بیمه عمر سامان: بررسی کامل + جدول

بیمه عمر سامان
۴.۳
(۴۱)

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که اهل سرمایه‌گذاری هستند و در بازارهای مختلف مالی سرمایه‌گذاری می‌کنند و یا اینکه برای خود و اعضای خانواده خود به دنبال خرید انواع بیمه مثل بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث و …  بوده باشید نام بیمه سامان برای شما آشنا است. یکی از خدمات مهمی که این شرکت ارائه می‌کند بیمه عمر است.  بیمه عمر سامان از جمله بیمه‌نامه‌هایی می‌باشد که در کنار داشتن پوشش‌های مناسب بیمه‌ای، سرمایه‌گذاری ارزنده‌ای را برای فرد بیمه شده می‌تواند فراهم کند. در این نوشته همراه ما باشید تا بیمه عمر سامان را ارزیابی و موشکافی کنیم.

اگر به هر دلیلی فرصت خواندن این متن را ندارید می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام به تکمیل فرم خرید آنلاین بیمه عمر کنید تا کارشناسان ما به صورت تلفنی مشاوره تخصصی را به شما ارئه دهند.


بیمه عمر سامان چیست؟

بیمه عمر سامان که به نام بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان معروف است تلاش کرده است تا تمام نیازهای مشتریان بیمه عمر را مثل از کار افتادگی، پوشش درمانی، سرمایه فوت و … را در کنار سرمایه‌گذاری بر طرف کند. در ادامه انواع طرح‌های این بیمه عمر را بررسی میکنیم تا اطلاعات دقیق‌تری را به شما ارئه دهیم.

همچنین جهت اطلاعات تکمیلی می‌توانید بیمه‌های عمر شرکت‌های دیگر را بررسی و مقایسه کنید:


انواع طرح‌های بیمه عمر سامان

 

↵بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان

یکی از ممتازترین طرح‌های بیمه عمری که هم اکنون در بین شرکت‌های بیمه ارائه می‌شود، بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان است. این بیمه‌نامه پوشش‌های بیمه‌ای را با شرایط انعطاف‌پذیر در کنار برنامه سرمایه‌گذاری به صورت انتخاب سبد سرمایه‌گذاری برای همه افراد ارائه می‌دهد. شما به عنوان بیمه شده می‌توانید هر کدام از سبدهای سرمایه‌گذاری در بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان را انتخاب کنید و تا زمانی که در قید حیات هستید از مزایای این سرمایه‌گذاری از جمله وام و برداشت از اندوخته و یا سایر پوشش‌های دیگر این بیمه‌نامه استفاده کنید. در صورت فوت بیمه شده سرمایه فوت به همراه اندوخته بیمه‌نامه به ذینفعان بیمه‌نامه پرداخت می‌شود.

↵طرح بازنشستگی ۱۰ ساله بیمه سامان

بازنشستگی در دوره زندگی همه ما یکی از زمان‌هایی می‌باشد که داشتن حمایت مالی در این دوره می‌تواند برای همه ما خوشایند باشد. طرح تکمیلی بازنشستگی سامان یکی از طرح‌های ویژه در بین بیمه‌های عمر است که توسط بیمه سامان در حال ارائه می‌باشد. اگر مدت ۱۰ سال از مدت بیمه‌نامه عمر شما گذشته و اندوخته بیمه‌نامه شما به ۵۰ میلیون تومان رسیده شما می‌توانید از طرح بازنشستگی بیمه عمر سامان استفاده کنید. مدت دریافت بازنشستگی را خود فرد بیمه شده مشخص می‌کند و این مدت می‌تواند برای ۱۰ سال و یا مادام العمر باشد.

 

↵بیمه‌نامه عمر زمانی سامان

در بیمه عمر زمانی سامان فقط در صورت فوت بیمه شده خسارت سرمایه فوت برای بیمه شده پرداخت می‌گردد. میزان حق بیمه‌این بیمه‌نامه بر اساس شرایط سنی و سلامت بیمه شده تعیین می‌شود. اگر بیمه شده در طول مدت داشتن این بیمه‌‌نامه فوت کند سرمایه بیمه‌نامه به ذینفعان بیمه‌نامه پرداخت می‌شود و اگر فرد بیمه شده در پایان بیمه‌نامه در قید حیات باشد بیمه عمر زمانی سامان تمام می‌گردد . این بیمه‌نامه تنها پوشش فوت دارد.

 

↵بیمه مانده بدهکار سامان

این طرح از بیمه عمر سامان برای زمانی کاربرد دارد که فرد از بانک‌ها و یا سایر موسسات مالی اقدام به دریافت وام نماید. ممکن است در صورت فوت فرد بیمه شده، خانواده وی قادر به پرداخت وام نباشد. این جا است که بیمه عمر مانده بدهکار سامان در زمان فوت وی بقیه اقساط وام را از تاریخ فوت تا پایان مدت وام یکجا در وجه بانک و یا موسسه وام دهنده (بیمه شده) پرداخت می‌نماید. این بیمه‌نامه نیز پوشش بیمه‌ای برای زمان حیات بیمه شده ندارد.

 

مطلب مرتبط: آشنایی با انواع بیمه عمر

 


 

آیا بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان همان بیمه عمر است؟

یکی از انواع بیمه عمر سامان، بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان می‌باشد، این بیمه‌نامه از جمله بیمه‌نامه‌های بلند مدت می‌باشد که هم در زمان حیات و هم بعد از فوت بیمه شده پوشش‌هایی را برای وی و برای خانواده و ذینفعان بیمه شده ارائه می‌کند. اگر به دنبال انتخاب بهترین بیمه عمر هستید، بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان می‌تواند یکی از گزینه‌های انتخابی شما باشد.

نکته: با توجه به محبوبیت و جامع بودن این بیمه‌نامه در ادامه مقاله به بررسی کلی این طرح از بیمه عمر خواهیم پرداخت و منظور از بیمه عمر سامان همان بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان است.


 

نرخ بیمه عمر سامان چقدر است؟

نرخ در بیمه‌نامه‌ عمر  سامان در واقع به معنای حق بیمه‌ای است که فرد بیمه شده در طول مدت بیمه‌نامه‌اش پرداخت می‌کند. چرا که بر اساس شرایط بیمه عمر  شرکت سامان هر فردی می‌تواند حق بیمه متغیری را در طول مدت بیمه عمر داشته باشد. انتخاب درست حق بیمه برای تشکیل سرمایه‌گذاری ارزشمند و داشتن پوشش‌های بیمه‌ای بستگی به سن بیمه شده، مدت زمان بیمه عمر ، شغل بیمه شده و حتی پوشش‌های اضافی مورد درخواست فرد دارد. برای سنین بالا و داشتن پوشش های بیمه‌ای و استفاده از مزیت سرمایه‌گذاری بیمه‌نامه در مدت زمان کوتاه تر بالتبع فرد باید حق بیمه بالاتری را پرداخت نماید.

یکی از مزایای خرید بیمه آنلاین عمر از بیمه تایم  استفاده از گروه مشاوره کارشناسان بیمه تایم در جهت انتخاب حق بیمه‌ای که بهترین بیمه عمر سامان را برای شما شکل دهد، می‌باشد. برای این منظور کافی است تا اقدام به تکمیل فرم از طریق لینک زیر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل کنند.


جدول سود بیمه عمر سامان

جدول سود بیمه عمر سامان

همانطور که می‌دانید یک از مزایای بیمه عمر شرکت سامان تشکیل سرمایه‌گذاری بیمه‌ای بر اساس اننتخاب سبدهای ریسک می‌باشد. در جدول سود بیمه عمر سامان برای تشکیل سرمایه، ۳ سبد با نام های ،سبد با ریسک کم، سبد با ریسک متوسط و سبد پر ریسک وجود دارد. میزان سود سرمایه‌گذاری در هر کدام از سبد ها بر اساس ریسک آن سبد تعیین می‌شود. به این ترتیب سبد با ریسک سرمایه‌گذاری بالا بیشترین سود سرمایه‌گذاری و سبد با ریسک پایین کم ترین سود سرمایه‌گذاری در بیمه عمر سامان را دارد. در جدول زیر میزان سود‌های هر کدام از سبد ها آورده شده است:

 

سبد سرمایه‌گذاریمیزان سود تضمینی
سبد کم  ریسک۱۵ درصد
سبد با ریسک متوسط۱۴ درصد
سبد با ریسک زیاد۱۲ درصد
صندوق رشد۱۰ درصد

 

اگر می‌خواهید سود سرمایه‌گذاری بیمه عمر شما بیشتر باشد می‌توانید بیمه عمر سامان با سبد پر ریسک را خریداری نمایید.

سودهای تضمین شده در هر سبد به شرح زیر است:

سبد سرمایه گذاری با ریسک کم (نرخ سود تضمین شده اندوخته بیمه‌نامه معادل ۱۵% برای ۲ سال اول بیمه‌نامه، ۱۳% برای ۲ سال دوم و ۱۰%  برای دوره مازاد بر چهار سال اول می‌باشد).

سبد سرمایه گذاری با ریسک متوسط  (نرخ سود تضمین شده اندوخته بیمه‌نامه معادل ۱۴% برای ۲ سال اول بیمه‌نامه، ۱۳% برای ۲ سال دوم و ۱۰% برای دوره مازاد بر چهار سال اول می‌باشد).

سبد سرمایه گذاری با ریسک پر ریسک (نرخ سود تضمین شده اندوخته بیمه‌نامه معادل ۱۲% برای ۴ سال اول بیمه‌نامه و ۱۰% برای دوره مازاد بر چهار سال اول می‌باشد).

صندوق سرمایه گذاری رشد (نرخ سود تضمین شده اندوخته بیمه‌نامه معادل ۱۰% برای ده سال اول و برای دوره مازاد بر آن نیز ۱۰% می‌باشد).

 

 مطلب مرتبط: نحوه محاسبه بیمه عمر

 

↵نحوه سرمایه‌گذاری بیمه عمر سامان جهت پرداخت سود بیمه‌های عمر

جالب است بدانید که شرکت بیمه سامان در سبد تشکیل سرمایه با ریسک کم ، سرمایه‌گذاری خود را در زمینه‌هایی از قبیل سپرده های بانکی و اوراق قرضه انجام می‌دهد. در سبد ریسک زیاد، سرمایه‌گذاری بیمه سامان بیشتر در بازار بورس اوراق بهادار، املاک، تولید و سرمایه‌گذاری خارج از بانک انجام می شود. و نهایتا در سبد ریسک متوسط سرمایه‌گذاری در ترکیبی از دو سبد با رسیک زیاد و با ریسک کم می‌باشد.


 

پوشش‌های بیمه عمر سامان

پوشش های بیمه عمر سامان

بر اساس شرایط بیمه سامان، هر فرد دارنده بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان می‌تواند بر اساس حق بیمه پرداختی و سن بیمه شده در طول مدت بیمه‌نامه عمر از پوشش‌های بیمه عمر سامان استفاده نماید. این پوشش‌های به قرار زیر هستند:

 

↵پوشش فوت طبیعی

این پوشش، اصلی‌ترین پوشش بیمه عمر سامان است که بر اساس حق بیمه پرداختی فرد محاسبه می‌شود و سقف آن در سال ۹۷ ، ۵۰۰ میلیون تومان می باشد. پوشش فوت طبیعی می تواند تا ۲۵ برابر حق بیمه پرداختی فرد باشد. این پوشش مهمترین پشتوانه مالی برای زمانی است که بیمه شده فوت کرده و در کنار خانواده اش نباشد.

پوشش امراض خاص

پوشش امراض برای جبران هزینه‌های درمانی بیماری های خاص از قبیل سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی باز قلب، پیوند اعضای اصلی بدن و انواع سرطان می‌باشد. میزان این پوشش در بیمه عمر سامان تا سقف ۳۰ میلیون تومان می‌باشد. بد نیست حال که صحبت از پوشش امراض شد نگاهی داشته باشیم به تفاوت بیمه عمر و بیمه تامین اجتماعی.

 

پوشش رایگان سال آخر حیات

این پوشش از جمله پوشش‌هایی می‌باشد که توسط بیمه عمر سامان ارائه می‌شود، در این پوشش اگر معلوم شود که بیمه شده در سال آخر حیات خود است، تا ۲۵ درصد از سرمایه فوت به بیمه شده پرداخت می‌شود.

 

پوشش معافیت و ازکارافتادگی

اگر فرد بیمه شده در طول داشتن بیمه عمر سامان بر اثر بیماری یا حادثه ازکارافتاده کامل شود، وی معاف از پرداخت حق بیمه شده و شرکت بیمه سامان تا ۱۰ سال اور از پرداخت حق بیمه معاف می‌کند.

 

پوشش سرمایه فوت  به علت حادثه

سرمایه فوت به علت حادثه در بیمه عمر سامان ۴ برابر سرمایه فوت طبیعی می‌باشد. در صورت فوت در اثر حادثه سرمایه فوت + سرمایه فوت طبیعی+ اندوخته بیمه‌نامه به ذینفعان بیمه‌نامه پرداخت می‌شود. سقف سرمایه خسارت حادثه با دریافت مجوز می توان تا ۱میلیارد تومان باشد.

 

امکان دریافت مستمری یا بازنشستگی

اگر فرد بیمه شده درخواست کتبی برای دریافت مستمری به شرکت بیمه ارائه کند، از سال  دهم وی می‌تواند تمام یا بخشی از اندوخته را به مستمری تبدیل نماید .

نکته: اگر در بیمه عمر سامان، بیمه گذار فوت نماید و پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه را داشته باشد، بیمه عمر سامان تا ده سال حق بیمه را پرداخت می‌نماید.

 

سقف سنی پوشش‌های بیمه‌نامه عمر سامان

 

پوشش‌هاسقف سنی هر پوشش
پوشش فوت بر اثر حادثهتا پایان ۷۰ سالگی
پوشش از کارافتادگی دائم در اثر حادثهتا پایان ۶۰ سالگی
معافیت از پرداخت حق بیمه و پوشش درآمد ازکارافتادگیتا پایان ۶۵ سالگی
پوشش امراض خاص
تا پایان ۶۰سالگی

 


ارزیابی سطح توانگری بیمه سامان در چند سال اخیر 

سطح توانگری هر شرکت بیمه یکی از مهمترین معیارهای انتخاب بهترین بیمه عمر است. سطح توانگری بر اساس گزارش سالانه بیمه مرکزی اعلام و مشخص می‌شود. در این گزارش شرکت‌هایی که در سطح توانگری ۱ قرار دارند در واقع توانسته‌اند عملکرد مالی بهتری را در برآورده کردن تعهدات خود در مقابل بیمه گذاران خود داشته باشد. بر اساس این گزارش  بیمه سامان از سال ۱۳۹۱ تا پایان ۱۳۹۶ سطح توانگری ۱ را داشته است. بنابراین اگر انتخاب شما در بیمه عمر، بیمه عمر سامان است بدانید که توانسته‌اید یکی از بهترین شرکت های بیمه را به عنوان شرکت بیمه‌گر بیمه‌نامه عمر و سرمایه‌گذاری خود انتخاب نمایید.


شرایط دریافت وام بیمه عمر سامان

همه بیمه شده‌های بیمه عمر می‌توانند  با ارائه درخواست کتبی بر اساس ارزش اندوخته خود وام دریافت نمایند. میزان وام معادل ۹۰ درصد ارزش بازخریدی بیمه عمر می‌باشد. نرخ استفاده از وام بیمه سامان ۲۲ درصد می باشد. وام درخواستی شما حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز کاری قابل پرداخت می‌باشد.

 

↵مدارک لازم برای گرفتن وام بیمه عمر سامان

 • اصل کارت ملی بیمه‌گذار
 • درخواست کتبی دریافت وام

حداقل مبلغی که هر بیمه شده می‌تواند وام دریافت کند ۲۰۰ هزار تومان می‌باشد. برای دریافت وام کافی است که فرد بیمه شده درخواست دریافت وام را به شرکت بیمه سامان ارسال نماید. نحوه بازپرداخت وام برای مبالغ وامی که بالاتر از ۱ میلیون تومان است باید در مدت ۲۴ ماه و طی ۴ قسط شش ماهه انجام گیرد و بازپرداخت وام برای مبالغ کمتر از ۱ میلیون تومان در مدت ۱۲ ماه و طی ۲ قسط شش ماهه می‌باشد.


برداشت از اندوخته بیمه عمر سامان

شما می توانید ۹۰ درصد از ارزش بازخریدی بیمه‌نامه خود را برداشت نمایید. در ادامه به شرایط بازخریدی بیمه عمر سامان خواهیم پرداخت.

 

↵شرایط انصراف و بازخرید بیمه عمر سامان

همه افرادی که این بیمه عمر را دارند می‌توانند بر اساس شرایط  از بیمه خود انصراف داده و بیمه‌نامه خود را بازخرید نمایند. نحوه بازخریدی بیمه عمر سامان به صورت ذیل می باشد:

سال بیمه‌ایارزش بازخریدی بیمه عمر
سال دوم۹۰ درصد اندوخته
سال سوم۹۱ درصد اندوخته
سال چهارم۹۲ درصد اندوخته
سال پنجم۹۳ درصد اندوخته
سال ششم۹۴ درصد اندوخته
سال هفتم۹۵ درصد اندوخته
سال هشتم۹۶ درصد اندوخته
سال هشتم به بعد۱۰۰ درصد اندوخته

اگر بیمه‌گذاران در طول مدت خرید بیمه عمر  اقدام به بازخریدی بیمه‌نامه نمایند، ارزش بازخریدی بر اساس جدول فوق محاسبه و به بیمه گذار پرداخت می‌شود.

 

↵شرایط فسخ بیمه عمر سامان

فسخ بیمه عمر سامان

بیمه سامان در صورت محرز شدن یکی از موارد زیر، بیمه عمر را فسخ می نماید:

 1. اگر بیمه شده یک ماه پس از صدور بیمه‌نامه و یا دو هفته پس از تحویل مدارک و امضای فرم پیشنهاد از خرید بیمه عمر منصرف شود مبلغ پرداختی شما به شرکت بیمه سامان پس از کسر هزینه های آزمایش به وی بازگردانده می‌شود.
 2. اگر بیمه شده قبل از اتمام سال اول بیمه عمر، انصراف کتبی از بیمه عمر را به شرکت بیمه ارائه نماید. بیمه‌نامه وی فسخ شده و هیچ مبلغی نیز به وی بازگردانده نمی‌شود.
 3. اگر بیمه‌نامه شما به علت عدم پرداخت حق بیمه به حالت تعلیق قرار گرفته و ۳ ماه از تاریخ تعلیق آن گذشته است، در صورتیکه بیمه شده نسبت به پرداخت حق بیمه اقدام نکند بیمه‌نامه وی فسخ خواهد شد.

شرایط اقساط بیمه عمر سامان

شما می‌توانید حق بیمه عمر را به صورت ماهانه و یا سالانه و یا شش ماهه، از طریق سایت بیمه سامان و از طریق روش های زیر انجام دهد.

– پرداخت حق بیمه با استفاده از کد اعلامیه بدهکار و کد بیمه گذار: شما می‌توانید از طریق وارد کردن این دو کد در کارتابل بیمه گذاران بیمه عمر سامان حق بیمه عمر سالانه تان را پرداخت نمایید.

-پرداخت با استفاده از کد ملی و کد بیمه گذار: روش دیگر برای پرداخت حق بیمه عمر سامان استفاده از کد ملی و کد بیمه گذاری در قسمت پرداخت الکترونیک بیمه سامان می‌توانید حق بیمه عمرتان را پرداخت نمایید.

نکته: اگر می‌خواهید سود نهایی سرمایه‌گذاری شما در بیمه عمر سامان ارزنده باشد می‌توانید پرداخت حق بیمه عمرتان را به صورت سالانه انجام دهید.


اگر حق بیمه عمر سامان را پرداخت نکنید چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر پرداخت حق بیمه عمر از طرف بیمه شده به تاخیر بیافتد، هزینه پوشش‌های بیمه‌ای از محل اندوخته صندوق شما در صورت وجود اندوخته کسر می‌شود. و اگر اندوخته بیمه‌نامه شما برای کسر هزینه ها کافی نباشد، بیمه‌نامه شما تعلیق و یا به عبارت دیگر غیر فعال می شود و شرکت بیمه سامان در قبال بیمه عمر شما هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.

 

برای رفع تعلیق بیمه عمر سامان چه کار باید کنم؟

بیمه‌نامه عمر سامان شما پس از پرداخت اقساط حق بمیه های معوق توسط شما رفع تعلیق می‌شود.  اما اگر ۳ ماه از مدت تعلیق بیمه عمر شما گذشته و شما نسبت به تعلیق بیمه عمر اقدامی نکنید بیمه‌نامه عمر شما فسخ خواهد شد.


شرایط کلی بیمه عمر سامان

شرایط عمومی این بیمه‌نامه به شرح زیر می‌باشد:

 • هر فردی از بدو تولد  تا ۷۰ سالگی می تواند بیمه عمر سامان داشته باشد
 • پرداخت سود تضمینی و مشارکتی به صورت روز شمار و مرکب در اندوخته بیمه عمر انجام می‌شود
 • ارائه پوشش سرمایه فوت عادی تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان می‌باشد
 • امکان برداشت از اندوخته بعد از پایان سال دوم وجود دارد
 • پوشش امراض برای ۵ دسته از بیماری‌ها (سکته قلبی، سکته مغزی، پیوند اعضای اصلی بدن، جراحی باز قلب، انواع سرطان) ارائه می‌شود
 • پوشش فوت حادثه بیمه عمر سامان تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان می‌باشد
 • برای استفاده از پوشش بیماری‌ها مدت انتظاری وجود ندارد
 • بیمه شده این امکان را دارد که سبد سرمایه‌گذاری بیمه عمرش را انتخاب نماید
 •  بر اساس درخواست کتبی بیمه شده‌، اندوخته بیمه‌نامه قابل تبدیل شدن به مستمری ماهانه را دارد
 • امکان دریافت وام بر اساس اندوخته بیمه‌نامه عمر وجود دارد
 • انعطاف پذیری در پرداخت حق بیمه عمر از دیگر مواردی می باشد که شما می توانید بر اساس شرایط بیمه عمر انتخاب نمایید
 • سرمایه بیمه عمر سامان به صورت اندوخته بیمه‌نامه عمر به همراه سرمایه فوت از پرداخت مالیات معاف می‌باشد

ارزیابی جدول بیمه عمر سامان

اگر انتخاب شما در بیمه عمر، بیمه عمر سامان است، می‌توانید مشخصات محاسبه جدول بیمه عمر سامان را بررسی کنید. در زمان استعلام بیمه بر روی جدول بیمه عمر اطلاعات زیر قابل بررسی می‌باشند.

 

توجه: جدول زیر بر اساس حق بیمه ۲ میلیون تومانی که به صورت سالانه پرداخت می شود و برای مدت ۳۰ سال و برای فرد ۳۰ ساله می باشد.

جدول بیمه عمر سامان

 

 • مبلغ هر قسط:این ستون در واقع نشان دهنده حق بیمه سالانه ای است که شما به شرکت بیمه پرداخت می کنید. شما می توانید میزان حق بیمه  عمر تان را به صورت ثابت و یا به صورت تعدیل دار پرداخت نمایید.
 • تعداد اقساط در هر سال: تعداد اقساط نشان دهنده نحوه پرداخت حق بیمه می‌باشد. اگر نحوه پرداخت شما سالانه باشد تعداد اقساطی که شما در جدول می بینید یک قسط است. برای اقساط ماهانه ۱۲ قسط در سال و برای اقساط ۶ ماهه دوبار در سال.
 • سرمایه بیماری های خاص: این پوشش نشان دهنده سرمایه بیماری بیمه عمر سامان می باشد. که بر اساس حق بیمه پرداختی شما می‌باشد.
 • سرمایه از کارافتادگی: ستون بعدی نشان دهنده میزان سرمایه ازکارافتادگی است. میزان سرمایه ازکارافتادگی فرد بیمه شده  برابر سرمایه فوت می‌باشد.
 • سرمایه فوت ناشی از حادثه: ستون بعدی جدول بیمه عمر سامان، میزان سرمایه فوت در اثر حادثه را نشان می‌دهد که اگر فرد در طول مدت داشتن این بیمه در اثر حادثه فوت کند، مجموع سرمایه ستون فوت ناشی از حادثه + سرمایه فوت + ارزش بازخریدی با نرخ تضمینی به ذینفعان بیمه‌نامه پرداخت می شود.
 • ارزش بازخریدی با نرخ تضمین: در این ستون میزان بازخریدی که بر اساس سود تضمینی بیمه مرکزی در هر سال محاسبه می شود قابل مشاهده است. هر فرد بیمه شده در هرسال بیمه‌ای خود می‌تواند ارزش بازخریدی بیمه‌نامه عمر سامان خود را در جدول بیمه عمر سامان بررسی کنید.
 • سرمایه فوت: این ستون نشان دهنده میزان پوشش اصلی بیمه عمر سامان است. میزان سرمایه فوت بر اساس حق بیمه پرداخت هر فر محاسبه می شود.
 • هزینه پوشش‌های اضافی و جمع حق بیمه و جمع حق بیمه های پرداختی و سن بیمه شده و مدت بیمه‌نامه ستون‌های آخر می‌باشد.

 

خرید بیمه عمر سامان

اگر تصمیم به خرید بیمه عمر سامان گرفته‌اید، می‌توانید فرم بیمه عمر را در بیمه تایم تکمیل و به وب سایت بیمه تایم ارسال نمایید. کارشناسان عمر بیمه تایم در اسرع وقت با شما تماس گرفته و مشاوره و مقایسه در خرید به همراه محاسبه جدول بیمه عمر شرکت‌های مختلف را برای شما انجام می‌دهند. جهت تکمیل فرم و دریافت مشاوره به لینک زیر مراجعه کنید:

 

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۴.۳ / ۵. تعداد رای ۴۱

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۳۶ نظر

 • با عرض سلام،
  من به دلیل نوع شغلی که دارم دائم در سفر می باشم.
  می خواستم ببینم کدام بیمه را انتخاب کنم تا در زمان فوت و یا بروز حادثه، برای خانواده ام مناسب باشد؟
  با سپاس

  • سلام آقای فراهانی، شما می تونید بیمه عمر تهیه کنید که هم پوشش بیمه ای داشته باشید و هم سرمایه گذاری برای خانواده و عزیزانتان تهیه نمایید. اگر مسافرت خارج از کشور دارید می تونید برای سفر هاتون بیمه مسافرتی داشته باشید.

  • کلاه برداری در روز روشن دقیقا کاریه که اینا می کنند! بعد سه سال خواستم فسخ کنم بیمه رو، از مجموع پرداختی من که حدود ۷ میلیون بود نزدیک ۲/۵ میلیون کم کردند. در حالی که در قرارداد اومده بعد از فسخ قرارداد ۹۱ درصد مبلغ بر می گرده در حالی که اینا الان بیشتر از ۳۰ درصد کم کردن. واقعا خجالت آوره! با علم به اینکه کسی راه قانونی مطالبه حق رو بلد نیست کلاه مردم رو بر می دارند.

   • آرش بزرگوار ، میزان ارزش بازخریدی بیمه عمر در هر شرکت بیمه ای در جدول ای که ضمیمه بیمه تان است قابل مشاهده می باشد. در زمان خرید حتما به شرایط بازخریدی بیمه نامه تان دقت نمایید.

 • سلام آیا امکان دریافت مجدد وام از روی بیمه نامه بعد از تسویه وام قبلی به طور کامل وجود دارد یا فقط از روی یک بیمه نامه یکبار میتوان وام گرفت؟

  • جناب اصفهانی بزرگوار
   بله شما می توانید چندین بار از روی بیمه نامه عمرتان وام بگیرید.

 • سلام
  وقت بخیر
  لطفا مطالبتون رو آپدیت کنید..
  سقف پوششهای بیمه سامان تغییر کرده
  و امراض را در ۳طرح جدید پوشش میدهد

 • سلام من ۳۸ سال دارم و سرپرست خانواده هستم شغلم هم آزاده و تا الان هیچگونه بیمه ای نداشتم لطفا راهنمایی بفرمایید چه بیمه ای برای این شرایط خوبه . سپاس از شما

  • جناب عابدی بزرگوار برای مشاوره کامل می تونید درخواست خرید بیمه عمر را در سامانه بیمه تایم ثبت کنید و یا با شماره ۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس بگیرید

 • با سلام من تو بیمه نامه عمر سامان در تاریخ ۱۳۹۸/۹/۶ ثبت نام کردم و سالانه حق بیمه ۱۲۰۰۰۰۰۰ پرداخت میکنم من اگه الان انصراف بدم چه مقدار از پولم برمیگرده و اگه سال بعد انصراف بدم چقدر بهم برمیگردونه با تشکر

  • جناب منصوریان بزرگوار، مبلغ بازخریدی شما بر اساس مبلغ بازخریدی درج شده در بیمه نامه به شما پرداخت می شود. اما چون تاریخ صدور بیمه نامه رو نمی دونیم بهتره که با مرکزی که بیمه نامه تون رو صادر کردن تماس گرفته و راهنمایی لازم رو دریافت نمایید.

 • سلام
  نحوه اطلاع از عملکردهای صندوق های پرریسک و … چگونه است؟ احتمالا شرکت خودش تصمیم میگیرد به هر سناریو چقدر سود تخصیص دهد؟دستکاری نباشد

  • جناب سعید تمر بزرگوار، بیمه سامانی که شما تهیه می کنید در همان ابتدا نوع بیمه شما را مشخص می کند که پر ریسک هست یا کم ریسک، میزان سود هر نوع بیمه نامه هم مشخص می باشد.

   • دوست من، سوال من یک چیز دیگر بود پرسیدم عملکرد سبد پرریسک را چگونه اطلاع رسانی می کند!! من بیمه عمر سامان دارم و متاسفانه از سال ۹۷ تا کنون که تیر ۹۹ است هیچ عملکردی را گزارش نکرد است. بدتر اینکه اطلاعی از دارایی های این سبد هم ارائه نمی کند.

   • جناب امیر بله ، اتباع خارجی که کارت اقامت دارند می توانند تحت پوشش بیمه عمر قرار بگیرند، میتونید با سامانه بیمه تایم ۰۲۱۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس بگیرید و مشاوره کامل دریافت نمایید.

 • سلام من برادرم سال ۹۴ از دنیا رفته و می دونم خودشو بیمه عمر کرده بود.ولی تا الان هیچ مدرکی پیدا نکرده ولی سال به سال sms دریافت می کنیم روی شماره موبایلش خواهش می کنم منو راهنمایی کنید

  • جناب معادی پیغامی که برای بیمه نامه شون میاد از کدوم شرکت بیمه هست؟ با بخش عمر شعبه شرکت بیمه مربوطه تماس بگیرید و کمک های لازم در این باره رو دریافت نمایید.

 • با سلام
  چرا سود سرمایه گذاری پر ریسک کمتر از سود سرمایه گذاری کم ریسک هست در صورتی که قاعدتا باید بالاتر باشد

  • جناب علی گودرز بزرگوار سود تضمینی سرمایه گذاری پر ریسک بالا کم می باشد و سود مشارکتی سرمایه گذاری پر ریسک بالا می باشد.

 • سلام، من حدود ۳۵ سالمه و مجرد.

  پوشش بیمه ای ندارم، فقط یک بیمه زنان خانه دار ملت دارم که قبلاً مادرم برام باز کرده و پرداخت می‌کنه و تازه متوجه شدم ولی چیزی که هست در سال هفتم آن هستیم و پرداختی ماهانه ۲۶ هزار تومانه و در واقع مبلغ بسیار ناچیزیه،

  میخواستم بیمه عمر باز کنم ولی نمی‌دونم چی خوبه، شغلم از راه اینترنت و کارهای گرافیکی درآمد دارم ولی درآمدم زیاد نیست.

  بنده در بورس هم فعالیت میکنم، سوالم اینه آیا بهتره در بورس سرمایه گذاری کنیم یا در کنارش بیمه عمر می‌تونه مفید باشه؟؟

  بین بیمه عمر پاسارگاد، اندوخته امید ، سامان، ملت کدوم بهتره برای شرایط من؟؟

  • سارای عزیز، ماهیت بیمه عمر و سایر مواردی که مربوط به سرمایه گذاری از قبیل بورس است با هم متفاوت می باشند، اگر می خواهید مستمری در آینده دداشته باشید می بتوانید از طرح های بیمه های بازنشستگی از قبیل طرح مستمری خاورمیانه استفاده کنید.

  • امین عزیز می تونید با ما تماس بگیرید و یا درخواست مشاوره بیمه عمر را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید تا بتونیم بهترین بیمه عمر را به شما معرفی کنیم.

 • با سلام شما گفتید بیمه عمر معاف از مالیات ولی من جدول بیمه عمر سامان گرفتم و زیرش نوشته نرخ مالیات بر ارزش افزوده ۹ درصد آیا تغییر کرده

  • جناب عباسی عزیز ، بیمه عمر معاف از مالیات ارث می باشد ولی مالیات بر ارزش افزوده روی همه بیمه نامه ها منظور می گردد. برای موارد مربوط به مالیات شما می توانید پرداختی بیمه عمر را به عنوان هزینه به اداره مالیات اعلام نمایید.

 • در مورد سایر پوششهای بیمه سامان مثل هزینه‌های پزشکی در اثر حادثه یا از کار افتادگی ، سود قطعی بیمه سامام در سالهای گذشته صحبتی نشده بود
  تا جایی که من اطلاع دارم ۴ شرکت طرح مستمری دارند (ایران، ملت، ما و خاورمیانه) اما اینجا در مورد مستمری صحبت شده!!!
  اگر واقعا مستمری داره در مورد شرایط مستمری بیشتر توضیح بدید
  سوالی هم که ذهن منو درگیر کرده اینه وقتی پوشش سرطان و امراض خاص یکی هستند بعضی از بیمه‌ها امکان استفاده از یکی وجود دارد آیا در بیمه سامان هم همینطوره؟
  پرداخت امراض خاص به صورت غرامت هست آیا سرطان هم غرامت پرداخت میشود؟

  • جناب کهریزی عزیز، بیمه سامان طرحی برای بیمه عمر ارائه کرده که برای امراض تا ۳۰ بیماری رو پوشش میده، می تونید برای مشاوره کامل تر با شماره ۰۲۱۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس بگیرید و مقایسه کامل بین شرکت های بیمه رو انجام بدید.

 • سلام

  در مورد مستمری و هدیه بازنشستگی و مقدار و زمان آن چیزی ننوشتید.
  آیا مستمری ماهانه دارد؟؟
  اگر دارد آیا هزینه های زندگی را رفع میکند؟؟
  بعد از چندسال بازنشسته میشویم؟؟
  بعد از بازنشستگی باز هم بیمه ی حوادث هستیم؟؟

  • جناب بابک عزیز، بیمه عمر سامان و بیمه عمر خاورمیانه دارای مستمری ماهانه می باشد و بیمه گذار می تواند حداقل با پرداخت ۱۰ تا ۱۵ سال حق بیمه میتواند مستمری ماهانه دریافت نماید.