مهمترین شرایط بیمه عمر که باید بدانید

شرایط بیمه عمر
۴
(۶)

بیمه عمر و سرمایه گذاری با پرداخت اولین حق بیمه شروع می‌شود و از  زمان پرداخت حق بیمه عمر، بیمه شده تحت پوشش این بیمه نامه قرار می‌گیرد. بر اساس شرایط بیمه عمر، در کنار پوشش‌هایی که بیمه عمر برای فرد دارد، سرمایه‌گذاری نیز بر اساس حق بیمه پرداختی بیمه شده و سود­های تضمین و مشارکتی بیمه نامه، برای وی تشکیل می‌گردد.
بیمه عمر بر اساس شرایط عمومی و خصوصی، خدمات بیمه عمر را به بیمه شده‌ها ارائه می‌دهد. در این نوشته برآنیم که مهمترین شرایط بیمه عمر مثل پوشش‌ها، امکانات پس‌انداز و سرمایه‌گذاری، شرایط دریافت وام و … را بررسی کنیم.


مطلب مرتبط: آشنایی با انواع بیمه عمر و سرمایه‌گذاری


 

شرایط بیمه عمر به لحاظ پوشش تکمیلی و بیماری‌های تحت پوشش

شرایط پوشش بیمه عمر
شرکت بیمه بر اساس حق بیمه‌های دریافتی از فرد بیمه شده و بر اساس سقف پوشش‌های هر شرکت بیمه پوشش‌هایی را برای برخی از بیماری‌ها ارائه می کند.

بیماری‌های تحت پوشش در بیمه عمر

در بیمه نامه‌های عمر ۵ دسته بیماری، سکته قلبی و مغزی، جراحی باز قلب، پیوند اعضای اصلی بدن و انواع سرطان تحت پوشش قرار می‌گیرد. هر گونه عارضه جسمی و یا اختلال در اعضای مختلف بدن بر اساس تشخیص پزشک معتمد شرکت بیمه و ارائه مدارک پزشکی مشخص می‌شود. میزان تعهدات شرکت بیمه برای هر کدام از بیماری‌های بالا بر اساس ضریبی از سرمایه فوت بیمه نامه عمر هر فرد محاسبه می‌شود. سقف تعهدات شرکت‌های بیمه در بخش بیماری‌ها متفاوت می‌باشد. البته دانستن چند نکته در این پوشش مهم می‌باشد:

  • سن بیمه شده در پوشش بیماری‌ها: در تمامی شرکت‌های بیمه شرایط سنی خاصی برای بیمه شده در نظر گرفته می­‌شود. در بیشتر شرکت‌ها برای داشتن این پوشش حداقل سن بیمه شده ۲۰ سال و حداکثر ۵۹ سال می‌باشد.
  • دوره انتظار استفاده از پوشش بیماری‌ها: برای استفاده از پوشش بیماری‌ها دوره انتظار سه ماهه پس از تاریخ شروع این پوشش می‌باشد که اگر منشا بیماری‌های تحت پوشش و یا ابتلای بیمه شده به این بیماری دارای دوره مدت انتظار می‌باشد. در صورت عدم داشتن حسن نیت در بیان سلامتی خسارت دهی این پوشش‌ها باطل می‌شود.

 

شرایط بیمه عمر: پس انداز و سرمایه گذاری

شرایط سرمایه گذاری در بیمه عمر

مبلغ حق بیمه

شما می­‌توانید با هر مبلغ سرمایه‌گذاری اولیه در بیمه عمر را شروع کنید، حداقل و حداکثر مبلغ ماهیانه و سالانه حق بیمه عمر توسط خود فرد مشخص می‌­شود.

 

شرایط بیمه عمر: نحوه پرداخت حق بیمه عمر

حق بیمه به تقاضای بیمه گذار می‌تواند با اقساط شش ماهه، سه ماهه، سالانه و یا ماهانه پرداخت شود. البته پرداخت حق بیمه سالانه از لحاظ سوددهی بسیار بهتر می‌باشد.

 

مدت بیمه نامه

بیمه عمر، بیمه نامه‌ای بلند مدت است و هر فرد می‌تواند بین ۵ تا ۳۰ سال این بیمه نامه را داشته باشد. البته تقریبا در همه شرکت‎های بیمه‌ای سن بیمه شده به علاوه تعداد سال‌های بیمه‌ای نباید بالاتر از ۷۰ سال باشد.

 

شرایط پرداخت حق بیمه عمر

فرد بیمه شده می‌تواند برای این که با تورم مقابله کند مبلغ حق بیمه را هر سال به میزان ۵ تا ۲۵ درصد به صورت افزایشی انتخاب کرده و هر سال نسبت به سال قبل با تعدیل حق بیمه خود را پرداخت نماید.

 

امکان دریافت وام بدون نیاز به ضامن

دریافت وام بدون نیاز به ضامن از مزایای بیمه عمر می‌باشد، هر فردی در هر شرکت بیمه ای می‌تواند بعد از پایان سال دوم اقدام به دریافت ۹۰ درصد از اندوخته بیمه عمر خود را وام دریافت کند.


مطلب مرتبط: شرایط وام بیمه عمر پاسارگاد


شرایط سود دهی بیمه های عمر

سود تضمین بیمه عمر: میزان سود تضمینی در واقع تضمین شرکت‌های بیمه برای بیمه نامه‌های عمر است، به طور مثال در  سال ۹۷ ، میزان سود تضمینی برای بیمه نامه‌های عمر در همه شرکت‌های بیمه برای ۲ سال اول ۱۶ درصد، برای ۲ سال بعد ۱۳ درصد و برای سال های آتی ۱۰ درصد می‌باشد.

سود تضمین بیمه‌های عمر در همه شرکت‌های بیمه یکسان می‌باشد.

سود مشارکتی بیمه عمر : میزان سود مشارکتی بیمه عمر در شرکت‌های بیمه متفاوت می­‌باشد. سود مشارکتی در واقع ۸۵ تا ۹۰ درصد از سود سرمایه گذاری شرکت‌های بیمه می‌باشد که هر ساله شرکت‌های بیمه به بیمه‌گذاران خود پرداخت می‌کند.

 

شرایط بیمه عمر: سایر پوشش‌ها

پوشش های اصلی بیمه عمر
پوشش سرمایه فوت عادی:

در واقع اصلی ترین پوشش بیمه عمر‌، سرمایه فوت عادی می‌باشد. میزان سرمایه فوت بر اساس حق بیمه پرداختی ماهانه و سالانه  هر فرد محاسبه می‎شود و در جدول بیمه عمر قابل مشاهده می‎باشد. در صورت فوت عادی فرد بیمه شده سرمایه فوت عادی به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می‌­شود.

پوشش‌­های­ اضافی بیمه عمر :

در بیمه عمر تنها سرمایه تحت پوشش بوده و داشتن سایر پوشش‌ها برای فرد اختیاری است و هر فرد می‌تواند به درخواست خود هر کدام از پوشش‌های زیر را به بیمه نامه عمر خود اضافه نماید.

پوشش فوت حادثه:

برای زمانی است که اگر فرد در اثر حادثه فوت نماید شرکت بیمه چند برابر سرمایه فوت عادی به همراه اندوخته بیمه نامه به ذینفعان بیمه عمر پرداخت می­‌شود.

بر اساس مصوبه جدید در برخی از شرکت‌های بیمه سقف خاصی برای پوشش سرمایه فوت  وجود ندارد و با پرداخت حق بیمه بالاتر می توانید پوشش بیشتری هم داشته باشید.

پوشش از کارافتادگی :

این پوشش از جمله پوشش‌هایی می‌­باشد که فقط برخی از شرکت‌های بیمه ارائه می‌کنند و  در این پوشش بیمه شده در صورتی که از نظر شرکت بیمه از کارافتاده اعلام شود، تا پایان قرارداد بیمه‌­ای از پرداخت حق بیمه معاف شده و شرکت بیمه بر اساس شرایط بیمه نامه حق بیمه را خودش پرداخت می‌­کند و مبلغی را به عنوان سرمایه از کارافتادگی به وی پرداخت می‌کند.

برای استفاده از پوشش از کارافتادگی فرد باید شاغل بوده و بالای ۱۸ سال باشد.

شرایط بیمه عمر برای پوشش هزینه‌های پزشکی و نقص عضو:

این پوشش هم توسط برخی از شرکت‌های بیمه ارائه می‌شود و با داشتن این پوشش اگر بیمه شده در طول داشتن بیمه عمر در اثر حادثه مجبور به بستری و یا نقص عضو شود می‌تواند از این پوشش استفاده کند. میزان سقف این پوشش بر اساس ضریبی از سرمایه فوت عادی بوده و در شرکت‌های مختلف سقف مبلغی متفاوتی را دارد.

 

شرایط بیمه عمر کدام شرکت بیمه‌ای بهتر است؟

همانطور که در بالا اشاره شد شرکت‌های بیمه‌ای ارائه دهنده بیمه عمر در کنار ارائه خدمات بیمه عمر مشابه دارای تفاوت‌هایی نیز می‌باشند. در این شرایط انتخاب یک شرکت معتبر و مناسب تر با شرایط شما از اولویت بالایی برخوردار خواهد شد. به همین منظور پیشنهاد می‌کنیم مقاله بهترین ‌بیمه‌ عمر را مطالعه کنید تا از شاخص‌ها و معیارهای مهم در انتخاب شرکت بیمه‌ای اطلاعات لازم را بدست آورید.

 

خرید بیمه عمر

برای خرید بیمه عمر کافی است که درخواست استعلام بیمه عمر رو به صفحه بیمه عمر وب سایت بیمه تایم ارسال نمایید یا درخواست مشاوره تلفنی ارائه دهید تا کارشناسان ما مقایسه بین بیمه‌ها و شرکت‌های بیمه در طرح های مختلف بیمه عمر را برای شما انجام دهد، انجام مقایسه و انتخاب بهترین بیمه عمر از طرف بیمه تایم کاملا بی طرفانه بوده و بر اساس انتخاب پوشش ها و شرایط بیمه‌ای شما خواهد بود.

امکان خرید اینترنتی بیمه مسافرتی، بیمه بدنه ، بیمه شخص ثالث و استعلام بیمه آتش سوزی از جمله خدمات دیگر بیمه تایم است. با مراجعه به سایت بیمه تایم می توانید از همه خدمات بیمه تایم استفاده نمایید. خرید هوشمندانه بیمه هدف ما است تا شما همواره آگاهانه بیمه عمر خریداری نمایید.

 

 

 

 

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۴ / ۵. تعداد رای ۶

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۲ نظر

    • آقا یوسف عزیز شما می تونید از هر شعبه بیمه اقدام به خرید بیمه عمر کنید ولی این نکته را در نظر داشته باشید که بهتر است قبل از خرید بیمه عمر از مشاوران بیمه عمر استفاده کنید تا بتوانید بهترین بیمه عمر را خریداری نمایید.