بیمه مسئولیت پزشکان پاسارگاد

یکی از زیر شاخه های بیمه مسئولیت پاسارگاد، بیمه مسئولیت حرفه ای پزشکان می‌باشد. همه پزشکان در همه تخصص‌هایی که دارند می‌توانند از پوشش‌های بیمه مسئولیت پزشکان استفاده نمایند. این که بیمه مسئولیت پزشکان پاسارگاد چه پوشش‌هایی داره و چه خدماتی  ارائه می‌کنه، موضوعی هست که در ادامه به صورت کامل به آن خواهیم پرداخت.

پوشش های بیمه مسئولیت پزشکان پاسارگاد

این بیمه نامه تمامی خساراتی که ناشی از قصور، خطا و اشتباه یا غفلت پزشک معالج در حین انجام امور پزشکی برای بیمار وارد شود را جبران می‌کند. خسارت‌هایی که در این بیمه نامه تحت پوشش می‌باشد عبارتند است:

 • دیه
 • نقص عضو
 • فوت
 • هزینه پزشکی

کلوزهای بیمه مسئولیت پزشکان پاسارگاد

علاوه بر پوشش‌های اصلی که این بیمه نامه دارد ، پوشش‌های اضافی نیز برخی از شرکت‌های بیمه در بیمه نامه‌های مسئولیت پزشکان ارائه می‌کنند از جمله :

 • پوشش انجام برخی از عمل‌های زیبایی که توسط پزشکان عمومی و سایر پزشکانی که تخصصی در زمینه زیبایی ندارند.
 • پوشش های بیمه مسئولیت پزشکان پاسارگاد، منحصر به مسئولیت حرفه ای بیمه گذار است که در مدت اعتبار بیمه نامه رخ دهد مشروط به اینکه ادعای خسارت در طول مدت اعتبار بیمه نامه یا حداکثر ظرف مدت چهار سال پس از انقضای بیمه نامه و حداکثر پس از ۲۰ روز اطلاع بیمه گذار به بیمه گر اعلام شده باشد. در صورت توافق بین بیمـه گر و بیمه گذار این مدت تا شش سال قابل افزایش است.

حتما بخوانید: مهمترین معیارهای خرید بهترین بیمه مسئولیت پزشکان


محدوده جغرافیایی تحت پوشش در بیمه مسئولیت پزشکان پاسارگاد

این بیمه نامه در محدوده جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران معتبر بوده و درباره مسئولیت حرفه ای بیمه گذار در خارج از محدوده مذکور شرکت بیمه هیچ گونه تعهدی را ندارد .

 بیمه مسئولیت پزشکان پاسارگاد چه چیزهایی را پوشش می دهد؟

خسارتهای قابل تأمین در این بیمه نامه، شامل دیه ناشی از نقص عضو و یا فوت زیاندیده و هزینه درمان صدمات جسمی یا روانی اوست که بیمه گذار به واسطه اقدام یا دستور وی بر اساس رأی مراجع ذیصلاح مسئول جبران آنها شناخته شود و بر اساس شرایط این بیمه نامه، شرکت بیمه پاسارگاد متعهد به پرداخت آنها باشد.

گروه‌های پزشکی در بیمه مسئولیت پزشکان پاسارگاد

پوشش های بیمه مسئولیت پزشکان پاسارگاد

گروه اول: جراحان متخصص زنان و زایمان،جراحان متخصص ارتوپدی،جراحان عمومی،متخصص بیهوشی،جراح ریه

گروه دوم: جراح فک و صورت،جراحان متخصص قلب، جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات،جراحان متخصص ارولوژی آنژیوپلاستی، اورولوژی، جراح قفسه سینه، جراح کودکان، جراح پیوند کلیه،جراح متخصص نوزادان  وکودکان، جراحان متخصص چشم و قرنیه،جراح ترمیم و پلاستیک

 

گروه سوم: جراح متخصص گوش و حلق و بینی،دندانپزشک، دندانپزشک کودکان، جراحان متخصص پوست و مو، جراحان متخصص ایمپلنت، دندان و لثه و ریشه دندان،متخصص فک، صورت،سر و گردن ، متخصص فلوشیپ سم شناسی بالینی و مسمومیت ها،متخصص بیماری های عفونی

 

گروه چهارم: متخصصین آندسکوپی، رادیولوژی،میکروبیولوژی، داروسازی، فیزیوتراپی و توانبخشی، متخصص چشم(بدون جراحی)، سایر پزشکان غیر جراح

 

گروه پنجم: پزشک عمومی، پزشک خانواده، پزشک هسته ای، طب اورژانس، طب کار، کایپروپلاستی، متخصص کلیه ومجرای ادرار، متخصص تغذیه، روان پزشک، آزمایشگاه

 

شرایط بیمه مسئولین پزشکان پاسارگاد

در صورت فسخ بیمه نامه از طرف بیمه گر، باید حق بیمه مدتی که باقی مانده است به صورت روزشمار محاسبه و به بیمه گذار برگشت داده شود. در صورت فسخ بیمه نامه از طرف بیمه گذار حق بیمه مدت بیمه براساس تعرفه کوتاه مدت به شرح ذیل محاسبه و بقیه آن مسترد خواهد شد:

مدت بیمه نامهدرصد حق بیمه سالانه
تا ۵ روز۵
از ۶ تا ۱۵ روز۱۰
از  ۱۶ روز تا ۳۰ روز۲۰
از ۳۱ روز تا ۶۰ روز۳۰
از ۶۱ روز تا ۹۰ روز۴۰
از ۹۱ روز تا ۱۲۰ روز۵۰
از ۱۲۱ روز تا ۱۵۰ روز۶۰
از ۱۵۱ روز تا ۱۸۰ روز۷۰
از ۱۸۱ روز تا ۲۷۰ روز۸۵
از ۲۷۱ روز تا ۳۶۵ روز۱۰۰

 

استثنائات بیمه مسئولیت پزشکان پاسارگاد

 • انجام معالجه، مداوا و یا عمل جراحی که به تشخیص مراجع ذیصلاح خارج از تخصص بیمه گذار باشد مگر آنکه زیاندیده نیاز به فوریت های پزشکی داشته باشد و متخصص مربوط در دسترس نباشد.
 • بیمه گذار به دلیل استفاده از مسکرات و استعمال مواد مخدر یا داروی خـوابآور، تمرکـز و هوشـیاری لازم را برای مداوای زیاندیده نداشته باشد و باعث صدمه جسمی و یا روانی او شود.
 • انجام امور پزشکی و درمانی که به تشخیص مراجع ذیصلاح خلاف قوانین و مقررات جاری باشد.
 • هر نوع خسارتی که منشاء آن تشعشعات یونیزه کننده یا رادیواکتیو و انرژی هسته ای باشد مگر آنکه استفاده از آنها برای معالجه بیمار ضروری باشد.
 • عدم النفع.
 • عمد بیمه گذار.

تخفیف بیمه مسئولیت پزشکان پاسارگاد

در خرید بیمه مسئولیت پاسارگاد، بیمه گذاران می‌توانند از چند تخفیف مختلف که شرکت بیمه کارآفرین ارائه می‌نماید استفاده نمایند. از جمله تخفیات قابل ارائه توسط شرکت بیمه کارافرین می‌توان به تخفیف عدم خسارت، تخفیف خرید نقدی، تخفیف خرید گروهی و سایر انواع تخفیفات اشاره کرد.

قیمت بیمه مسئولیت پزشکان پاسارگاد

استعلام قیمت بیمه مسئولیت پزشکان بر اساس نوع تخصص هر پزشک و گروه پزشکی وی و تعداد سال های عدم خسارت وی محاسبه و اعلام می شود برای اطلاع از قیمت بیمه مسئولیت پزشکان می توانید درخواست خریدتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید و حتی به کمک کارشناسان صدور مقایسه بیمه مسئولیت پزشکان شرکت های مختلف بیمه را از نظر قیمت و پرداخت خسارت با هم انجام دهید.

 

پرداخت خسارت بیمه مسئولیت پزشکان پاسارگاد

پرداخت خسارت بیمه مسئولیت پزشکان پاسارگاد

بر اساس شرایط بیمه مسئولیت، بیمه گذار مکلف است وقوع هرگونه حادثه موضوع این بیمه نامه و همچنین هرنوع ادعا و یا مطالبه علیه خود را که به این بیمه نامه مربوط شود، اعم از این که مطالبه و ادعا کتبی یا شفاهی و یا بصورت ارسال اظهارنامه و یا اقامه دعوی در مراجع قضایی باشد، بدون فوت وقت در اولین زمان ممکن و حداکثر ظرف مدت ۵ روزکاری (به استثنای تعطیلات رسمی) از تاریخ وقوع آن به اطلاع شرکت بیمه کارآفرین برساند و نیز مکلف است متعاقبا کیفیات مطالبه ویادعوی نام ونشانی مطالبه کننده و یا اقامه کننده دعوی و عنوانی که به موجب آن مطالبه خسارت و یا اقامه دعوی شده است را به همراه مشخصات زیاندیده، نام و نشانی شهود احتمالی، مبلغ مورد ادعا و هرگونه اطلاعات، مشخصات و نکات دیگر مربوط به موضوع را که بر‌ آن وقوف دارد و نیز هر نوع اسناد و مدارکی را که در این باره دراختیار دارد به بیمه گر تسلیم و بیمه گر را در تحقیقات ورسیدگی ودفاع کمک نماید.
بیمه گذار بایستی جهت بازدید از محل حادثه و انجام امور کارشناسی همکاری لازم را با بیمه گر به عمل آورد.

شرکت بیمه پاسارگاد نیز باید بعد از دریافت کلیه مدارک مربوط به خسارت حداکثر ظرف ۳۰ روز، مدارک را بررسی و نتیجه را اعلام نماید و در صورت احراز عدم استحقاق دریافت خسارت مراتب را با ذکر دلایل به طور مکتوب به بیمه گذار یا زیاندیده اعلام نماید و در صورت قبول خسارت، بیمه گر موظف است حداکثر ظرف مدت ۱۵ روز پس از قبول خسارت آن را پرداخت نماید. اگر پس از تکمیل مدارک مثبته بیمه گر، در پرداخت خسارت تـأخیر نماید، طبق حکم ماده ۵۲۲ آئین دادرسی مدنی عمل می شود.

هرگونه اختلاف ناشی از تعبیر، تفسیر و یا اجرای این بیمه نامه، در صورتی که از طریق مذاکره حل و فصل نشود به داور مرضی الطرفین ارجاع خواهد شد. رأی داور مزبـور قطعی و برای طرفین لازم الاتباع است. در صورتی که طرفین در مورد انتخاب داور مرضی الطرفین به توافق نرسند موضـوع بـه هیأت داوری ارجاع و به ترتیب زیر عمل خواهد شد

 1. هر یک از طرفین داور اختصاصی خود را تعیین و به طرف دیگر معرفی مینمای
 2. داوران اختصاصی قبل از بحث درباره موضوع مورد اختلاف به اتفاق داور دیگری را به عنوان سـرداور انتخـاب خواهند نمود
 3. رأی هیأت داوری با اکثریت آرا، معتبر و برای طرفین لازمالاتباع خواهد بود.
 4. در صورتی که هر یک از طرفین تا ۳۰ روز بعد از انتخاب و معرفی داور طرف مقابل ، داور اختصاصـی خـود را تعیین نکند و یا داوران اختصاصی تا ۳۰ روز در مورد تعیین سرداور به توافق نرسند هر یک از طـرفین مـیتوانـد حسب مورد از دادگاه ذیصلاح درخواست تعیین داور یا سرداور بنماید.

مدارک لازم تشکیل پرونده خسارت در بیمه های مسئولیت حرفه ای پزشکان پاسارگاد

 • کپی کارت ملی و شناسنامه زیاندیده
 • اصل یا تصویر برابر اصل شده سازمان نظام پزشکی
 • اصل یا تصویر برابر اصل شده رای دادگاه
 • اصل مدارک پزشکی زیاندیده قبل و بعد از تجویز عمل
 • گواهی پزشک معالج در خصوص نوع حادثه و خاتمه درمان
 • در صورت بستری شدن در بیمارستان تصویر پرونده بالینی زیاندیده
 • رادیو گرافی اعضاء آسیب دیده قبل و بعد از عمل جراحی
 • سایر مدارک مورد نیاز حسب مورد در مراحل بررسی پرونده توسط واحد خسارت به بیمه گذار اعلام خواهد شد.
 • سایر مدارک مورد نیاز پرونده طی نامه کتبی به بیمه گذار اعلام و بیمه گزار یا نمایندگان وی موظفند در اسرع وقت کلیه اسناد و مدارک درخواستی را به بیمه گر تسلیم نمایند.
 • در تمامی پرونده های خسارتی کلیه رشته ها ارائه رونوشت بیمه نامه یا قرارداد بیمه تمامی صفحات و پشت و رو الزامی میباشد.

فرم پیشنهاد بیمه مسئولیت پاسارگاد

یک مرحله قبل خرید ، هر بیمه گذاری با توجه به مشخصات و اطلاعات شخصی خود باید فرم پیشنهاد را تکمیل کرده و به واحد صدور تحویل نماید. تا صدور بیمه نامه فوق بر اساس مشخصات و درخواست وی انجام پذیرد.

خرید بیمه مسئولیت پزشکان

برای استعلام قیمت بیمه مسئولیت پزشکان  و خرید بیمه مسئولیت پزشکان می‌توانید درخواست تان را در سامانه بیمه تایم ثبت نموده و به صورت آنلاین با ارائه کد ملی و کد نظام پزشکی بیمه نامه تان را از بیمه تایم خریداری کرده و با ارسال رایگان از بیمه تایم بیمه نامه تان را دریافت نمایید.

 

مشاوره و خرید بهترین بیمه مسئولیت پزشکان

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

تیم تولید محتوای بیمه تایم

آیا سوالی در رابطه با این مطلب دارید؟ کارشناسان بیمه تایم پاسخگوی شما خواهند بود