. صاعقه از جمله بلایای طبیعی می‌باشد که جزو پوشش‌های اصلی بیمه بدنه می‌باشد ولی برای جبران خسارات بلایای طبیعی دیگر از قبیل سیل، زلزله و آتشفشان باید پوشش اضافی بلایای طبیعی را خریداری نمایید.

نرخ پوشش بلایای طبیعی ۵ درصد حق بیمه سالانه بیمه بدنه می باشد.

 

 • پوشش پاشیده شدن اسید،رنگ و مواد شیمیایی: خساراتی که در اثر پاشیده شدن اسید، رنگ و سایر مواد شیمیایی بر روی بدنه خودرو وارد شود با داشتن این پوشش اضافی قابل جبران می‌باشد.

نرخ پوشش پاشیده شدن رنگ، اسید، مواد شیمیایی  ۵ درصد از حق بیمه سالانه بیمه بدنه می‌باشد.

 

 • غرامت استفاده نکردن از وسیله نقلیه در زمان تعمیرات: اگر حادثه و اتفاقی برای خودروی بیمه شده شما بیافتد که مدتی برای تعمیر در تعمیرگاه بوده و قابل استفاده نباشد، مبلغی به صورت هزینه ایاب و ذهاب روزانه به بیمه‌گذار پرداخت می‌شود. مدت زمان عدم استفاده از اتومبیل در زمان تعمیر توسط کارشناس شرکت بیمه مشخص می شود.

جمع کل غرامت روزهای عدم استفاده از خودروی بیمه شده  در بیمه بدنه ایران نباید از ۲۰ درصد مبلغ خسارت برآورد شده بیشتر باشد.تعهد شرکت بیمه ایران برای این پوشش تا مدت ۳۰ روز عدم استفاده از وسیله نقلیه و به ازای هر روز ۲۰۰۰ تومان می‌باشد.

 

 • میخ کشی: پوشش خسارت ناشی از کشیده شدن میخ و سایر اشیا مشابه تیز بر روی بیمه بدنه خودرو از جمله پوشش‌هایی می‌باشد که فقط توسط شرکت بیمه ایران ارائه می‌شود.

 

اگر در حال حاضر بیمه بدنه  ایران دارید و می‌خواهید پوشش‌های خود را افزایش دهید می‌توانید از طریق تکمیل فرم موجود در صفحه خرید بیمه بدنه بیمه تایم علاوه بر خرید آسان از مشاوره تخصصی نیز بهره‌مند شوید.

 


مزایا و معایب بیمه بدنه خودرو ایران

تا اینجا متوجه شدیم که این بیمه نامه دارای دو دسته پوشش اصلی و پوشش اضافی می‌باشد.پوشش‌های اصلی بیمه بدنه تقریبا در همه شرکت‌های بیمه یکسان می‌باشد. اما در پوشش‌های اضافی شرکت‌های بیمه پوشش‌های متفاوت با نرخ های گوناگون ارائه می‌کنند. بیمه ایران نیز در کنار پوشش‌های اصلی، پوشش‌های اضافی را به بیمه‌گذاران ارائه می‌کند، اما آن چه به عنوان مزیت بیمه بدنه ایران می‌توان بیان کرد ارائه پوشش میخ‌کشی توسط شرکت بیمه ایران می‌باشد. این پوشش را بیشتر شرکت‌های بیمه ارائه نمی‌کنند.

پوشش میخ کشی بیمه بدنه

 

اما باید توجه داشت که برخی پوشش‌ها از جمله پوشش ترانزیت، پوشش حذف فرانشیز و پوشش حذف استهلاک در این بیمه نامه ارائه نمی‌شود.


شرایط تخفیف بیمه بدنه شرکت ایران

تخفیف های بیمه بدنه ایران

تخفیفات بیمه بدنه در محاسبه قیمت بیمه بدنه بسیار مهم می‌باشند. در فرمول محاسبه بیمه بدنه تخفیفات بیمه بدنه از حق بیمه کل کسر می‌شود و در نهایت باعث کاهش قیمت بیمه بدنه می‌شوند.تخففیفات بیمه بدنه ایران عبارتند از:

 • تخفیف عدم خسارت در بیمه بدنه
 • تخفیف پرداخت نقدی حق بیمه بدنه
 • تخفیف‌های مناسبتی
 • تخفیفات گروهی
 • تخفیف بیمه بدنه خودرو صفر بیمه ایران

اگر بیمه بدنه شما دارای سابقه عدم خسارت در بیمه می‌باشد، می‌توانید از این تخفیف در بیمه بدنه‌تان استفاده کنید. میزان تخفیفات عدم خسارت در بیمه بدنه ایران بر اساس جدول زیر می‌باشد:

یک سال عدم خسارت۲۵ درصد تخفیف
دو سال عدم خسارت۳۵ درصد تخفیف
سه سال عدم خسارت۴۵ درصد تخفیف
چهار سال و بیشتر عدم خسارت۶۰ درصد تخفیف

نحوه انتقال بیمه بدنه و تخفیفات آن یکی دیگر از مواردی است که ممکن است با آن برخورد داشته باشید و آشنایی با فرایند آن خالی از لطف نیست.


خرید بیمه بدنه ایران: قیمت و مدارک

محاسبه قیمت بیمه بدنه ایران

محاسبه قیمت بیمه بدنه بر اساس چند فاکتور انجام می‌شود. در واقع این فاکتورها عامل‌های مهم در فرمول محاسبه بیمه بدنه می‌باشند:

 • ارزش خودرو
 • مدل خودرو
 • سال ساخت خودرو
 • کاربری خودرو
 • پوشش‌های اضافی بیمه بدنه

 

مدارک لازم برای خرید 

 • تکمیل فرم پیشنهاد بیمه ایران
 • سند مالکیت خودرو (کارت ماشین)
 • اصل بیمه نامه قبلی بیمه بدنه
 • گزارش کارشناسی برای بازدید در صدور بازدید اولیه

 

تمدید بیمه بدنه وسیله نقلیه ایران

در صدور بیمه بدنه حتما نیاز به بازدید از اتومبیل می‌باشد.در صورتیکه بیمه ایران دارید و از تاریخ بیمه بدنه نگذشته باشد دیگر برای تمدید بیمه بدنه نیاز به بازدید اتومبیل نمی‌باشد. اگر شما بیمه بدنه دارید می‌توانید تاریخ تمدید بیمه‌نامه‌تان را در سامانه بیمه تایم وارد کنید و اگر  هم تاریخ تمدید بیمه‌نامه‌تان فرا رسیده هم می‌توانید درخواست بیمه بدنه تان را از طریق تکمیل فرم بیمه بدنه به سامانه بیمه تایم ارسال نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و تمدید بیمه نامه شما را با دریافت بیمه نامه قبلی شما انجام بگیرد.


پیشنهاد:  خرید کارت طلایی یا بدنه


استعلام و خرید

برای خرید و یا تمدید بیمه بدنه ایران، کافی است فرم درخواست خرید بیمه بدنه را تکمیل کرده و به سامانه بیمه تایم ارسال نمایید. بیمه نامه بدنه شما بر اساس پوشش‌های انتخابی شما بعد از پرداخت حق بیمه بدنه صادر می شود و تقدیم شما می‌گردد.

 

 

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۴ / ۵. تعداد رای ۵

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۲ نظر