بیمه بدنه ایران

بیمه بدنه ایران: بررسی پوشش ها و قیمت سال ۹۹

۳.۸
(۶)

بیمه بدنه ایران همواره یکی از انتخاب‌های بیمه‌گذاران بوده است. این بیمه‌نامه با پوشش‌هایی که دارد خسارت‌های وارد شده به وسیله نقلیه شما حتی در تصادفاتی که خود شما مقصر حادثه بوده‌اید، یا حتی خساراتی که در اثر تصادف نبوده از جمله سرقت، آتش سوزی، انفجار، سقوط، واژگونی و به طور کلی خساراتی که در اثر برخورد خودرو با اجسام ثابت و یا متحرک دیگر را بر اساس شرایط بیمه بدنه جبران می‌کند.

اجازه دهید نگاهی دقیق‌تر به پوشش‌ها و سایر نکات این بیمه‌نامه مثل تخفیفات و قیمت و … داشته باشیم.

 


قیمت بیمه بدنه ایران در نیمه اول سال ۱۳۹۹

قیمت بیمه بدنه ایران ۹۹
خودرو و قیمت تقریبی آنمبلغ با پوشش های پایه (تومان)مبلغ با پوشش کامل (تومان)
پژو ۲۰۶ با ارزش ۱۴۰ م تومان۱,۳۸۰,۸۵۶۲,۱۹۵,۸۶۱
پراید با  ارزش ۸۰ م تومان۱,۰۵۹,۴۸۰۱,۸۳۶,۴۳۲
سمند LX با ارزش ۱۲۰م تومان۱,۲۵۳,۲۷۷۱,۹۷۹,۷۲۷
پرشیا باارزش ۱۴۵ م تومان۱,۴۱۲,۷۵۰۲,۲۴۹,۸۹۴
چانگان با ارزش ۲۶۰ م تومان۲,۱۴۶,۳۳۰۳,۴۹۲,۶۶۴
جک S5 با ارزش ۳۸۵ م تومان۲,۹۴۳,۶۹۹۴,۸۴۳,۵۰۱
پژو ۲۰۷ با ارزش ۲۲۰ م تومان۱,۸۹۱,۱۷۲۳,۰۶۰,۳۹۶
تیبا با ارزش ۸۰م تومان۱,۰۵۹,۴۸۰۱,۸۳۶,۴۳۲
ساندرو با ارزش ۱۷۰ م تومان۱,۴۱۵,۰۰۲۲,۲۶۸,۰۵۵
سانتافه با ارزش ۸۰۰ م تومان۵,۰۳۱,۸۶۸۸,۳۸۹,۱۰۹

پوشش‌های بیمه بدنه ایران

پوشش های بیمه بدنه ایران

پوشش های این بیمه نامه دارای دو دسته پوشش اصلی بدنه و پوشش اضافی بدنه می‌باشد:

 

پوشش‌های اصلی

 • حادثه: این پوشش شامل خسارتی می‌باشد که در اثر برخورد با یک جسم ثابت و یا متحرک به خودروی بیمه شده می‌باشد، هم چنین برای جبران خسارات ناشی از واژگونی و سقوط خودروی بیمه شده نیز می‌توان از این پوشش استفاده کرد.
 • آتش‌سوزی: در این پوشش همه خساراتی که در اثر آتش سوزی، صاعقه و یا انفجار به خودروی بیمه شده و حتی لوازم یدکی اصلی خودرو وارد شود، جبران می‌شود.
 • سرقت کلی: در این پوشش دزدیده شدن وسیله بیمه شده و یا خساراتی که در اثر دزدیده شدن به وسیله نقلیه و یا وسایل اضافی آن وارد شود تحت پوشش قرار می‌گیرد.
 • خسارت‌هایی که در زمان انتقال خودروی بیمه شده و یا حتی در زمان نجات خودرو خسارتی به خودروی بیمه شده وارد گردد نیز توسط بیمه ایران جبران می‌شود.
 • اگر به علت هر کدام از خطرات بیمه شده خساراتی به باطری و لاستیک‌های چرخ خودروی بیمه شده وارد شود، این خسارت نیز توسط بیمه بدنه ایران تا ۵۰ درصد قیمت نو قطعه قابل پرداخت می‌باشد.

 

پوشش‌های اضافی

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه فقط جبران خسارات گفته شده را انجام می‌دهد، برای این که در بیمه‌نامه‌ای که خریداری می‌کنید پوشش‌های کامل را داشته باشید بهتر است که بر اساس نیاز خود پوشش‌های اضافی بیمه بدنه را هم در کنار پوشش‌های اصلی این بیمه‌نامه خریداری نمایید.لازم است توجه داشته باشید که هر کدام از پوشش‌های اضافی موجب تغییر قیمت بیمه بدنه می‌شود.

 • سرقت لوازم و قطعات وسایل نقلیه بیمه شده: پوشش سرقتی که در پوشش‌های اصلی بیمه ایران وجود دارد شامل سرقت کلی خود اتومبیل می‌باشد، اما برای داشتن پوشش برای لوازم خودرو باید پوشش اضافی سرقت را خریداری نمایید. با داشتن این پوشش لوازمی از جمله ضبط، رینگ، لاستیک و … با بازدید کارشناس بیمه و پرداخت حق بیمه اضافی تحت پوشش قرار می‌گیرد.

در بیمه بدنه خودرو ایران ارزش لوازمی که تحت پوشش سرقت قرار می‌گیرند نباید از ۲۰ درصد ارزش وسیله نقلیه تجاوز نماید. نرخ پوشش سرقت در جا لوازم در بیمه ایران ۳ درصد حق بیمه پایه بیمه بدنه می باشد

 

 • شکست شیشه وسیله نقلیه بیمه شده: اگر شیشه خودروی بیمه شده در اثر تغییر دما و یا متراکم شدن هوا در داخل خودرو بشکند با داشتن این پوشش قابل جبران می‌باشد. اما شکست شیشه در اثر حوادثی باشد که تحت پوشش بیمه نباشند، از طرف شرکت بیمه جبران نمی‌شود.

شکست شیشه در این بیمه نامه بر اساس ارزش روز شیشه قابل پرداخت می‌باشد و هزینه نصب آن پس از کسر ۱۰ درصد فرانشیز می باشد. نرخ پوشش شکست شیشه  ۵ درصد از حق بیمه بدنه سالانه می‌باشد.

 

 • نوسانات قیمت: با توجه به تغییرات اوضاع اقتصادی این پوشش می‌تواند برای بیمه بدنه بسیار مهم می‌باشد. با داشتن این پوشش نوسانات قیمت خودرو در طول مدت بیمه نامه تحت پوشش قرار می‌گیرد. پوشش نوسانات قیمت برای خسارت جزئی و حداکثر تا مبلغ ۱۰ میلیون ریال قابل پرداخت می‌باشد.

نرخ پوشش نوسانات قیمت در بیمه بدنه ماشین  ایران ۵ درصد از حق بیمه سالانه بیمه بدنه می باشد.

 

 • بلایای طبیعی: این پوشش از سال ۱۳۷۷ در تعهدات بیمه ایران به صورت پوشش اضافی قرار گرفته است. صاعقه از جمله بلایای طبیعی می‌باشد که جزو پوشش‌های اصلی بیمه بدنه می‌باشد ولی برای جبران خسارات بلایای طبیعی دیگر از قبیل سیل، زلزله و آتشفشان باید پوشش اضافی بلایای طبیعی را خریداری نمایید.

نرخ پوشش بلایای طبیعی ۵ درصد حق بیمه سالانه بیمه بدنه می باشد.

 

 • پوشش پاشیده شدن اسید،رنگ و مواد شیمیایی: خساراتی که در اثر پاشیده شدن اسید، رنگ و سایر مواد شیمیایی بر روی بدنه خودرو وارد شود با داشتن این پوشش اضافی قابل جبران می‌باشد.

نرخ پوشش پاشیده شدن رنگ، اسید، مواد شیمیایی  ۵ درصد از حق بیمه سالانه بیمه بدنه می‌باشد.

 

 • غرامت استفاده نکردن از وسیله نقلیه در زمان تعمیرات: اگر حادثه و اتفاقی برای خودروی بیمه شده شما بیافتد که مدتی برای تعمیر در تعمیرگاه بوده و قابل استفاده نباشد، مبلغی به صورت هزینه ایاب و ذهاب روزانه به بیمه‌گذار پرداخت می‌شود. مدت زمان عدم استفاده از اتومبیل در زمان تعمیر توسط کارشناس شرکت بیمه مشخص می شود.

جمع کل غرامت روزهای عدم استفاده از خودروی بیمه شده  در بیمه بدنه ایران نباید از ۲۰ درصد مبلغ خسارت برآورد شده بیشتر باشد.تعهد شرکت بیمه ایران برای این پوشش تا مدت ۳۰ روز عدم استفاده از وسیله نقلیه و به ازای هر روز ۲۰۰۰ تومان می‌باشد.

 

 • میخ کشی: پوشش خسارت ناشی از کشیده شدن میخ و سایر اشیا مشابه تیز بر روی بیمه بدنه خودرو از جمله پوشش‌هایی می‌باشد که فقط توسط شرکت بیمه ایران ارائه می‌شود.

 

اگر در حال حاضر بیمه بدنه  ایران دارید و می‌خواهید پوشش‌های خود را افزایش دهید می‌توانید از طریق تکمیل فرم موجود در صفحه خرید بیمه بدنه بیمه تایم علاوه بر خرید آسان از مشاوره تخصصی نیز بهره‌مند شوید.

 


نحوه محاسبه خسارت بیمه بدنه ایران

برای محاسبه  میزان خسارت بیمه بدنه ایران فرمول خاصی وجود ندارد و بر اساس نوع خسارت و نظر کارشناس میزان خسارت اتفاق افتاده قابل محاسبه می باشد، همچنین در محاسبه خسارت بیمه بدنه ارزش خودرو فاکتورهایی از قبیل میزان خسارت پیش آمده، نوع خسارت اتفاق افتاده خسارت جزئی یا کلی و یا اینکه خسارت تعمیری می باشد یا تعویضی ، به اضافه فرانشیز خسارتی که پیش آمده و …. نقش بسیار مهمی را در نحوه محاسبه و برآورد خسارت دارند. فرانشیز و برخی کسوراتی که از مبلغ خسارت بیمه بدنه کسر می شود عبارتند از:

 • فرانشیز پوشش حوادث و آتش سوزی در خسارت اول ۱۰% و حداقل ۵۰۰.۰۰۰ ریال و در خسارت دوم و به بعد ۲۰% و حداقل ۱.۰۰۰.۰۰۰ ریال است
 • فرانشیز سرقت کلی و جزیی ۲۰% است
 • در صورتیکه سن راننده در زمان وقوع حادثه کمتر از ۲۵ سال باشد و یا سابقه گواهینامه راننده کمتر از ۳ سال باشد فرانشیز ۲ برابر خواهد شد
 • از قطعات تعویضی (به جز شیشه ها و شیشه چراغ ها ) از شروع سال ۵ تولید سالیانه ۵ % و حداکثر ۲۵ % هزینه استهلاک کسر میشود
 • خسارت باطری و لاستیک ها در اثر هر یک از خطرات بیمه شده  تا ۵۰% ارزش نو آنها قابل پرداخت است

مدارک پرداخت خسارت بیمه بدنه ایران

اگر بیمه بدنه ایران دارید و خسارتی برای شما اتفاق افتاده باید مدارک زیر را به شرکت بیمه ایران ارائه دهید:

 • کپی و اصل بیمه شخص ثالث
 • کپی و اصل بیمه بدنه
 • کپی و اصل کارت ملی راننده در زمان وقوع حادثه
 • کپی و اصل گواهینامه راننده در زمان وقوع حادثه
 • کپی و اصل سند خودرو به همراه کارت خودرو
 • گزارش حادثه یا کروکی پلیس در صورت وجود داشتن
 • کارنامه برای رانندگان تاکسیرانی و دفترچه پلیس راه برای رانندگان اتوبوس و مینی بوس

ارائه معرفی نامه از شرکت های لیزینگ در صورت خرید اقساطی خودرو

 


فرایند دریافت خسارت بیمه بدنه ایران

پس از حادثه بیمه گذار موظف است حداکثر ظرف مدت۵ روز خسارت را به شرکت بیمه ایران اعلام نماید. زمانی که به واحد خسارت اعلام خسارت صورت پذیرد روند بررسی خسارت بازدید از خودرو و برآورد خسارت صورت می گیرد و در پایان خسارت برآورد شده به بیمه گذار پرداخت می شود.

اگر شما مقصر حادثه باشید و به شخص یا  خودروی دیگر و یا شی آسیب رسانده باشید باید نسبت به تسویه خسارت از محل بیمه ثالث اقدام نمایید و سپس طی نامه ای به اداره خسارت اعلام نمایید تا فرایند رسیدگی به پرونده تان برای دریافت خسارت از بیمه بدنه به جریان بیفتاد.

برای اعلام خسارت بدنه خودرو بیمه گذار باید فرم اعلام خسارت بیمه خودرو را تکمیل نماید که این فرم از ۴ قسمت زیر تشکیل شده است :

 1. مشخصات بیمه‌نامه/ قرارداد
 2. مشخصات راننده موردبیمه
 3. مشخصات وسیله نقلیه طرف حادثه
 4. چگونگی وقوع حادثه

پس از تکمیل اطلاعات فرم توسط بیمه گذار مهر و امضا می شود و به همراه مدارک لازم پرونده رسیدگی تشکیل می شود. در صورتی که قطعات خودرو آسیب دیده نیاز به تعویض داشته باشند بیمه گذار باید برای قطعات لازم فاکتور تهیه نمایند و پس از تعویض آنها قطعه معیوب که اصطلاحا به آن داغی گفته می شود را به شرکت بیمه تحویل دهد.


 

مدت زمان پرداخت خسارت 

پس از طی مراحل محاسبه خسارت و صدور حواله پرداخت خسارت در سه نسخه به همراه فرم مفاصاحساب از سوی شرکت بیمه ایران در دو نسخه به بیمه گذار تحویل داده می شود. در صورتی که به شرکت بیمه بدهی قبلی داشته باشید حواله پرداخت خسارت در چهار نسخه به شما داده می شود که یک نسخه آن جهت کسر بدهی قبلی شما می باشد. شما باید این حواله ها را به اداره کل حسابداری و آمار تحویل دهید.

بیمه گذار پس از تحویل حواله و فرم مفاصاحساب به اداره کل حسابداری و آمار چک به مبلغ محاسبه شده را تحویل می گیرد و فرم دریافت رسید چک را تکمیل می نماید.

مدت زمان پرداخت خسارت بیمه بدنه ایران با توجه به نکاتی گفته شد بستگی به میزان خسارت شما و همچنین سرعت عمل در تشکیل پرونده و تعمیر خودرو می باشد که هر چه این موارد را سریعتر انجام دهید روند تشکیل پرونده و ارائه به اداره کل حسابداری تسریع می گردد.


خسارت های غیر قابل پرداخت

 • خسارت های وارد شده در اثر انفجار های هسته ای خسارت مستقیم یا غیر مستقیم به خودرو خسارت های ناشی از شورش، اعتراض، اعتصاب و جنگ از تعهدات بیمه بدنه خارج است.
 • خسارت های وارده به وسایل و دستگاههای الکتریکی و الکترونیکی موضوع بیمه در صورتی که ناشی از نقص و خرابی در کارکرد آنها باشد.
 • خسارت هایی که بصورت عمدی از سوی راننده، ذینفع یا شخص بیمه گذار به خودرو وارد شود.
 • در صورتی که حین فرار و تعقیب و گریز نیروی انتظامی خسارتی به خودرو شما وارد شود جزو تعهدات بیمه بدنه نیست مگر آنکه خودرو شما در تصرف متصرفین غیر قانونی باشد.
 • طبق گزارش مقامات ذی صلاح خسارت های ناشی از مصرف مواد مخدر، مواد روانگردان، مصرف الکل و مشروبات الکی خارج از تعهدات شرکت بیمه ایران است .
 • عدم تناسب، فقدان یا باطل بودن گواهینامه راننده در زمان بروز خسارت نیز سبب می شود که خسارت پرداخت نشود.
 • خسارت های ناشی از حمل بار بیش از حد مجاز
 • خسارت های ناشی از بکسل کردن خودرو های دیگر به جز مواردی که موضوع بیمه نامه مجوز انجام اینکار را با رعایت نکات ایمنی داده باشد

 

مراکز پرداخت خسارت بیمه بدنه بیمه ایران در تهران و کرج

 • مجتمع فاطمی :  خیابان دکتر فاطمی روبروی ساختمان وزارت کشور۵-۸۸۹۷۳۳۲۳
 • شعبه ممتاز غرب : کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص تهران کرج ۵-۴۴۱۹۵۸۳۲
 • شعبه ممتاز شرق : انتهای خیابان دماوند سه راه تهرانپارس کیلومتر ۱ جاده آبعلی۴-۷۷۸۸۳۱۸۳
 • شعبه ممتاز بعثت : بزرگراه بعثت روبروی پارک خزانه – ۵-۵۵۳۰۲۹۱۳
 • شعبه اسلامشهر: اسلامشهر جنب شهرک لاله روبروی شهرک محمدیه  ۳-۵۶۱۳۷۶۶۱
 • شعبه ورامین: بلوار شهید باهنر نرسیده به میدان امام حسین نبش کوچه شهید اردستانی  ۳۶۲۷۵۳۸۶
 • شعبه دماوند: گیلاوند بلوار آیت اله خامنه ایی روبروی تامین اجتماعی  ۷۶۳۱۳۳۳۹
 • شعبه ممتاز کرج : سه راه گوهردشت بین بلال سوم و چهارم  ۳۲۷۴۱۰۵۰-۰۲۶۳
 • شعبه ممتاز کرج : فردیس جاده ملارد نرسیده به سه راه حافظیه۱۵-۰۲۶۳۶۶۶۲۲۱۰

 

شرایط تمدید بیمه بدنه ایران

همان طور که می دانید تاریخ اعتبار هر بیمه نامه تا ساعت ۱۲ بامداد تاریخ درج شده در بیمه نامه می باشد، همواره پیشنهاد ما به همه بیمه گذاران بیمه بدنه این است که چند روز قبل از سررسید تمدید بیمه بدنه اقدام به تمدید نمایید. برای تمدید بیمه بدنه، بیمه گذار باید بیمه نامه بدنه سال قبل، بیمه ثالث و مدارک شخصی بیمه گذار را به نماینده یا کارگزاری بیمه ارائه دهد.

اگر بیمه نامه سال قبلتان از شرکت بیمه دیگری است و در طول سال بیمه ای تان خسارتی را از شرکت بیمه دریافت نکرده باشید می توانید در زمان تمدید همه تخفیفات عدم خسارت تان را به راحتی به بیمه بدنه ایران منتقل کنید.
برای تمدید بیمه بدنه به این نکات توجه داشته باشید که اگر بیمه نامه سال قبلتان نیز از شرکت بیمه ایران باشد نیازی به بازدید مجدد خودرو برای صدور بیمه نامه ندارید ولی اگر بیمه قبلتان از شرکت بیمه دیگری هست و می خواهید امسال با بیمه ایران تمدید نمایید حتما باید بازدید خودرو قبل از صدور بیمه بدنه باید انجام بگیرد.

نکته مهم دیگر در تمدید بیمه بدنه، ارزش خودروی شماست که باید در زمان تمدید بیمه بدنه تان  ارزش خودرو بر اساس قیمت روز در بیمه نامه درج شود تا در زمان خسارت به مشکل نخورید.


نحوه استعلام اصالت بیمه بدنه ایران

معتبرترین مرجع برای بررسی اصالت بیمه نامه های بدنه از جمله بیمه بدنه ایران سایت بیمه مرکزی و استفاده از سنهاب بیمه مرکزی می باشد. برای بررسی اصالت بیمه بدنه ایران تان به سنهاب بیمه مرکزی مراجعه کنید و با وارد کردن  مشخصات بیمه نامه تان، شرکت بیمه گر و شماره بیمه نامه ، شماره تلفن و کد ملی بیمه گذار  می توانید اصالت بیمه نامه صادر شده و سوابق سال های گذشته بیمه بدنه تان را مشاهده نمایید.


راهنمای استعلام بیمه خودرو


 

مزایا و معایب بیمه بدنه خودرو ایران

تا اینجا متوجه شدیم که این بیمه نامه دارای دو دسته پوشش اصلی و پوشش اضافی می‌باشد.پوشش‌های اصلی بیمه بدنه تقریبا در همه شرکت‌های بیمه یکسان می‌باشد. اما در پوشش‌های اضافی شرکت‌های بیمه پوشش‌های متفاوت با نرخ های گوناگون ارائه می‌کنند. بیمه ایران نیز در کنار پوشش‌های اصلی، پوشش‌های اضافی را به بیمه‌گذاران ارائه می‌کند، اما آن چه به عنوان مزیت بیمه بدنه ایران می‌توان بیان کرد ارائه پوشش میخ‌کشی توسط شرکت بیمه ایران می‌باشد. این پوشش را بیشتر شرکت‌های بیمه ارائه نمی‌کنند.

پوشش میخ کشی بیمه بدنه

 

اما باید توجه داشت که برخی پوشش‌ها از جمله پوشش ترانزیت، پوشش حذف فرانشیز و پوشش حذف استهلاک در این بیمه نامه ارائه نمی‌شود.


شرایط تخفیف بیمه بدنه شرکت ایران

تخفیف های بیمه بدنه ایران

تخفیفات بیمه بدنه در محاسبه قیمت بیمه بدنه بسیار مهم می‌باشند. در فرمول محاسبه بیمه بدنه تخفیفات بیمه بدنه از حق بیمه کل کسر می‌شود و در نهایت باعث کاهش قیمت بیمه بدنه می‌شوند.تخففیفات بیمه بدنه ایران عبارتند از:

 • تخفیف عدم خسارت در بیمه بدنه
 • تخفیف پرداخت نقدی حق بیمه بدنه
 • تخفیف‌های مناسبتی
 • تخفیفات گروهی
 • تخفیف بیمه بدنه خودرو صفر بیمه ایران

اگر بیمه بدنه شما دارای سابقه عدم خسارت در بیمه می‌باشد، می‌توانید از این تخفیف در بیمه بدنه‌تان استفاده کنید. میزان تخفیفات عدم خسارت در بیمه بدنه ایران بر اساس جدول زیر می‌باشد:

یک سال عدم خسارت۲۵ درصد تخفیف
دو سال عدم خسارت۳۵ درصد تخفیف
سه سال عدم خسارت۴۵ درصد تخفیف
چهار سال و بیشتر عدم خسارت۶۰ درصد تخفیف

نحوه انتقال بیمه بدنه و تخفیفات آن یکی دیگر از مواردی است که ممکن است با آن برخورد داشته باشید و آشنایی با فرایند آن خالی از لطف نیست.


خرید بیمه بدنه ایران: قیمت و مدارک

محاسبه قیمت بیمه بدنه ایران

محاسبه قیمت بیمه بدنه بر اساس چند فاکتور انجام می‌شود. در واقع این فاکتورها عامل‌های مهم در فرمول محاسبه بیمه بدنه می‌باشند:

 • ارزش خودرو
 • مدل خودرو
 • سال ساخت خودرو
 • کاربری خودرو
 • پوشش‌های اضافی بیمه بدنه

 

مدارک لازم برای خرید 

 • تکمیل فرم پیشنهاد بیمه ایران
 • سند مالکیت خودرو (کارت ماشین)
 • اصل بیمه نامه قبلی بیمه بدنه
 • گزارش کارشناسی برای بازدید در صدور بازدید اولیه

 

تمدید بیمه بدنه وسیله نقلیه ایران

در صدور بیمه بدنه حتما نیاز به بازدید از اتومبیل می‌باشد.در صورتیکه بیمه ایران دارید و از تاریخ بیمه بدنه نگذشته باشد دیگر برای تمدید بیمه بدنه نیاز به بازدید اتومبیل نمی‌باشد. اگر شما بیمه بدنه دارید می‌توانید تاریخ تمدید بیمه‌نامه‌تان را در سامانه بیمه تایم وارد کنید و اگر  هم تاریخ تمدید بیمه‌نامه‌تان فرا رسیده هم می‌توانید درخواست بیمه بدنه تان را از طریق تکمیل فرم بیمه بدنه به سامانه بیمه تایم ارسال نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و تمدید بیمه نامه شما را با دریافت بیمه نامه قبلی شما انجام بگیرد.


پیشنهاد:  خرید کارت طلایی یا بدنه


استعلام و خرید

برای خرید و یا تمدید بیمه بدنه ایران، کافی است فرم درخواست خرید بیمه بدنه را تکمیل کرده و به سامانه بیمه تایم ارسال نمایید. بیمه نامه بدنه شما بر اساس پوشش‌های انتخابی شما بعد از پرداخت حق بیمه بدنه صادر می شود و تقدیم شما می‌گردد.

 

 

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۳.۸ / ۵. تعداد رای ۶

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۲ نظر