با انواع بیمه عمر و سرمایه‌گذاری آشنا شوید

انواع بیمه عمر
۴.۱
(۲۷)

داشتن یک برنامه ریزی برای آینده برای هر کسی مهمترین گزینه است، انتخابی که بهترین گزینه برای آینده مان باشد. بیمه عمر و سرمایه گذاری یکی از راه‌های درست برای داشتن آرامش در آینده است. با توجه به انواع بیمه عمر بهتر است قبل از انتخاب بیمه نامه برای خود، به بررسی شرایط هر کدام از این بیمه‌نامه‌ها بپردازیم. در این نوشته انواع بیمه عمر را بررسی می‌کنیم، تا اطلاعاتی درباره همه انواع بیمه عمر به شما همراهان ارائه نماییم.

بیمه عمر یکی از انواع بیمه نامه‌های اشخاص است که با پوشش‌ها و مزایایی که ارائه می‌کند می‌تواند یک انتخاب مناسب برای آرامش در آینده باشد. پوشش اصلی این بیمه نامه پوشش فوت است که در صورت فوت بیمه شده به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می‌شود. نکته مهم این است که شما می‌توانید با پس اندازهای کوچک این بیمه نامه را خریداری کرده و از همه پوشش‌های این بیمه نامه استفاده نمایید. سودی که در پایان قرارداد به شما پرداخت می‌شود بسیار بالاتر و ارزنده تر از مجموع مبالغ حق بیمه‌هایی است که در طول چند سال پرداخت کرده‌اید.

انواع بیمه عمرهمه شرکت‌های بیمه انواع مختلف بیمه عمر را در طرح‌های متنوع بیمه‌ای ارائه می‌کنند ، این بیمه نامه‌ها، اسامی مختلف با پوشش‌ها و مزایای متفاوت دارند، انواع بیمه عمر پاسارگاد، انواع بیمه عمر پارسیان، انواع بیمه عمر ایران، انواع بیمه عمر سامان از جمله شرکت‌هایی هستند که در ادامه می‌توانید با آن‌ها آشنا شوید.

 

بیمه عمر و سرمایه گذاری

یکی از مهمترین طرح‌های این بیمه نامه، بیمه عمر و سرمایه گذاری است، بیمه عمر مزایایی از جمله پوشش‌ها و سرمایه‌گذاری برای آینده را برای بیمه گذار ارائه می‌کند، که در واقع یکی از کاملترین بیمه نامه‌های بیمه عمر است که دارای طرح‌های مختلف بیمه‌ای نیز می‌باشد. این بیمه نامه هم برای زمان حیات فرد بیمه شده و هم برای زمان فوت وی پوشش‌هایی را ارائه می‌کند. از مهمترین مزایای بیمه عمر و سرمایه گذاری این است که  علاوه بر پوشش های بیمه عمر، حق بیمه عمر در پایان قرارداد به همراه سود تضمینی به فرد استفاده کننده پرداخت می‌شود.

 

بیمه عمر زمانی

در این بیمه نامه اگر فرد بیمه شده در طول داشتن بیمه نامه فوت نماید، سرمایه بیمه نامه به ذینفعان این بیمه نامه پرداخت می‌شود. اما اگر دارنده این بیمه نامه در پایان قرارداد بیمه نامه زنده باشد هیچ مبلغی به وی پرداخت نمی‌شود. شاید علت داشتن این بیمه نامه، پرداخت مبلغ بسیار ناچیزی است که به عنوان حق بیمه پرداخت می‌شود و در مقابل خسارتی است که به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می‌شود.

 

بیمه تمام عمر

در این بیمه نامه اگر فرد بیمه شده در هر سنی و در هر سال بیمه ای‌اش فوت نماید، شرکت بیمه سرمایه‌ای را به ذینفعان این بیمه نامه پرداخت می‌کند. در واقع دارنده بیمه عمر هیچ پوششی به غیر از پوشش فوت ندارد. در انتهای قرارداد هم اگر فرد زنده باشد هیچ مبلغی به وی پرداخت نمی‌شود.

 

بیمه عمر مانده بدهکار انفرادی

این بیمه نامه برای زمانی است که فردی در حین بازپرداخت وام بانک‌ها و موسسات مالی فوت نماید. برای این که اگر بیمه شده قبل از پایان مدت وام فوت کند، پرداخت اقساط باقی مانده بر عهده بازماندگان می‌باشد. با داشتن این بیمه نامه شرکت بیمه مابقی تعهدات وام باقی مانده در بازپرداخت وام بانک یا موسسه مالی را بر عهده می‌گیرد.

 

بیمه عمر و بازنشستگی

بیمه عمر و بازنشستگی
داشتن یک مستمری کنار بازنشستگی که هر فردی دریافت می‌کند، می‌تواند آرامش خاطری برای زمان کهنسالی باشد. یکی از طرح‌های بیمه عمر، بیمه عمر و بازنشستگی می‌باشد. این طرح را برخی از شرکت‌های بیمه ارائه می‌کنند، که با پرداخت حق بیمه در نهایت اندوخته بیمه‌ای وی تبدیل به مستمری و بازنشستگی می‌شود. اگر مستمری برای سال‌های بازنشستگی خود ندارید بهتر است که بیمه عمر و بازنشستگی را داشته باشید تا بتوانید هم از پوشش‌های بیمه عمر و هم از بحث سرمایه‌گذاری این بیمه نامه استفاده نمایید.

 

بیمه عمر و تامین آتیه فرزندان

بیمه عمر و تامین آتیه فرزندان
این بیمه نامه برای فرزندان می‌باشد و معمولا همه والدین برای فرزندانشان که در سنین پایین هستند این بیمه نامه را خریداری می‌کنند. با داشتن این بیمه نامه سرمایه گذاری در سنین پایین شکل می‌گیرد و در زمانی که فرزندشان در سنی قرار گرفت که نیاز به حمایت مالی داشت می‌تواند از اندوخته مالی بیمه نامه خود استفاده نماید. مدت این بیمه را می توان تا ۳۰ سال انتخاب کرد. در طول داشتن این بیمه نامه همه پوشش‌های بیمه عمر و سرمایه گذاری انجام گرفته در بیمه عمر انجام می‌شود.

 

بیمه عمر و تامین آتیه خانواده

حفاظت از خانواده مهمترین گزینه برای هر فردی است. حال برای حفاظت از خانواده برای زمانی که کنارشان نیستید بیمه عمر و تامین آتیه مهمترین گزینه است. بیمه عمر و تامین آتیه یکی از طرح‌های بیمه عمر است که هر فردی می‌تواند این بیمه نامه را بر اساس شرایط بیمه عمر داشته باشد. سرمایه فوتی که در بیمه عمر به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می‌شود، می‌تواند یک حمایت مالی برای خانواده شما باشد. حتی اگر مدت بیمه نامه به پایان برسد اندوخته نهایی بیمه نامه در اختیار بیمه گذار قرار می‌گیرد. تمامی مزایای بیمه عمر در کنار سایر پوشش‌هایی است که با انجام این بیمه نامه شروع می‌شود.

 

بیمه تامین آتیه زنان خانه دار

همه زنان خانه‌دار برای آینده مالی خودشان نگرانی‌هایی دارند. داشتن بیمه و پوشش‌های بیمه‌ای می‌تواند پشتوانه ای برای خانم‌هایی باشد که هیچ بیمه نامه‌ای ندارند. بیمه تامین آتیه زنان خانه‌دار دارای پوشش‌های بیمه‌ای و سرمایه‌گذاری بیمه‌ای می‌باشد.

 

مزایای داشتن بیمه عمر

بیمه عمر و تامین آتیه همانند همه انواع بیمه عمر دارای مزایای بیمه‌ای است. مزایای داشتن بیمه عمر عبارتند از:

 • تشکیل سرمایه گذاری قابل توجه برای دارنده این بیمه نامه
 • امکان دریافت وام بدون نیاز به ضامن بعد از پایان سال دوم بر اساس ۹۰ درصد اندوخته
 • معاف بودن بیمه تامین آتیه از پرداخت مالیات برای دارنده این بیمه نامه
 • امکان تعریف ذینفعان متفاوت برای استفاده از سرمایه  بیمه آتیه
 • پرداخت سود تضمینی و سود مشارکت به حق بیمه های پرداخت شده

 

پوشش های بیمه عمر

 • پوشش فوت که پوشش اصلی این بیمه نامه می‌باشد
 • پوشش امراض برا ی۵ دسته از بیماری ها از قبیل سکته قلبی و مغزی و جراحی باز قلب و پیوند اعضای اصلی بدن و انواع سرطان
 • داشتن پوشش ازکارافتادگی
 • پوشش هزینه پزشکی
 • ارائه برخی از پوشش‌های ویژه در برخی از شرکت‌های بیمه

 

خرید انواع بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

استعلام بیمه عمر و تامین آتیه و انجام مقایسه بین شرکت‌های مختلف بیمه و طرح‌های مختلف بیمه می‌تواند کمک بزرگی در انتخاب بهترین بیمه عمر و تامین آتیه برای شما باشد.

خبر خوب اینکه بیمه تایم این امکان را برای شما فراهم کرده که بتوانید به کمک کارشناسان بیمه عمر، بهترین بیمه خود را خریداری نمایید. برای این من منظور کافی است به صفحه بیمه عمر بیمه تایم رفته و فرم قرار داده شده را پر کنید تا کارشناسان ما در اولین فرصت به شما راهنمایی کامل را در زمینه انواع بیمه عمر اراپه دهند.

 

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۴.۱ / ۵. تعداد رای ۲۷

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۹ نظر

 • سلام – من حدود ۱۶ سال بیمه تامین اجتماعی واریزی داشتم ولی بعلت مسائلی که الان دارم نمیتونم مستمر مبلغ درخواستی را بصورت اختیاری واریز کنم میخواستم بدونم که بیمه عمر و بازنشستگی رو میتونم ادامه بیمه واریز کنم و مبلغ درخواستی ماهانه چقدر می باشد؟
  و این بیمه میزان بازنشستگی حدودا چه مقدار است و من بعدا میتونم از بیمه تامین اجتماعیم بازنشسته بشم بعد از رسیدن به سنی که تعیین کرده اند و این بیمه رو هم داشته باشم و زمان بازنشستگی این بیمه چند سال است؟

  • سلام خانم قهرمانی عزیز. بیمه و بیمه تامین اجتماعی دو مقوله جدا از هم هستند و یکی رو نمیشه در ادامه دیگری دید. مبلغ بیمه حق بیمه عمر کاملا به توانایی شما به پرداخت حق بیمه مربوط هست اما بهینه هست که در سال جاری حداقل ماهانه ۳۰۰در نظر داشته باشید. بیمه عمر اندوخته ایی رو برای شما در طی سال ها ایجاد می کند که می توانید در پایان یکجا از آن بهرمند گردید و این مبلغ در کنار بازنشستگی تامین اجتماعی رفاه برای شما و خانواده ایجاد می نماید. پیشنهاد میکنیم مطلب تفاوت بیمه عمر و بیمه تامین اجتماعی رو هم مطالعه بفرمایید

 • سلام
  میشه لطفا راهنمایی کنید…
  اگر من هم بیمه تامین اجتماعی داشته باشم و هم بیمه عمر مستمری زنان خانه دار،بعد از پایان پرداخت حق بیمه و بازنشستگی،از هر دو بیمه مستمری ماهانه به حسابم واریز میشه؟؟
  یعنی دو تا حقوق بازنشستگی دریافت میشه؟؟

 • سلام. آیا استفاده از پوشش های از کارافتادگی و فوت در بیمه عمر، توی سرمایه گذاری تفاوتی ایجاد میکنه؟

  • سلام خانم حسن زاده، خیر استفاده از پوشش در روند سرمایه گذاری بیمه نامه عمر شما تاثیری نداشته و پوشش ها ی بیمه ای مزایای داشتن بیمه عمر برای شما می باشد.

 • سلام خدا قوت
  با سپاس از زحمات شما انتظار می رود متدهای جدید بیمه سرمایه گذاری که در کشور های توسعه یافته استفاده می شود را بومی سازی و برای مصرف کننده عرضه نمایید
  جا دارد بازار سرمایه از سپرده گذاری نقدی در شرکت (بانک و …) به سمت امنیت سرمایه یعنی بیمه هدایت شوند تا نگارش تولید سود از سرمایه گذاری مفهوم حقیقی پیدا کند و نیز سر ریز سود برای تحصیل داری در شرکت ( بانک و …) هدایت برای بخش های صنایع کوچک و متوسط و بزرگ انجام پذیرد
  اینگونه می توان عدالت بر مبنای اصل ۴۴ را در ابعاد مختلف نقش زد

ajkscnajkscna

ajkscnajkscna