بیمه عمر و حوادث گروهی چیست؟

بیمه عمر و حوادث گروهی چیست؟
۵
(۱)

بیمه عمر و حوادث گروهی از جمله بیمه نامه‌های خوش قیمت در حق بیمه و تقریبا مرسومی است که بیشتر سازمان‌ها و ادارت دولتی و حتی بیشتر شرکت‌ها و سازمان‌های خصوصی برای کارمندان خود انجام می‌دهند. بیمه عمر گروهی بیمه نامه‌ای است که در مقابل حق بیمه اندکی که دارد پوشش‌های مناسب بیمه‌ای را در صورت حادثه و فوت به علت حادثه و فوت طبیعی به بیمه گذاران خود ارائه می‌دهد.

در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر با این بیمه‌نامه آشنا شوید.

 

بیمه عمر گروهی چیست؟

بیمه عمر گروهی یا همان بیمه عمر و حوادث گروهی در واقع متشکل از دو بیمه نامه مستقل از هم، بیمه عمر و بیمه حوادث است.

بیمه عمر این بیمه نامه در واقع بیمه نامه عمر زمانی است و همه پوشش‌ها و مزایای بیمه عمر زمانی را برای بیمه گذار فراهم می‌کند. بدین صورت که در صورت فوت بیمه شده سرمایه خسارت فوت متعهد شده را شرکت بیمه پرداخت می‌نماید. بطور مرسوم مدت بیمه عمر زمانی گروهی یکساله می‌باشد. در بیمه نامه‌های عمر گروهی با توجه به سرمایه فوت درخواستی و میانگین سن، حق بیمه مشخص می‌گردد. معمولا روال اینگونه است در شرکت‌ها و سازمان‌ها، هر سال با توجه به پرداخت حق بیمه سالانه از طریق کسر از حقوق و تا زمانی که مشغول به کار باشند و قبل از بازنشستگی پرسنل این بیمه نامه را داشته باشند.

 

بیمه عمر و حوادث گروهی مناسب چه کسانی است؟

بیمه عمر و حوادث گروهی مناسب چه کسانی است؟

با توجه به مزایا و پوشش‌هایی که بیمه عمر و حوادث گروهی دارد، بهتر است که برای تمامی افراد شاغل در همه طبقات شغلی این بیمه نامه تهیه شود.

از کارمندان اداری که ریسک کاری چندانی ندارند تا برسد به گروه‌های شغلی پر خطر از جمله کارگران تولیدی و عملیاتی که خطرات شغلی بسیار بالایی را دارند. استفاده از پوشش‌های این بیمه نامه در زمان حادثه‌، همه افراد شاغل در قبال حوادث ۲۴ ساعته شغلی و غیر شغلی و یا خطرات شخصی به این بیمه نامه نیاز دارند و می‌‌توانند تحت پوشش قرار گیرند.


مطلب مرتبط: بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟


 

انواع بیمه عمر گروهی

بیمه عمر ساده زمانی انواع خاصی ندارد (برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید) و با توجه مدت زمان و میانگین سنی پرسنل حق بیمه اعلام و فرد تحت پوشش می گیرد.  اما در بیمه حوادث گروهی ریسک خطر گروه کارکنان که بیمه می شوند در تعیین بیمه حوادث گروهی موثر است. بدین ترتیب در این بیمه نامه در چند طبقه ریسک بیمه حوادث گروهی ارائه می‌گردد:

 • بیمه حوادث گروهی کارکنان اداری
 • بیمه حوادث گروهی کارگران
 • بیمه حوادث گروهی دانش آموزی و دانشجویی و …

 

نکته قابل توجه اینکه در بیمه عمر هم خارج از بیمه عمر ساده زمانی می‌توان به بیمه عمر و سرمایه‌گذاری مورد ارائه در شرکت‌های مختلف بیمه‌ایی اشاره نمود مانند : بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه کارآفرین، بیمه عمر ایران، بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد ، بیمه عمر و سرمایه گذاری سامان، بیمه عمر مان و …  .در تمامی بیمه هایی که قید شد هم می‌توان به صورت گروهی برای پرسنل بیمه تهیه شود که این حسن مهم را دارد که چون جنبه اندوخته دار دارد از اندوخته آن می توان برای تسویه و بازخرید سنوات در شرکت‌ها و سازمان‌ها هم سود برد.

 

 


مطلب مرتبط: بهترین بیمه عمر از نظر مردم، کارشناسان و بیمه مرکزی


 

پوشش‌های این بیمه نامه شمال چه مواردی می‌شود؟

پوشش های بیمه عمر و حوادث شامل چه مواردی است؟

با توجه به ماهیت این بیمه نامه که دو بیمه (بیمه عمر و  بیمه حوادث) را شامل می‌شود، پوشش‌ها به قرار زیر هستند:

  • فوت به هر علت
  • نقص عضو جزئی و کلی و ازکارافتادگی دائم
  • هزینه‌های پزشکی ناشی از حوادث از قبیل هزینه پزشکی ناشی از حادثه ، هزینه‌های بستری در بیمارستان و سایر هزینه‌های درمانی

 

مزایای بیمه عمر گروهی چیست؟

 • قیمت بسیار ارزان
 • همه افراد تحت پوشش با داشتن طبقه های شغلی مختلف دارای نرخ بیمه یکسانی می باشند
 •  امکان خرید قسطی این بیمه نامه است که حق بیمه فرد بیمه شده به صورت تقسیط ماهانه از حقوقشان کم می شود، که این یکی از برترین مزایای بیمه عمر و حوادث گروهی است.
 • نداشتن چکاپ پزشکی
 • انعطاف پذیر بودن. بیمه عمر و حوادث گروهی این امکان را دارد که اگر در طول مدت داشتن این بیمه نامه تعداد نفراتی به سازمان ها و یا ادارات و شرکت‌هایی  که این بیمه نامه را دارند  اضافه و یا کم شود ، می‌توان تغییراتی را در لیست افراد بیمه شده ایجاد نمود.

 برترین شرکت های ارائه دهنده این بیمه نامه کدام هستند؟

از آنجاییکه بیمه عمر و حوادث گروهی بیشتر برای ادارات دولتی انجام می‌شود و تقریبا از جمله بیمه نامه‌های اجباری است که باید کارمندان دولت این بیمه نامه را داشته باشند، شرکت‌های بیمه‌ای که بیشترین همکاری با ادارات و سازمان های دولتی را داشته‌اند توانسته‌اند از نظر آماری بیشترین تعداد بیمه گذاران این رشته بیمه ای را به خود اختصاص دهند. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به بیمه عمر و حوادث گروهی ایران، دانا، آسیا، پارسیان،  رازی اشاره کرد.

 


مطلب مرتبط: رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه عمر با آمار مستند


 

شرایط دریافت و خرید بیمه عمر و حوادث گروهی

برای خرید بیمه عمر و حوادث گروهی معمولا همه شرکت‌های بیمه اطلاعات زیر را از سازمان‌ها و ادارات طرف قرار داد خود دریافت می‌کنند:

 • میانگین سنی بیمه شوندگان: میانگین متوسط سن بیمه شده‌ها از فاکتورهای مهم در محاسبه نرخ این بیمه نامه می باشد، از این رو در همه شرکت های بیمه میانگین سنی در اعلام نرخ بیمه عمر و حوادث منظور می شود.
 • طبقه های شغلی: مشخص شدن ریسک بیمه شدگان در بیمه نامه عمر و حوادث گروهی بر اساس طبقه بندی شغل های آن سازمان انجام می‌گیرد. در این بیمه نامه‌ها بر اساس متوسط ریسکی که از طریق طبقه های شغلی فعال در آن سازمان اعلام می شود، قیمت ریسک سنجی شده و ارائه می‌شود. سازمان‌هایی که ریسک شغلی بالایی دارند باید حق بیمه بالاتری را پرداخت نمایند.
 • میزان سرمایه و پوشش های مورد درخواست: سرمایه و پوشش‌های این بیمه نامه با توجه به حق بیمه اندکی که دارد بسیار ارزنده می باشد. از این رو سازمان ها می توانند به راحتی از طریق پرداخت حق بیمه مناسب ، پوشش های عالی بیمه ای را برای کارمندان خود تهیه نمایند. سقف پوشش ها و سرمایه مورد درخواست از طرف بیمه گذاران بر اساس شرایط هر بیمه نامه متفاوت است. هر شرکت بیمه با توجه به شرایط و مشخصات شغلی، سنی و پوشش ها و سرمایه بیمه نامه به سازمان ها و شرکت های مختلف اعلام نرخ می نماید.

با نهایی شدن شرایط بیمه نامه عمر و حوادث گروهی بین شرکت بیمه گر و سازمان بیمه گذار قرارداد بیمه نامه عمر و حوادث با شروع کسر از حقوق از کارمندان شروع می شود.

 

آیا سوالی در زمینه بیمه عمر و حواث گروهی دارید. با قرار دادن کامنت در انتهای همین مطلب می‌توانید پاسخ کارشناسان ما را دریافت کنید.

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد رای ۱

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۴ نظر

 • با سلام،ضمن تشکر از مجموعه توضیحات شما عزیزان،در صورت برخورداری بیمه گزار از بیمه عمر سرمایه گزاری برای پرسنل،امکان برخورداری از سود بیمه گزاری سال قبل برای سال بعد که باعث کاهش حق بیمه سال اتی خواهد بود وجود دارد؟

  • سلام . عرفان جان متاسفانه متوجه سوال شما نشده ایم ، لطفا سوالتان را با توضیح کامل بگید تا بتونیم کمکتون بکینم . یا با شماره ۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس بگیرید از کارشناسان بیمه عمر بیمه تایم کمک بگیرید.

  • با سلام.
   من در شرکتی که کار میکنم بیمه عمر و حوادث دارم . در اثر حادثه ایدر ۶ ماه پیش در خارج از شرکت ( منزل شخصی) دچار شکستگی از ناحیه آرنج گردیده ام . آیا میتوانم از این بیمه استفاده نمایم.؟
   با تشکر

   • جناب نورمحمد زاده، به احتمال زیاد می تونید از پوشش بیمه عمر و حوادث تون استفاده کنید.