وام بیمه عمر پاسارگاد

وام بیمه عمر پاسارگاد
۴.۵
(۲۴)

حتما تا به حال برای دریافت وام از بانک و یا هر موسسه مالی دیگر اقدام کرده‌اید اگر هم خودتان تا به حال وام نگرفته‌اید حتما یکی از اعضا خانواده و یا دوستانتان بوده که اقدام به دریافت وام کرده‌اند و حتی با داشتن مبلغ سپرده بالا در حسابشان در دریافت وام دردسرهای فراوان برایشان پیش آمده و به قول معروف با پشت سر گذاشتن هفت خان رستم  و جور کردن چندین ضامن معتبر و … توانسته‌اند وام بگیرند.

جالب است که بدانید  علاوه بر وام‌هایی که می‌توان از بانک و موسسات مالی با شرایط خاص دریافت کرد وام از محل بیمه عمر است. از مزایای بیمه عمر امکان گرفتن وام از محل اندوخته بیمه نامه بدون نیاز به هیچ گونه ضامن و وثیقه ای است. البته شرایط و مراحل گرفتن وام بیمه عمر در شرکت های مختلف کمی با هم متفاوت است. از آنجایی که یکی از محبوب‌ترین بیمه‌های عمر بیمه عمر پاسارگاد است، در این نوشته به شرایط و نحوه ارائه وام بیمه عمر پاسارگاد خواهیم پرداخت.


 

شرایط وام بیمه عمر پاسارگاد

شرایط وام بیمه عمر پاسارگاد

یکی از شرکت‌هایی که در ارائه وام بیمه عمر شرایط مناسبی برای بیمه گذارانش ارائه می‌کند بیمه عمر پاسارگاد است. اگر بیمه پاسارگاد دارید و می‌خواهید از مزایای وام این بیمه نامه کمک بگیرید باید به این نکته توجه داشته باشید که امکان دریافت وام با گذشت حداقل ۶ ماه از تاریخ شروع بیمه نامه وجود دارد.


حتما بخوانید: بیمه عمر یا سرمایه‌گذاری در بانک؟


البته در زمان دریافت وام باید بیمه  نامه فعال بوده و همه اقساط ماهانه و یا شش ماهه بیمه نامه به صورت منظم پرداخت شده باشد. اگر قسط عقب افتاده داشته باشد متاسفانه نمی‌توانید وام بگیرید. حتی اگر چند سال حق بیمه‌تان را پرداخت کرده‌اید و قسط ماه اخیرتان فراموشتان شده باشد باید ابتدا آخرین قسط بیمه نامه عمرتان را پرداخت کرده و سپس اقدام به دریافت وام نمایید.

حال اگر بیمه نامه‌تان به روز است و ۶ ماه از شروع بیمه نامه‌تان گذشته است می‌توانید به نمایندگی و یا کارگزاری که بیمه نامه را تهیه کرده‌اید مراجعه کرده و درخواست کتبی وام بیمه عمر را بدهید.  در درخواست وام که به شرکت بیمه پاسارگاد ارائه می‌کنید مبلغ مورد درخواست و مدت بازپرداخت وام تان را هم ذکر کنید تا قرارداد وام تان بر اساس درخواست شما تنظیم شود.


 

سوالات متداول شما در رابطه با وام بیمه عمر پاسارگاد

۱- مقدار وام بیمه عمر پاسارگاد چقدر است؟

مقدار وام بیمه عمر پاسارگاد بر اساس اندوخته بیمه نامه عمرتان محاسبه می شود و با توجه به شرایط بیمه پاسارگاد شما می‌توانید تا ۹۰ درصد از اندوخته‌تان را بدون نیاز به ضامن و یا وثیقه به عنوان وام دریافت کنید. حال هر چه اندوخته بیمه‌نامه‌تان بیشتر باشد میزان وامی که می توانید دریافت کنید هم بیشتر خواهد بود.


مطلب مرتبط: بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد چیست؟


به عنوان مثال اگر اندوخته بیمه  عمر پاسارگاد شما ۲۰ میلیون تومان است، شما می توانید تا سقف ۱۸ میلیون تومان از اندوخته بیمه  عمرتان را وام بگیرد.  البته می توانید کمتر از ۹۰درصد اندوخته‌تان را با توجه به نیازتان وام بگیرید.
بعد از ارائه درخواست شما به شرکت بیمه پاسارگاد، حتما این نکته را مد نظر داشته باشید معمولا ۱۰ تا ۱۵ روز کاری زمان می‌برد که کارهای اداری وام انجام گرفته و نهایتا مبلغ وام به صورت حواله به شما ارائه شده و یا به شماره حسابی که در زمان درخواست وام به شرکت بیمه پاسارگاد اعلام کرده‌اید واریز می‌شود.

 

۲- جدول ارزش بازخرید بیمه عمر پاسارگاد چیست؟

زمانیکه شما اقدام به تهیه بیمه عمر پاسارگاد نموده‌اید با توجه به سن بیمه شده، مدت زمان بیمه نامه، حق بیمه پرداختی ماهانه‌، شش ماه و یا سالانه شما جدولی محاسبه شده و ضمیمه بیمه نامه عمر می‌شود. در این جدول روند سرمایه گذاری از ابتدا تا پایان مدت بیمه ‌نامه مشخص شده است. اگر فرد بیمه شده تمامی اقساط بیمه عمر خود را به صورت منظم و در سررسید های تعیین شده پرداخت کرده باشد، سرمایه گذاری شکل گرفته توسط وی دقیقا بر اساس جدول بیمه نامه خواهد بود. ارزش بازخرید بیمه عمر پاسارگاد یکی از ستون های قابل مشاهد در این جدول است که در واقع میزان وام بر اساس مبالغ این ستون محاسبه می‌شود.

 

۳- سود وام چقدر است؟

شاید یکی از سوالات مهم بسیاری از بیمه گذاران این است که میزان سود بازپرداخت وامی که می‌توانند از محل اندوخته بیمه عمر شان بگیرند چه قدر است و آیا این کار برایشان توجیه اقتصادی دارد یا نه؟


مطلب مرتبط: بالاترین نرخ سود متعلق به کدام شرکت است؟


با توجه به شرایط بیمه پاسارگاد سود اعلام شده برای بازپرداخت وام  ۴ درصد است. اما این سود چگونه محاسبه می‌شود؟!

به اندوخته بیمه های عمر  دو نوع سود تضمینی و سود مشارکتی پرداختی می‌شود. سود تضمینی حداقل سودی است که به بیمه عمر پرداخت می‌شود و این سود توسط بیمه مرکزی تضمین شده است. میزان سود تضمینی بیمه عمر پاسارگاد برای دو سال اول ۱۶درصد، برای دو سال بعد ۱۳درصد و برای سال‌های بعد سال پنجم تا پایان قرارداد ۱۰ درصد م‌ باشد.

دومین سود، سود مشارکتی است که از محل سرمایه گذاری هایی که توسط شرکت بیمه پاسارگاد انجام گرفته تامین می شود. شرکت بیمه پاسارگاد بیمه گذاران خود را در ۸۵ درصد از سود خود شریک می‌کند و میزان سود مشارکتی پرداخت شده به بیمه های عمر در سال های مختلف متفاوت بوده است.

زمانی که فرد از محل اندوخته بیمه عمر خود وام می‌گیرد، در واقع اندوخته وی سر جای خود باقی است و مجموع سود تضمینی و سود مشارکتی همچنان به اندوخته بیمه نامه پرداخت می شود و فقط وی مبلغ وام را از شرکت بیمه پاسارگاد قرض می‌گیرد. از این رو با محاسبه اختلاف سود وام ۲۰ درصدی و سود تضمینی ۱۶ درصد، بیمه گذار فقط ۴ درصد به عنوان سود به شرکت بیمه پاسارگاد باز می‌گرداند.

 

۴- مدت بازپرداخت وام بیمه عمر پاسارگاد چقدر است؟

بازپرداخت وام بیمه عمر پاسارگاد

هر فرد دارنده بیمه عمر پاسارگاد می تواند از محل اندوخته بیمه عمر خود وام با اقساط ۱۲ ماهه، ۲۴ ماهه و یا ۳۶ ماهه دریافت کند. که البته توصیه ما به بیمه گذاران دریافت وام ۱۲ ماهه است که توجیه اقتصادی داشته و به نفع بیمه گذار است.

بیمه گذاران می‌توانند باز پرداخت بیمه عمر شان را به صورت ماهانه، شش ماهه و یا سالانه پرداخت کنند. در زمان رسیدن سررسید زمان قسط وام بیمه عمر سعی کنید قسط‌تان را سر موقع مشخص شده پرداخت کنید. اگر پرداخت قسط وامتان را فراموش کنید شرکت بیمه پاسارگاد مبلغ قسط وام‌تان ار از محل اندوخته بیمه عمرتان کسر می کند و این کار می‌تواند در سرمایه گذاری شما تاثیر گذار باشد. برای اینکه سرمایه گذاری شکل گرفته بر اساس جدول بیمه عمر‌تان انجام شود حتما اقساط وام بیمه عمرتان را در زمان تعیین شده پرداخت کنید.


اطلاعات خود را افزایش دهید: مقایسه بیمه‌های عمر


۵- مزایای وام بیمه عمر پاسارگاد

 • با پایان بازپرداخت وام بیمه عمر‌، می‌توانید دوباره درخواست دریافت وام به شرکت بیمه پاسارگاد داده و مجدد وام بیمه عمر دریافت کنید، یعنی این امکان برای شما فراهم می باشد که بتوانید در طول مدت داشتن بیمه عمر چندین بار وام بیمه عمر دریافت کنید.
 • وام بیمه عمر پاسارگاد نیازی به ضامن و وثیقه ندارد و دارندگان بیمه عمر می‌توانند با توجه به شرایط گفته شده از محل اندوخته بیمه نامه شان وام بگیرند.
 • زمانیکه شما از محل اندوخته‌تان وام می‌گیرید همه پوشش های بیمه عمر برای شما برقرار بوده و چنانچه در طول این مدت اتفاقی برایتان پیش آمده باشد می‌توانید از همه پوشش های این بیمه نامه از قبیل پوشش امراض، پوشش ازکارافتادگی و … استفاده نمایید.
 • سود پرداختی به اندوخته شما حتی در صورت دریافت وام سر جای خود بوده و همچنان پرداخت سود به اندوخته بیمه عمر انجام می‌شود و بدین صورت سرمایه گذاری بیمه عمر همچنان در حال انجام می‌باشد.
 • امکان دریافت وام بیمه عمر یکی از مزایای این بیمه نامه است که اگر شما نیاز فوری به مبلغی داشته باشید بدون بازخریدی بیمه عمر، بتوانید از اندوخته بیمه نامه تان استفاده کنید.

 

۶- استعلام وام بیمه عمر پاسارگاد به چه صورت است؟

اگر بیمه عمر پاسارگاد دارید و می‌خواهید در مورد این موضوع که چقدر می‌توانید وام بگیرید، باید گفته ساده ترین راه برای شما مراجعه به جدول بیمه عمری است که ضمیمه بیمه نامه‌تان است، در این جدول ستونی به نام ارزش بازخریدی آمده که اگر شما از بیمه گذاران منظم بوده ای که در سررسید های مشخص شده حق بیمه‌تان را پرداخت کرده‌اید می توانید ۹۰ درصد ار ارزش بازخریدی هر سال بیمه‌ای‌تان را وام بگیرید.

روش دیگر برای استعلام وام بیمه عمر پاسارگاد کمک گرفتن از نمایندگی و کارگزاری بیمه ای که بیمه نامه‌تان را از آن جا خریداری کرده‌اید. آن‌ها می‌توانند به صورت آنلاین اندوخته بیمه نامه تان را بررسی کرده و مقداری که شما می‌توانید وام بگیرید را به شما اعلام نمایند.


 

خرید بیمه عمر پاسارگاد

اگر مطلب فوق را مطالعه کرده و شما هم می‌خواهید یکی از دارندگان بیمه عمر پاسارگاد باشی می‌توانید درخواست‌تان را در سامانه بیمه تایم ثبت کنید تا کارشناسان عمر بیمه تایم با شما تماس گرفته و راهنمایی لازم در جهت انتخاب بهترین بیمه عمر به شما ارائه نمایند. حتی می‌توانید با بخش عمر بیمه تایم تماس گرفته و پاسخ سوالات و مشاوره لازم را دریافت نمایید. شماره تماس (مشاوره خرید بیمه : ۲۱۸۸۲۴۳۸۲۸- ۰۲۱)

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۴.۵ / ۵. تعداد رای ۲۴

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۱۹ نظر

 • سلام ممنون بابت پست خوبتون. آیا تا آخر بیمه ناممون هرچندبار که بخواهیم میتونیم وام بگیریم؟
  و سوال دیگرم اینکه اون قسمت سود رو که حساب کردین متوجه نشدم شما سود وام رو ۲۰درصد حساب کردین و سودتضمینی ۱۶درصدی رو ازش کم کردینپس چطور گفتین که سود بیمه شما همچنان برقراره و سرمایه گذاریتون هیچ خللی توش وارد نمیشه. اگه اون ۱۶ درصد رو بابت سودوام حساب کنیم پس این۱۶درصد دیگه تو سرمایه گذاریمون محاسبه نمیشه. ممنون بابت زمانی که میذارید و اطلاعاتتون زو دراختیارمون قرار میدید

  • خانم مژگان بزرگوار ، بله شما در طول مدت داشتن بیمه عمر در صورت بازپرداخت حق بیمه می تونید چندین بار وام بگیرید. میزان سود اندوخته بیمه نامه در صورت پرداخت حق بیمه د رتاریخ های سررسید مشخص شده بر اساس جدول بیمه نامه تان پرداخت می شود و اندوخته و پوشش های بیمه ای شما همچنان زمانی که وام گرفته اید برقرار می باشد.

 • ممنونم از مطالب مفیدتان ..لطفا اگع امکانش باشه سادهذو روان توضیح بشه که جوری باشد که درک درستی از نکارش خواننده به دست ییارد و بتواند تصممیم درستس یگیراد تشکر از لطفتان

 • والا من وام حدودا ۱۰ میلیون گرفتم ولی الان باید ۱۳ میلیون بدم در ۲۴ ماه ..حالا من هر جوری حساب میکنم حدودا ۲۶ درصدی میشه ..شما که میفرمودید ۴ درصد ..پس این جهار درصد کجاست ؟

  • جناب رسولی بزرگوار هم اکنون با وجود این که وام گرفته اید ، اندوخته بیمه نامه تان بدون دست خوردگی در حساب سرمایه گذاری شما قرار دارد و سود تضمینی ۱۸ درصد به این اندوخته همچنان پرداخت می شود. تفاوت سود تضمینی (۱۸درصد) و سود وام (۲۴ درصد) همان ۴ درصدی است که گفته شده.

 • سلام وقت بخیر
  من امروز بیمه شدم و به جمع شما اضافه
  سوالی که دارم اینکه من اگر امروز بیس میلیون سپرده بزارم بابت وام اول اینکه کی میتونم وام بگیرم دوم اینکه بیمه تکمیلی هم شامل این سپرده میشه یا نه فقط برای وامه؟

  • جناب شهبازی بزرگوار اگر بیمه نامه شما از امروز صادر شده، و حق بیمه های بیمه عمرتان را سر فرصت پرداخت کرده باشید با پایان ماه ششم می تونین وام بگیرید. میزان پوشش بستری نیز بر اساس اندوخته شما برقرار می باشد.

 • سلام خوبین من مدت ۶سال دخترم رو بیمه عمر کردیم امکان وام به مبلغ ۵میلیون پرداخت ۱ساله شامل میشه ..بیمه عمر که پرداخت میکنیم از اول بیست تومن شروع کردیم به طور افزایشی بودسالیانه ۲۰درصد .فقط سوال اینه ما میتونیم این مبلع رو برداریم یه ساله پرداخت بدیم

  • جناب احمد بزرگوار ، میزان وام بر اساس اندوخته شما محاسبه می شود، می تونید جدول بیمه عمری که دارید رو بررسی کرده و اندوخته سال بیمه ای که الان در آن سال هستید را بررسی کنید.
   می تونید از نمایندگی بیمه تون برای دریافت وام کمک بگیرید

  • رضای عزیز ، بله می توانید از طریق نمایندگی که بیمه نامه تان را خریداری کرده اید با تکمیل فرم وام بیمه عمر ، بر اساس اندوخته بیمه نامه تان وام بگیرید.

  • مونای عزیز ، علی رغم اینکه شما وام گرفته اید اندوخته بیمه نامه تان در جای خود باقی است و سود تضمینی بیمه نامه را دریافت می کند و اگر اختلاف میزان سود تضمینی و سود وام تان را محاسبه کنید به رقم درصد می رسید.