بیمه بدنه ۱۳۹۸/۶/۱۶ ۱۱:۲۶:۲۷

مشاوره و خرید بیمه بدنه

  بیمه بدنه

بیمه بدنهیکی از انواع بیمه خودرو، بیمه بدنه می‌باشد. بیمه بدنه اجباری نیست اما عموما دارندگان وسایل نقلیه برای جبران خساراتی که تحت پوشش بیمه ثالث نمی‌باشد این بیمه نامه را خریداری می‌کنند. با خرید برخی از پوشش‌های اضافی در بیمه بدنه می‌توانیم بیمه نامه کامل‌تری برای خودروی خود داشته باشیم. البته ممکن است هنگام خرید خودرو با اصطلاح کارت طلایی آشنا شده باشید. خرید کارت طلایی یا بیمه بدنه می‌تواند یک چالش برای هرکس باشد که با افزایش اطلاعات خود از هرکدام می‌توانید انتخاب هوشمندانه‌ای داشته باشید.
نکته: بیمه بدنه فقط برای خودرو نیست و همه وسایل نقلیه از موتور سیکلت گرفته تا هواپیما  و کشتی می‌توانند بیمه بدنه خریداری نمایند.

شرایط عمومی بیمه بدنهشرایط عمومی بیمه بدنه

بیمه، قراردادی است که بین شرکت بیمه و یک فرد حقیقی و یا حقوقی منعقد می شود، در بیمه بدنه نیز همانند سایر بیمه نامه‌ها دو طرف قرارداد (شرکت بیمه و بیمه گذار) متعهد به رعایت برخی از اصول هستند. وظایف و تعهدات بیمه گذار در بیمه بدنه و قوانین بیمه بدنه عبارتند از:

-رعایت اصل حد اعلای حسن نیت

از مرحله شروع استعلام بیمه بدنه خودرو تا محاسبه بیمه بدنه، اطلاعاتی توسط بیمه گذار ثبت می‌شود و شرکت بیمه بر اساس آن محاسبه نرخ بیمه بدنه را انجام داده و بیمه نامه را صادر می‌کند. اگر بیمه گذار واقعیتی را پنهان کرده و یا اطلاعاتی بر خلاف واقعیت به شرکت بیمه  بدهد، در زمان خسارت  بیمه تعهدی را نسبت به جبران نخواهد داشت و بیمه نامه نیز ابطال خواهد شد.

-پرداخت حق بیمه

شروع تعهدات بیمه نامه با پرداخت حق بیمه شروع می‌شود، در  خرید نقدی، در همان ابتدا تمامی حق بیمه را وی پرداخت می‌کند ولی در خرید قسطی، در زمان سررسید اقساط باید مبلغ حق بیمه را پرداخت شود، در غیر این صورت  شرکت بیمه می‌تواند بیمه نامه را فسخ نماید و یا تعهدی در جبران خسارت را نداشته باشد. نکته : با پرداخت نقدی بیمه بدنه، عموما شرکت‌های بیمه با ارائه تخفیف بیمه بدنه در محاسبه بیمه بدنه، از این نوع خرید بیمه نامه حمایت می‌نمایند. بنابراین خرید نقدی بیمه بدنه از ارزانترین بیمه بدنه خواهد بود.

-اعلام تشدید خطر

در ابتدای قرارداد بیمه بدنه، بیمه گذار برخی از شرایط خودرو  از قبیل نوع کاربری و ارزش خودرو و …را به شرکت بیمه اعلام می‌کند، چنانچه در طول مدت بیمه نامه تغییراتی در هر یک از موارد فوق اتفاق بیافتد ، بیمه گذار موظف است که شرکت بیمه را از این تغییر آگاه نماید، در غیر این صورت شرکت بیمه تعهدی در برابر جبران خسارت  شرایط نامتعارف نخواهد داشت و خسارت بر اساس شرایط اولیه بیمه نامه پرداخت می‌شود.

-اعلام خسارت

هر بیمه گذاری موظف است در زمان خسارت حداکثر تا ۵ روز کاری به شرکت بیمه اطلاع داده و مدارک لازمه را به شرکت بیمه تحویل دهد.
-عدم اظهارات خلاف واقع
تقلب در خرید بیمه نامه از اتفاقاتی می‌باشد که برخی از بیمه گذاران متاسفانه در زمان اعلام اطلاعات به شرکت بیمه انجام می‌دهند. در این صورت شرکت بیمه تعهدی را در جبران خسارت نخواهد داشت.

-جلوگیری از وقوع حادثه و توسعه خسارت

با توجه به ماهیت بیمه که برای جبران خسارت می‌باشد، اما بیمه گذار موظف است که برای جلوگیری از وقوع حادثه و حتی توسعه خسارت احتیاط های لازم را انجام دهد، چراکه ممکن است در برخی از موارد خود بیمه گذار اقدام به ایجاد خسارت نماید تا مبلغی را به صورت خسارت دریافت نماید. یکی از دلایل اعمال فرانشیز بیمه بدنه به همین دلیل است.

-خودداری از جابجایی و یا تعمیر وسیله نقلیه

در زمانی که حادثه ای اتفاق بیافتد، فرد بیمه گذار باید از جابجایی و یا تعمیر وسیله نقلیه اجتناب کند، مگر این که این جابجایی به دستور مامور انتظامی باشد.

پوشش های بیمه بدنه خسارت‌های تحت پوشش بیمه بدنه

این که بیمه بدنه چیست و چه خسارت‌هایی را تحت پوشش قرار می‌دهد و مزایای بیمه بدنه کدام است و بهترین بیمه بدنه خودرو را کدام شرکت بیمه ارائه می‌دهد، همه از سوالاتی هست که هر بیمه گذاری به دنبال پیدا کردن پاسخ به آن ها است. در ادامه همه موارد و پوشش‌های اصلی و پوشش‌های اضافی این بیمه نامه را بررسی می‌کنیم.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه

-آتش سوزی‌، صاعقه و انفجار (آصا)
-سرقت کلی
-واژگونی و سقوط خودرو
-برخورد خودرو با یک جسم ثابت و یا متحرک

این پوشش‌ها، پوشش‌های اصلی بیمه بدنه می‌باشند و برای داشتن پوشش‌های کامل باید حتما پوشش‌های اضافی را خریداری نمایید.

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه

از مزایای بیمه بدنه آگاهی و انتخاب درست پوشش‌های اضافی می‌ باشد. پوشش‌های اضافی بیمه بدنه در واقع برای جبران خسارت‌هایی می‌باشد که ممکن است به هر دلیلی اتفاق بیافتد و جزو پوشش‌های اصلی بیمه بدنه اتومبیل نیست. بهترین بیمه بدنه خودرو بیمه نامه‌ای است که پوشش‌های کامل و لازم بیمه‌ای را داشته باشد. این پوشش‌ها در محاسبه نرخ بیمه بدنه موثر می‌باشد. پوشش‌های اضافی بیمه بدنه عبارتند از:

شکست شیشه شکست شیشه خودرو: شکسته شدن شیشه خودرو در اثر تغییر دما یکی از اتفاقاتی است که ممکن است برای اتومبیل پیش آید، هر چند که در اتومبیل‌های پیشرفته این کمتر اتفاق می‌افتد. با داشتن این پوشش می‌توانیم خسارات شکست شیشه خودرو را جبران نماییم.

پاشیده شدن رنگ پاشیده شدن رنگ، اسید و مواد شیمیایی روی بدنه خودرو: جبران این خسارات از پوشش‌های اصلی بیمه بدنه نبوده و برای جبران خسارت مربوط به پاشیده شدن رنگ، اسید و مواد شیمیایی روی بدنه خودرو، می‌توانیم این پوشش را با پرداخت مبلغ اضافی بر روی بیمه اتومبیل خریداری نماییم.

بلایای طبیعی خسارات ناشی از بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله و آتشفشان
در اثر برخی از بلایای طبیعی ممکن است خسارت‌هایی به خودرو وارد شود که با  داشتن این پوشش می‌توانیم جبران خسارات ناشی از بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله و آتشفشان را از شرکت بیمه دریافت نماییم.

سرقت پوشش سرقت جزئی خودرو (سرقت لوازم و قطعات خودرو)
با انتخاب پوشش سرقت جزئی خودرو (سرقت لوازم و قطعات خودرو) اگر سرقت قطعات خودرو اتفاق بیفتد، می‌توانیم از دریافت این خسارت در بیمه بدنه مطمئن باشیم.

ایاب و ذهاب هزینه ایاب و ذهاب: این پوشش برای زمانی است که خودرو در اثر حادثه به تعمیرگاه منتقل شود و مالک خودرو نتواند از خودرو استفاده نماید، بطور معمول این پوشش به قیمت اتومبیل بستگی دارد.


استهلاک پوشش حذف استهلاک

پوشش ترانزیت: که معمولا برای جبران خسارت حوادث رانندگی خارج از مرزهای ایران می‌باشد که البته شرایط پرداخت خاص خود را دارد و برخی شرکت‌ها در ارائه آن شرایط خاص خود را دارند.

نوسانات قیمت پوشش نواسانات قیمت خودرو (حذف ماده ۱۰): همانطور که می‌دانید ارزش خودرو از مهمترین فاکتورهای محاسبه قیمت بیمه بدنه خودرو می‌باشد. تغییر در ارزش بازاری خودرو به صورت افزایش یا کاهش در قیمت می‌تواند در زمان خسارت مهم باشد. مبلغ خسارت به نسبت سرمایه بیمه شده به قیمت واقعی روز بازار در زمان صدور بیمه نامه، مشمول اعمال قاعده نسبی سرمایه (ماده ۱۰ قانون بیمه ) می‌شود.

حذف فرانشیز پوشش حذف فرانشیز
همانطور که می‌دانیم فرانشیز در بیمه آن مقدار از خسارت است که پرداخت آن بر عهده بیمه گذار است و معمولا بیشتر بیمه نامه‌ها فرانشیز (سهم بیمه گذار در خسارت) لحاظ می‌گردد تا بیمه گذار در مراقبت از اموال خود دقت بیشتری بنماید. فرانشیز بیمه بدنه از دیگر عامل‌های موثر در قیمت بیمه بدنه خودرو می‌باشد.

کشیده شدن جسم تیز کشیده شدن جسم تیز روی بیمه بدنه
خسارت کشیده شدن اجسام تیز مانند میخ روی بدنه خودرو، با داشتن این پوشش جبران می‌شود. از جمله شرکت‌هایی که این پوشش را ارائه می‌نماید بیمه بدنه ایران می‌باشد.

بارکش پوشش هزینه توقف جهت خودرو های بارکش و اتوکار
این پوشش از جمله پوشش‌های بدنه است که توسط برخی از شرکت‌های بیمه ارائه می‌شود. چنانچه خسارتی در اثر حادثه اتفاق بیافتد که بیمه گذار نتواند از وسیله نقلیه خود استفاده نماید، شرکت بیمه مبلغی را به  عنوان خسارت به صورت روزانه بر اساس نوع و ظرفیت خودرو به بیمه گذار پرداخت می‌شود. در محاسبه بیمه بدنه این پوشش موثر می‌باشد.

خسارت هایی که تحت پوشش بیمه بدنه نمی باشد

بیمه بدنه نیز مانند سایر بیمه نامه ها دارای استثنائاتی می‌باشد که هر  بیمه گذاری باید از شرایط عمومی بیمه بدنه خود آگاه باشد، تا بتوانید در انتخاب مناسب‌ترین بیمه بدنه آگاهانه خرید نمایید. استثنائات بیمه بدنه عبارتند از:
-خسارات ناشی از انفجار های هسته ای
-خسارت‌هایی که  در اثر جنگ و شورش و یا اعتصاب و حمله وارد می‌شود.
-خسارات عمدی که توسط بیمه گذار، ذینفع و یا خود راننده به خودرو وارد شود.
-خسارت‌هایی که در اثر مصرف برخی از مواد از جمله مواد روان گردان و مخدر و یا حتی از مشروبات الکلی اتفاق بیافتد.
-خسارت‌هایی که در حوادثی از قبیل فرار از پلیس به خودرو وارد شود، البته اگر در زمان فرار بدون اجازه مالک خودرو اتفاق بیافتد، می تواند از پوشش بیمه بدنه خود استفاده کند.
-خسارات حوادثی که در اثر رانندگی بدون گواهینامه  و یا حتی  اگر حوادثی در اثر رانندگی با گواهینامه نامرتبط باشد و یا حتی گواهینامه باطل شده باشد، بیمه بدنه این خسارات را پوشش  نمی‌دهد.
-همه خساراتی که در اثر بکسل کردن وسیله نقلیه به خودروی دیگر به خودرو وارد شود، جبران خسارات بر اساس بیمه نامه های مربوط به خودروهای بکسل و اصول و مقررات ایمنی آن‌ها پرداخت می‌شود.
-خسارت‌هایی که در اثر حمل تعداد مسافر  و یا بار بیش از ظرفیت به خودرو وارد شود.

انتقال بیمه بدنه خودرو

همانطور که می‌دانیم، بیمه بدنه به نام راننده بوده و بیمه گذار (راننده و یا مالک خودرو) که بیمه نامه به نام او می باشد می‌تواند تخفیف بیمه بدنه را به خودروی جدید خود و یا به خودروی یکی از اقوام نزدیک وی منتقل کند. ولی تخفیف بیمه بدنه با فروش خودرو به مالک جدید خودرو منتقل نمی شود. البته انتقال بیمه بدنه محدود به انتقال تخفیفات نیست و شرایط گوناگونی مثل انتقال به شرکت بیمه دیگر وجود دارد که در مطلب انتقال بیمه بدنه خودرو تمامی این موارد به جزء بیان شده است.

فسخ بیمه نامه

 فسخ بیمه بدنه

فسخ بیمه بدنه از طرف شرکت بیمه (بیمه گر)

در هر کدام از موارد زیر شرکت بیمه می تواند بیمه نامه را فسخ  نماید:
-بیمه گذار حق بیمه  و یا حتی اقساط بیمه نامه را به موقع  پرداخت ننماید.
-در صورتیکه تشدید خطر در شرایط بیمه نامه اتفاق بیافتد  مگر این که توافق خاصی بین طرفین انجام شده باشد.
-اگر بیمه گذار به صورت عمدی و یا سهوی  از اظهار مطالبی خودداری کند

فسخ بیمه نامه از طرف مشتری (بیمه گذار)

-فعالیت شرکت بیمه متوقف شود.
-ریسک و خطر بیمه شده کاهش یابد و شرکت بیمه حاضر به تخفیف در حق بیمه نشود.

تخفیف بیمه بدنهتخفیف‌های بیمه بدنه

بر خلاف بیمه شخص ثالث که بر اساس آخرین مصوبه بیمه مرکزی در جهت یکسان سازی قیمت های بیمه نامه اعمال شده و تقریبا جز تخفیف ۲.۵ درصدی تقریبا هیچ تخفیفی ندارد، بیمه بدنه دارای تخفیفات متعددی می‌باشد. که با انتخاب فاکتورهایی که تا کنون قید شد و با استفاده از تخفیف بیمه بدنه به ارزانترین بیمه بدنه خودرو برسیم:

برخی از این تخفیفات  که توسط برخی از شرکت‌های بیمه  اعمال می‌شوند عبارتند از:

-تخفیف سالانه عدم خسارت بیمه بدنه
-تخفیف برای هیات علمی
– برخی از تخفیفاتی که نمایندگان بیمه بدنه می‌دهند.
-تخفیفاتی که برای بیمه نامه‌های بیمه بدنه گروهی اعمال می‌شوند منتج به ارزانترین بیمه بدنه می‌گردد.
-تخفیف بیمه بدنه برای خودروی صفر: عموما برای خودرو صفر از سوی شرکت های بیمه اعمال می گردد و این باعث می‌شود که قیمت بیمه بدنه خودروی صفر مناسب‌تر گردد و نهایتا ارزانترین بیمه بدنه برای این خودروها انجام گردد.
-تخفیف برای خودروهای  منطقه آزاد
-تخفیف داشتن برخی از بیمه نامه ها از جمله برای دارندگان بیمه عمر و بیمه شخص ثالث
-تخفیفات مقطعی برای برخی از مناسبت‌ها
-تخفیفات ایثارگری
-تخفیف بیمه بدنه خودروی‌های وارداتی
-تخفیفات برای دارندگان برخی از حساب‌های بلند مدت در بانک های مربوط به شرکت بیمه
-تخفیف برای دارندگان بیمه عمر
-تخفیفات برای اعضای هیات علمی

استعلام بیمه بدنهاستعلام قیمت بیمه بدنه خودرو

محاسبه بیمه بدنه و استعلام قیمت بیمه بدنه خودرو از چندین شرکت مختلف برای هر فردی که بخواهد بیمه بدنه برای اتومبیل خود تهیه نماید و یا بیمه نامه قبلی خود را تمدید کند کار ساده ای به نظر نمی‌آید. چون در مراحل خرید بیمه بدنه، در محاسبه نرخ بیمه بدنه نظر کارشناس و بازدید خودرو در کنار انتخاب پوشش‌های مناسب، بسیار مهم می‌باشد، برای دریافت بهترین بیمه بدنه ماشین و برخورداری از بیشترین تخفیف بیمه بدنه خودرو می‌توانید از طریق بیمه تایم، با وارد کردن مشخصات خودرو در فرم ابتدای همین صفحه نسبت به دریافت شرایط و قیمت بیمه بدنه خودرو شرکت‌های مختلف اقدام نمایید.

خسارت بیمه بدنه مراحل پرداخت خسارت در بیمه بدنه

در بهترین بیمه بدنه هم معیار اصلی جبران خسارت می‌باشد، جبران خسارت در بیمه بدنه بر اساس میزان خسارت وارد شده به خودرو به دو صورت خسارت کلی و خسارت جزئی تقسیم بندی می‌شود. درصد خسارت وارد شده به خودرو توسط کارشناس شرکت بیمه مشخص می‌شود. در صورتیکه خسارت وارد شده به خودرو بیش از ۷۰درصد باشد و در واقع خودروی بیمه شده از بین رفته تلقی شود، خسارت کلی بوده و خسارت های کمتر از این مقدار در دسته  خسارت جزئی تقسیم می‌شود.

پرداخت خسارت بدون کروکی در بیمه بدنه

نحوه  دریافت خسارت از بیمه بدنه بدون کروکی از مواردی می‌باشد که دارندگان این بیمه نامه معمولا می‌خواهند اطلاعاتی در این باره داشته باشند. همانطور که می‌دانیم  برای بیمه ثالث اگر خسارت مالی کمتر از ۷ میلیون تومان باشد دیگر نیازی به کروکی نیست اما برای دریافت خسارت بیمه بدنه داشتن کروکی لازم است، اما بر اساس آخرین مصوبه در شرکت‌های بیمه، سقف پرداخت خسارت بدنه در خسارت های جزئی که میزان خسارت کمتر از ۳ میلیون تومان باشد دیگر نیازی به ارائه عکس از صفحه تصادف نیست. ولی ممکن است که شرکت بیمه ارائه کروکی را لازم بداند، در این صورت  باید حتما از افسر کروکی را دریافت کرد.

نکته: پرداخت خسارت بیمه بدنه بدون نیاز به کروکی فقط یکبار در طول اعتبار بیمه نامه و تا سقف مجاز امکان پذیر است.

مدارک لازم جهت دریافت خسارت بدون کروکی بیمه بدنه
-کارت خودرو، اصل و کپی گواهینامه، بیمه نامه بدنه و بیمه ثالث
-گزارش بازدید کارشناس ارزیاب بیمه از خودرو به همراه عکس از خسارات خودرو
در همه خسارات بیمه بدنه، بیمه گذار موظف است که حداکثر تا ۵ روز بعد از تصادف به همراه مدارک لازم از قبیل (تکمیل فرم اعلام خسارت، کارت ماشین، سند ماشین، بیمه نامه شخص ثالث و بدنه، گزارش پلیس، گواهینامه و در صورت نیاز و داشتن داغی قطعه ای که خسارت دیده و باید عوض شود) به مراکز  خسارت مراجعه کرده و خسارت وارده را اعلام کنند.
کدام بیمه بدنه بهتر است؟(بهترین بیمه بدنه خودرو کدام است؟)
این سوال را می‌توان از تمامی جوانبی که نام بردیم دید اما در نظر داشته باشیم که از انتخاب ارزانترین قیمت بیمه بدنه و محاسبه بیمه بدنه تا دریافت خسارت و تعدد شعب شرکت بیمه از جمله فاکتورهای مهم در انتخاب می‌باشد.

خرید بیمه بدنه خرید آنلاین بیمه بدنه از بیمه تایم

همانطور که گفتیم بیمه بدنه با توجه به داشتن تخفیفات متعدد در شرکت های بیمه مختلف، دارای قیمت های متنوعی می‌باشد. کمک در انتخاب شرکت بیمه و خرید بیمه بدنه، برای داشتن بهترین بیمه بدنه خودرو از ماموریت‌های بیمه تایم می‌باشد. آگاهی از تخفیفات نرخ بیمه بدنه و شرایط بیمه‌ای و قیمت بیمه بدنه خودرو را می‌توانید از طریق سامانه بیمه تایم آشنا شده و مشاوره کامل را دریافت نمایید. خرید آنلاین بیمه بدنه از بیمه تایم در مدت زمان بسیار کوتاه و با چند گام ساده می‌تواند همراه بسیار قدرتمند بیمه‌ای برای شما باشد.

برای خرید بیمه بدنه کافی است تنها در فرم قرار گرفته بر روی این صفحه اطلاعات لازم مثل نوع خودرو، مدل خودرو، سال ساخت، ارزش تقریبی خودرو و شماره تماس خود را وارد نموده تا کارشناسان بیمه تایم در اولین فرصت با شما تماس گرفته و بهترین مشاوره جهت مقایسه و خرید بیمه بدنه را به شما ارائه دهند.

 

 

بیمه بدنه یکی از انواع بیمه خودرو می باشد که خساراتی را که بر اساس شرایط بیمه نامه تحت پوشش می باشد را پرداخت می کند. بهتر است که بدانید خرید بیمه بدنه برای وسیله نقلیه اجباری نیست.

بر اساس شرایط عمومی بیمه بدنه، دو دسته از خسارات اصلی و پوشش های اضافی تحت پوشش قرار می گیرد. برای داشتن برخی از خطرات اضافی از جمله شکست شیشه، خسارت ناشی از پاشیده شدن رنگ و مواد شیمیایی می توانید پوشش های اضافی را خریداری نمایید.

داشتن بیمه ثالث اجباری است ولی خرید بیمه بدنه اختیاری بوده و هر دارنده خودرو می تواند برای داشتن پوشش های بیشتر و به انتخاب خود این بیمه نامه را خریداری نماید.

بهترین بیمه بدنه معمولا بر اساس نیاز های بیمه ای هر فرد می تواند در بین شرکت های مختلف بیمه ای متفاوت باشد. بهترین گزینه برای خرید بیمه بدنه بر اساس بیمه بدنه مورد نظر شما و پوشش های مورد نظر شما، قیمت و شرایط شرکت های مختلف می باشد. پس برای هر خودرو و بر اساس پوشش های درخواستی هر فرد بهترین بیمه بدنه متفاوت می باشد که با کمک مشاوران بیمه بخش اتومبیل بیمه تایم می توانید بهترین بیمه بدنه را انتخاب کنید.

خسارت سرقت کلی برای زمانی است که کل خودرو به سرقت برود و اگر تا ۶۰ روز پیدا نشود، هزینه تعمیر و تعویض قسمت های آسیب دیده خودرو به همراه هزینه نجات خودرو تا ۷۵درصد قیمت روز خودرو ، خسارت بر اساس شرایط بیمه نامه در شرکت های مختلف بیمه پرداخت می شود

همانطور که گفتیم بیمه بدنه یک بیمه  نامه اختیاری است و برای جبران خساراتی که بیمه ثالث تحت پوشش قرار ندارند و یا برای تصادفاتی که خود شما مقصر هستید می توانید از بیمه بدنه استفاده نمایید.

قیمت بیمه بدنه در شرکت های بیمه متفاوت است ، تخفیفات بیمه ای که شرکت های بیمه ارائه می کنند متفاوت است، به عنوان مثال تخفیف بیمه بدنه ایران با تخفیف بیمه بدنه پارسیان متفاوت می باشد. برای استعلام بیمه بدنه خودرو  و خرید ارزان‌ترین بیمه بدنه خودرو، می توانید از سامانه بیمه تایم استفاده کنید.

در همه خسارات بیمه‌ای، پرداخت بخشی از خسارت بر عهده بیمه گذار است که به آن فرانشیز گفته می‌شود. در بیمه بدنه نیز در زمان پرداخت خسارات بخشی از خسارت را بیمه گذار پرداخت می‌کند.

حذف فرانشیز بیمه بدنه از جمله پوشش‌های بیمه بدنه می باشد که می‌توانید با خرید این پوشش ، فرانشیز بیمه نامه را کاهش دهید.

با نداشتن گواهینامه رانندگی و پیش آمدن خسارت بیمه هیچ گونه خسارتی را پرداخت نمی‌کند.

بیمه بدنه برای خود شخص می باشد و فرد می تواند بیمه بدنه را به شخص دیگر و یا خودروی دیگر منتقل کند.

در شرکت های بیمه تخفیف های مختلفی برای بیمه بدنه ارائه می شود، این تخفیف ها ممکن است به صورت تخفیف بیمه بدنه خودروی صفر باشد یا تخفیفات دوره ای که شرکت های بیمه به مناسبت های مختلف ارائه می کنند وجود دارد، برای اطلاع از تخفیف های بیمه بدنه می توانید از وب سایت بیمه تایم کمک بگیرید.

بیمه بدنه یک بیمه نامه یکساله است و نمی توان بیمه بدنه کوتاه مدت خریداری کرد.

در زمان خرید خودروی جدید و یا در زمان فروش خودرو می توانید تخفیفات بیمه بدنه خود را به اتومبیل جدید منتقل کنید. چراکه تخفیف بیمه بدنه متعلق به شخص است نه وسیله نقلیه.

چنانچه خسارت سرقت خودرو به بیمه گذار پرداخت گردد و بعد از پرداخت خسارت، خودرو پیدا شود، شرکت بیمه، خودروی مورد نظر را فروخته و بعد از برداشت درصدی از ارزش خودرو به عنوان فرانشیز، باقی خسارت به بیمه گذار پرداخت می‌کند.

محاسبه هزینه بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف بیمه بدنه بر اساس فرمول‌های مختلف متفاوت می‌باشد، چراکه نرخ هر کدام از پوشش های اضافی بیمه بدنه و تخفیف‌های دوره‌ای که شرکت‌های مختلف ارائه می کنند متفاوت است، محاسبه دستی قیمت بیمه بدنه بسیار پیچیده و سخت است. از این رو برای محاسبه بیمه بدنه می توانید از قیمت های به روز بیمه بدنه شرکت های مختلف در بیمه تایم استفاده کنید.

مدارک لازم عبارتند از گواهینامه ، کارت ماشین، سند ماشین، گزارش پلیس است.

اولین کار بعد از خسارت تماس با پلیس و تماس با کارشناس خسارت بیمه بدنه است، تا بررسی های لازم برای ادامه روند پرداخت خسارت انجام شود.

داشتن کارشناس خسارت سیار یکی از گزینه هایی می باشد که شاید برای بسیاری  از بیمه گذاران مهم باشد که بیمه نامه ای که خریداری می کنند دارای کارشناس خسارت سیار داشته باشد. سامانه بیمه تایم می تواند همراه شما باشد تا بهترین بیمه بدنه را خریداری نمایید.

بیمه بدنه دارای مزایای بسیاری است، از جمله حفظ تخفیفات عدم خسارت که در بیمه بدنه  این امکان وجود دارد ولی کارت طلایی چنین امکانی را برای دارنده اش ندارد.

قیمت بیمه بدنه خودرو با توجه به ارزش خودرو و سیلندر اتومبیل و پوشش های مورد درخواست محاسبه می گردد.

ارزان‌ترین بیمه بدنه در نظر داشته باشید که صرفا بهترین بیمه بدنه نیست اما بیمه بدنه ایران، بیمه بدنه آسیا، بیمه بدنه البرز، بیمه بدنه پارسیان و بیمه بدنه دانا را می توان در نظر داشت.

در محاسبه بیمه بدنه آسیا انتخاب هر پوشش،  مبلغ حق بیمه بدنه را افزایش می دهد اما حذف ماده ۱۰ یکی از پوشش های گران است.

تخفیفات بیمه بدنه ایران بصورت رایج مانند تخفیف عدم خسارت، تخفیفات گروهی، توافقی و دوره ایی، تخفیف خودرو صفر و … نیز می باشد.

بهترین بیمه بدنه وقتی معنی دارد که در زمان خسارت بیشترین پوشش بیمه بدنه را داشته باشیم اما قیمت بیمه بدنه در انتخاب بهترین بیمه بدنه می توان در نظر داشت.

بهترین بیمه بدنه برای خودرو صفر می تواند قیمت مناسب بیمه بدنه باشد و شرکت های بیمه در این زمینه با هم بسیار رقابت دارند و تخفیفات بیمه بدنه خودرو صفر را همواره در نظر می گیرند چرا که می دانند شما مراقب خودرو صفر به خوبی هستید!

تخفیفات خودرو صفر در هر شرکتی متفاوت است اما برخی شرکت‌ها مانند بیمه بدنه پاسارگاد، بیمه بدنه رازی تخفیفات بیشتری را تا ۲۰درصد لحاظ می‌نمایند.

برخی شرکت‌ها برای جذب پرتفوی بیشتر تخفیفات زیادی را بر بیمه بدنه لحاظ می کنند و یا نرخ بیمه بدنه پایینی را در نظر می گیرند در انتخاب این شرکت ها دقت نمایید اما برخی شرکت ها تخفیفات دوره ایی مانند دهه فجر و اعیاد دارند که بهترین زمان برای داشتن ارزان‌ترین بیمه بدنه از این شرکت های نام آشنا می باشد مانند: بیمه بدنه البرز، بیمه بدنه دانا، بیمه بدنه آسیا، بیمه بدنه ایران، بیمه بدنه پاسارگاد و کارآفرین.

بیمه بدنه ایران با توجه به اینکه این شرکت قدیمی هست بنابراین بیمه گذاران بسیاری عادت به خرید از این شرکت دارند و البته تعدد شعب و نمایندگان بیمه از دلایل دیگری هست که می توان به استقبال از بیمه بدنه ایران اشاره کرد.

شما همواره می توانید علاوه بر استعلام بیمه بدنه شرکت مورد نظرتان  از سیستم استعلام بیمه بدنه بیمه مرکزی استفاده نمایید.

مهمترین مزیت بیمه بدنه پارسیان قیمت پایین آن است و در زمان خرید بیمه بدنه پارسیان از میزان فرانشیزهای بیمه نامه خود حتما مطلع باشید.

بله، اگر از تاریخ بیمه بدنه شما نگذشته باشد و در شرکت بیمه خود تغییری ندهید بنابراین نیاز به بازدید از اتومبیل نخواهد بود و می توان بیمه نامه را صادر کرد.

در انتخاب خود علاوه بر قیمت بیمه بدنه به خدمات و پرداخت خسارت بیمه بدنه و فرانشیز بیمه بدنه را حتما در نظر بگیرید گروه کارشناسان بیمه تایم به شما در انتخاب کمک خواهند نمود.

منظورتان بیمه بدنه هست یا بیمه ثالث؟ اگر بیمه بدنه هست قیمت و خدمات و پرداخت خسارت همیشه معیار بهترین بیمه بدنه خودرو می باشد مانند بیمه بدنه ایران

بسته به ارزش خودرو و تخفیفات شرکت بیمه بر روی خودرو صفر، قیمت بیمه بدنه خودرو صفر متفاوت است.

برای اینکه خودرو صفر محسوب گردد زمان تحویل خودرو در حال حاضر ملاک عمل است اما برخی شرکت‌ها میزان کیلومتر شمار را نیز ملاک قرار می‌دهند.

نه تنها در بیمه بدنه دانا بلکه انتخاب پوشش های بیمه بدنه در همه شرکت های بیمه بر قیمت تاثیرگذار است.

در اسرع وقت و حداکثر ۵ روز خسارت را به بیمه دانا اطلاع دهید و جهت تشکیل پرونده خسارت مراجعه نمایید مدارکی مانند کارت ماشین بیمه ثالث و بیمه بدنه آسیا و در صورت وجود کروکی پلیس را همراه داشته باشید.

بیمه پارسیان با توجه به ارزش خودرو و نرخ بیمه نامه، حق بیمه بدنه پارسیان را محاسبه می نماید به حق بیمه بدنه پارسیان مالیات بر ارزش افزوده اضافه می گردد.

قیمت بیمه بدنه رازی از ارزان‌ترین بیمه بدنه می باشد.

همه شرکت های بیمه خودروهای لوکس را به دلیل اینکه در زمان خسارت جبران خسارت سخت هست بیمه نمی نمایند در بین شرکت های بیمه بدنه ایران، بیمه بدنه سامان، بیمه بدنه پارسیان و پاسارگاد نام آشناست.

قیمت مناسب، پوشش های کامل، شعب بیمه، فرانشیز کمتر و حتی خسارت سیار از معیارهای خوبی برای انتخاب هر کدام از این شرکت هاست، مانند بیمه بدنه البرز

ما با گروه متخصصین بیمه تایم شما را تا صدور بیمه بدنه ایران و در زمان خسارت با راهنمایی کامل همراه خواهیم بود.

در صدور بیمه بدنه حتما نیاز به بازدید از خودرو می باشد اما اگر اتومبیل بیمه نامه دارد و شرکت بیمه قبلی را انتخاب نمودید نیاز به بازدید نیست.

تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه معمولا ۲۵درصد می باشد.

تخفیفات بیمه بدنه وابسته به راننده است و نه اتومبیل بنابراین تخفیفات فقط مختص راننده است و جابجا نمی‌شود.

بطور معمول سقف تخفیفات بیمه بدنه تا ۷۰ درصد حق بیمه بدنه می‌تواند باشد.