نقد و بررسی جامع بیمه عمر مان ایران

بیمه عمر مان ایران
۴.۳
(۸۱)

بیمه عمر مان ایران یکی از انواع طرح های بیمه عمر شرکت بیمه ایران است که بیمه عمر و سرمایه گذاری را با شرایط ویژه و خاص ارائه می کند . در این طرح شرکت بیمه ایران خواسته است که بهترین شرایط بیمه عمر را به بیمه گذاران خود ارائه نماید تا آن‌ها بتوانند با خیال آسوده بیمه عمر را تهیه نمایند. این که بیمه عمر مان ایران چیست و چه پوشش هایی را برای فرد بیمه شده ارائه می کند و چه شرایطی دارد  همه مواردی می باشد که در این مقاله به آن پرداخته‌ایم.

 

بیمه عمر مان چیست؟

اجزه دهید تعریف این بیمه نامه را از زبان خود شرکت بیمه ایران بخوانیم:

بیمه عمر مان چیست؟

بررسی پوشش‌های بیمه عمر مان

۱- پوشش سرمایه فوت

اگر فرد بیمه شده در طول داشتن بیمه مان ایران فوت نماید، سرمایه در اثر فوت به ذینفعان مشخص شده در بیمه نامه پرداخت می شود. اگر ذینفعی در بیمه نامه مشخص نشده باشد سرمایه فوت بر اساس گواهی انحصار وراثت به وراث فرد بیمه شده پرداخت می شود. میزان سرمایه فوت ۵ تا ۳۵ برابر حق بیمه پرداختی سالانه فرد می باشد.

۲- پوشش سرمایه فوت ناشی از حادثه

ممکن است فرد بیمه شده در اثر حادثه فوت نماید که در این صورت ۵ تا ۱۴۰ برابر حق بیمه سالانه‌ای که توسط بیمه شده پرداخت می شود را به عنوان سرمایه فوت حادثی به اضافه سرمایه فوت به هر علت و به اضافه اندوخته بیمه نامه به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می کند.


بیشتر بدانید: تفاوت بیمه عمر و تامین اجتماعی


۳- پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه

اگر بیمه شده به علت حادثه و یا به هر علتی در طول مدت داشتن بیمه عمر مان ایران  دچار ازکار افتادگی شود بر اساس شرایط بیمه عمر از پرداخت حق بیمه معاف می شود و شرکت بیمه ایران تا پایان مدت قرارداد حق بیمه شما را پرداخت می کند.

 

۴- سرمایه ازکارافتادگی بیمه عمر مان

در کنار معافیت از پرداخت حق بیمه، در صورت ازکارافتادگی کامل فرد بیمه شده شرکت بیمه ایران با داشتن پوشش سرمایه ازکارافتادگی می تواند از سرمایه ازکارافتادگی این بیمه نامه نیز استفاده نماید . سقف این پوشش تا ۱۰۰ درصد از سرمایه ازکارافتادگی می باشد.

  سقف پوشش ازکار افتادگی بیمه مان تا ۱۰۰ میلیون تومان است. 

البته بیمه شده ای که دچار ازکارافتادگی دائم شده  می‌تواند درخواست دریافت مستمری را از بیمه ایران نماید . میزان مستمری که توسط شرکت بیمه ایران پرداخت می شود  ۱ تا ۳ برابر حق بیمه پرداختی فرد بیمه شده می باشد. که این مبلغ را تا ۱۰ سال به بیمه شده پرداخت می کند.


حتما بخوانید: بیمه بازنشستگی ۱۰ ساله ایران و سامان


۵- پوشش امراض خاص

بررسی پوشش‌های بیمه عمر مان

اگر فرد بیمه شده در طول مدت داشتن بیمه عمر مان به یکی از ۴ دسته بیماری سکته قلبی و یا مغزی مبتلا شود و یا عمل قلب باز انجام دهد و یا نیاز به پیوند هر کدام از اعضای اصلی بدن از جمله کلیه، قلب، کبد ،ریه، مغز استخوان داشته باشند می‌تواند از این پوشش استفاده کند. میزان سقف تعهدات این پوشش تا ۲۵ درصد سرمایه فوت و تا سقف ۲۰ میلیون تومان می باشد.

در این بیمه نامه برای سرطان پوشش جداگانه ای ارائه می شود که اگر فرد بیمه شده در طول مدت داشتن بیمه عمر به انواع سرطان مبتلا شود می‌تواند تا ۳۰ میلیون تومان از پوشش بیمه عمر خود استفاده نماید. میزان پوشش سرطان بر اساس ۲۵ درصد سرمایه فوت محاسبه می شود. همچنین به این دو نکته زیر توجه داشته باشید:

 • پوشش بیماری خاص و پوشش سرطان تا سن ۶۰ سالگی به بیمه شده ها ارائه می شود.
 • بیمه شده می تواند فقط یکبار از پوشش بیماری های خاص استفاده نماید.

۶- پوشش هزینه پزشکی ناشی از حادثه

اگر بیمه شده حادثه ای برایش اتفاقی بیافتد که هزینه پزشکی داشته باشد، می تواند از این پوشش تا سقف ۵ میلیون تومان استفاده کند. میزان سرمایه هزینه پزشکی می‌تواند ۰ تا ۲۰ درصد سرمایه فوت به هر علت باشد.

حال که با انواع پوشش‌های بیمه عمر مان آشنا شدید بد نیست با دیگر مزایای آن نیز آشنا شوید.

مزایای بیمه عمر مان چیست؟

مزایای بیمه عمر مان

 • این بیمه نامه تقریبا محدودیت سنی ندارد و هر فردی از بدو تولد تا ۱۰۶ سالگی!!! (البته بهتره بگیم هیج محدودتی نداره) می‌تواند این بیمه عمر را داشته باشد
 • پوشش فوت در اثر حادثه تا پایان بیمه نامه و تا سن ۱۰۸ سالگی ارائه می شود
 • علاوه بر پرداخت سود تضمینی، ۸۵ درصد از منافع حاصل از سرمایه گذاری نیز به عنوان سود مشارکت به اندوخته ریاضی بیمه نامه پرداخت می شود
 • شما می‌توانید کل اندوخته و یا بخشی از اندوخته بیمه نامه را در پایان مدت بیمه نامه به مستمری تبدیل نمایید
 • -بیمه عمر مان از زمان صدور تا ۷ روز پوشش فوت در اثر حادثه رایگان به بیمه شده های خود ارائه می کند. در بسیاری از شرکت های بیمه این پوشش دارای مدت انتظار می باشد

مطلب مرتبط:‌ آشنایی با بیمه عمر پاسارگاد 


 • اگر حق بیمه توسط بیمه گذار پرداخت نشود از محل اندوخته فرد برداشت می شود و پوشش های بیمه نامه  علی رغم عدم پرداخت حق بیمه برای فرد برقرار می ماند
 • -هر فرد بیمه شده این امکان را دارد که بعد از پایان سال دوم بتواند بدون نیاز به ضامن می تواند ۹۰ درصد ارزش بازخریدی بیمه نامه را برداشت نماید
 • در صورت نیاز فرد بیمه شده می‌تواند بیمه نامه را بازخرید کند. بازخریدی بیمه عمر مان ایران محدودیت زمانی خاصی ندارد
 • اندوخته  و سرمایه فوت این بیمه نامه معاف از مالیات می باشد

 

برسی میزان سود دهی بیمه مان ایران

در این بیمه عمر دو نوع سود تضمینی و سود مشارکت به حق بیمه‌های عمر پرداخت می شود. سود تضمینی به صورت روز شمار و علی الحساب به اندوخته فرد بیمه شده پرداخت می شود.


مطلب مرتبط: نحوه محاسبه بیمه عمر


سود تضمینی: میزان سود تضمینی قابل پرداخت به صورت زیر می باشد:

سود مشارکتی: هر سال و در پایان سال مالی و پس از برگزاری مجمع عمومی سالیانه شرکت  بیمه ایران سود قطعی حاصل شده از سرمایه گذاری های انجام گرفته توسط این شرکت را  اعلام می کند. شرکت بیمه ایران حداقل ۸۵ درصد از سود قطعی تحقق یافته را علاوه بر سود تضمینی به حساب بیمه گذار واریز می کند.

 

بروشور بیمه مان به همراه نمونه جدول خرید

شرکت بیمه ایران، در توضیح بیمه عمر مان ایران یک بروشور کلی طراحی کرده که شما می توانید در یک نگاه تمامی مزایا و پوشش های این بیمه نامه را بررسی نمایید. در بروشور بیمه مان یک جدول نمونه تعهدات بر اساس یک حق بیمه سالانه آورده شده که شما می توانید میزان پوشش  سرمایه فوت و امراض خاص به همراه ارزش بازخریدی برای یک فرد سالانه را مشاهده و بررسی نمایید.

بروشور بیمه عمر مان ایران
برای شماهده در سایز بزرگ بر روی عکس کلیک کنید

شرایط بیمه مان: سایر نکاتی که باید بدانید

شرایط مه عمر مان ایران

 • اگر فرد بیمه شده سن بالای ۵۰ سال داشته باشد انجام معاینات پزشکی برای صدور بیمه عمرمان لازم می باشد
 • برای بیمه شده‌هایی که سن بیمه شده کمتر از ۵۰ سال باشد و درخواست سرمایه فوت بالای ۳۵ میلیون تومان دارند انجام معاینات پزشکی برای صدور بیمه نامه لازم می باشد
 • برای استفاده از پوشش بیماری ها ۳ ماه دوره انتظار و باری پوشش سرطان ۶ ماه دوره انتظار وجود دارد
 • برای بیمه شده ای که سن زیر یک سال دارد فقط پوشش فوت به هر علت برقرار می باشد
 • برای افراد  ۱۸ تا ۶۰ ساله همه پوشش های بیمه نامه عمر مان ارائه می شود و از ۶۰ سال به بعد پوشش امراض خاص و پوشش سرطان بیمه نامه حذف می شود. بعد از ۷۰ سالگی نیز فقط پوشش فوت به هر علت و پوشش فوت در اثر حادثه به بیمه شده ها ارائه می شود.

روش‌های پرداخت حق بیمه عمر مان ایران

فرد بیمه شده برای خرید و یا تمدید بیمه مان می‌تواند از طریق یکی از روش های زیر اقدام به پرداخت حق بیمه خود نماید:

 • واریز از طریق پوزهای دفاتر نمایندگی و شعب
 • واریز از طریق ATM بانک ملت
 • امکان پرداخت از طریق اینترنت بانک ملت
 • امکان پرداخت از طریق تلفن همراه  # ۹۶۶۸ * ۷۷۰

مشاوره و خرید بیمه عمر مان ایران

در انتخاب بیمه عمر در بین همه شرکت‌هایی که این بیمه نامه را ارائه می کنند، بیمه عمر مان ایران یکی از گزینه‌هایی می باشد که با توجه به شرایط و پوشش هایی که ارائه می کند توسط بیشتر بیمه گذاران انتخاب می شود. اگر شما هم می خواهید این بیمه عمر را بخرید و یا این که می‌خواهید این بیمه نامه را با سایر بیمه‌نامه‌های عمر مقایسه کنید، کافی است از طریق لینک زیر اقدام به تکمیل فرم نمایید تا کارشناسان بیمه تایم در اولین فرصت با شما تماس بگیرند:

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۴.۳ / ۵. تعداد رای ۸۱

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۴۱ نظر

 • سلام خسته نباشید.من بیمه عمر از بیمه ایران خریدم.میخاستم بدونم بعد ۲۰سال پرداخت ارزش بازخریدی رو بهم پرداخت می کنند یا بیشتر از اون؟؟؟چقدر؟؟

  • سلام سعید عزیز. میزان دریافتی شما بر اساس جدول بیمه عمری است که ضمیمه بیمه نامه تون هست. براب توضیح دقیق تر و مشاوره کارشناسان بیمه تایم لطف این فرم را پر کنید تا با شما در کمترین زمان در تماس باشیم.

 • می خواستم روش های پرداخت حق بیمه را بدانم .
  آیا با پرداخت ۱۲ الی ا۵ قسط مستمری به بیمه گذار تعلق می گیرد یا به عبارت دیگر مستمری وصول می گردد؟

  • سلام خانم درستی میتونید برای دریافت مشاوره کامل و مقایسه بیمه عمر شرکت های مختلف با ما تماس بگیرید یا شماره تماستون را در سامانه بیمه تایم ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

    • جناب راهورد عزیز بر اساس قانون بیمه ، همه انواع بیمه نامه های عمر معاف از مالیات می باشد.

   • با سلام من بیمه مان دارم .شما میگید معاف از مالیات هست پس چرا من مالیات رو سالانه پرداخت میکنم و سوال بعدی اینکه چرا سالانه قیمتهاش بالا میره

    • جناب راهنورد بیمه های عمر معاف از پرداخت مالیات هستند و روی بیمه نامه شما مبلغی به عنوان مالیات از شما گرفته نمی شود، افزایش قیمت هر سال به احتمال زیاد به علت داشتن ضریب افزایشی حق بیمه تان می باشد.

 • سلام. من دوسال پیش بیمه مان رو گرفتم و کلیه آزمایش‌ها رو انجام دادم و مشکل خاصی نداشتم ولی با پیش بینی‌های که پزشکشون و شاید طبق آینده نگریشون. کلیه امراض خاص و سرطان رو از بیمه نامه حذف کردن. و گفته های بالا فقط تبلیغاته

  • جناب آقای زارع
   شرکت های بیمه بدون دلیل نمی تونن پوشش های بیمه ای رو از بیمه نامه بیمه گذاراشون حذف کنن. یا در چکاپ شما موردی مشاهده شده که این اتفاق برای بیمه نامه شما افتاده است.

 • سلام من بیمه عمرم الان از یه ارتفاعی خوردم زمین رفتم دکتر میگه باید عمل شی تماس گرفتم با بیمه ایران شعبه ای که توش بیمه ام میگم اینجوریه میگه ما هنوز برای حادثه باید باستاد نامه نگاری کنیم الان من نباید شامل اون ۵میلیون حادثه بشم یا نه؟لطفا راهنمایی کنید

  • آقای رشیدیان ، پوشش های بیمه عمر برای مواردی است که در بیمه نامه تون ذکر شده برای داشتن پوشش های درمانی کامل می تونید بیمه تکمیلی خریداری نمایید.

 • سلام. من الان توسال ۵ هستم که بیمه عمرم.دوسال پیش برام حادثه غطع عضو پیش اومد. ولی اون زمان من چندماهی بیمه نریخته بودم.ولی بعد ازاون کامل سروقت ریختم.ممنون میشم راهنماییم کنید باید چی کار کنم. تشکر

 • سلام.ممنون از سایت خوبتون. من حدود ۴ سال هست که بیمه مان دارم. اوایل مبلغی که برای قسط پرداخت میکردم بدون مالیات بود. ولی از سال دوم نه تنها مالیات اضافه شد بلکه مالیات اون دوسال هم یکجا از من گرفتند.جالبه من پس انداز حقوقم که روش دارم مالیات میدمو برای این بیمه گزاشتم. پس نتیجه میگیریم معاف از مالیات نیست. بلکه دوبله هم حساب میکنند.
  ممنون.

 • سلام
  چرا این بیمه عمر مان تو خود سایت اصلی بیمه ایران http://iraninsurance.ir هیچ اثری ازش نیست؟! اگر لینکی دارید تو سایت اصلی لطفا بذارید.
  مورد بعدی هم اینکه من این بیمه رو به صورت بازنستگی شنیده بودم یعنی اینکه مثلا ۱۰ سال یا ۲۰ سال حق بیمه میدیم و به محض رسیدن به ۵۰ سالگی تا آخر عمرمون میتونیم اون مبلغ مستمری ماهیانه رو دریافت کنیم، این درسته؟

  • علی بزرگوار،طرح بیمه عمر مان یکی از طرح های ویژه شرکت بیمه ایران هست که در یک سایت تخصصی جداگانه به آن پرداخته است که البته مطالب سامانه بیمه تایم نیز مطلب بسیار کاملی در این باره می باشد.

 • با سلام
  منظور از آیتم شماره نه بروشور بیمه مان ایران چیست؟
  پرداخت۲۵درصدسرمایه فوت و حداکثربه میزان اندوخته ریاضی بیمه گذار به بیمه شده هایی که در آخرین سال حیات خود قراردارند
  چه جوری اخرین سال حیاتشون محاسبه میشه؟

  • جناب هادی بزرگوار بر اساس جدول بیمه عمر ایران می تونید اندوخته بیمه نامه تون رو بررسی کنید. برای مشاوره کامل لطفا با شماره ۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس بگیرید

 • سلام وقتتون به خیر ,شما اینجا نوشتید محدودیت سنی نداره ولی نمایندگیهاتون افراد ۶۰ سال به هیج وجه ثبت نام نمی‌کنند.

  • خانم سمیه ، مقاله ما در زمانی نوشته شده که این امکان وجود داشته ولی متاسفانه جدیدا شرایط شرکت بیمه ایران تغییر کرده است.

 • سلام.مدت ۵سال است که بیمه عمر مان کردم ولی دفترچه اقساط که صادر میشه مالیات هم حساب میکنند ودردفترچه نوشته شده درصورتی که شما میگید مالیت نداره پس الان چطور برای من مالیات زده وضمنا من دو ماه دیرکرد داشتم حدود۴۰۰تومان جریمه دیرکرد دردفترچه اقساط برام زدند این به چه صورت است ایا جریمه دیرکرد قانونی است؟به نمایندگی که اعتراض کردم درجواب میگویند سیستم محاسبه کرده.

  • خاتم نسرین عزیز ،بر اساس قانون همه بیمه نامه های عمر معاف از مالیات می باشند. معمولا دیرکرد در پرداخت حق بیمه جریمه ای ندارد و هزینه پوشش ها از اندوخته بیمه نامه برداشت می شود و در زمان واریز حق بیمه جایگزین آن مبلغ می گردد.

 • سلام احترام
  معذرت میخوام بیمه عمر مان این مزایارو داره کسی ک بعد از چند سال
  پرداخت کنه بیمه رو
  میتونه از بیمه برای هزینه دکتر و زایمان استفاده کنه تو بیمه عمر مان این مزایا کاربرد رو داره؟
  و ی پرسش دیگه خدمتتون داشتم
  این شرایط تو بیمه عمر مان هست
  فرد بعد ۲۰سال پرداخت میتونه
  شخص بازنشسته شود و حقوق دریافت کند؟
  ممنون میشم برای پاسخ گویی

  • خانم الهام بزرگوار ، بیمه عمر مان ، پوششی برای جبران هزینه پزشکی نداره بیمه عمر پاسارگاد پوشش کمک هزینه بستری و جراحی برای بیمه های عمر و تامین اتیه ارائه می کنه، می تونید برای مشاورره کامل تر با شماره ۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس بگیرید.

  • جناب مهیار بزرگوار می تونید با نمایندگی که بیمه نامه تون رو تهیه کردید تماس بگیرید و راهنمایی لازم در جهت پرداخت حق بیمه رو از ایشون دریافت نمایید.

 • سلام . اقای مسول تایم که کارشناس تمام بیمه ها هسی چرا افراد میگن مالیات میدیم منکر قضیه میشی من خودم سالهای اول مالیات نمیدادم تو سال هفتم هستم الان دوسال ماهی ۷۱۷ تومن از من مالیات میگیرن وبرای ۵ سال اول هم یه جا ازم گرفتن و مورد بعدی که میگن وام با سود ۴ درصد کاملا دروغ من گرفتم با سود ۱۸ درصد سه میلیون و دویست یکساله به من دادن ۵۰۰ هزار تومن سود گرفتن فک کنم ۱۸ درصد هم بیشتر باشه

  • جناب بهرام عزیز تمامی بیمه نامه های عمر معاف از مالیات هستند و سرمایه شکل گرفته در بیمه نامه معاف از مالیات می باشد.

 • با سلام واحترام من ۴سال است که پسرم را بیمه مان یاهمان عمرکرده ام سال اول ماهیانه ۱۰۰هزارتومان وهرسال ۱۰درصد افزایش داده ام واکنون درسال چهارم ماهیانه۱۳۵هزارتومان پرداخت میکنم بعد از ۱۵و۲۰سال چقدر بهش پرداخت خواهد شد با تشکر

  • رضای عزیز بر اساس جدول بیمه عمری که ضمیمه بیمه نامه تان هست می تونید میزان سرمایه گذرای بیمه نامه تان را بررسی کنید.

 • سلام وقتتون بخیر
  شما فرمودین بیمه های عمر فاقد مالیات هستند در حالی که اگر به نمایندگی های بیمه ایران مراجعه کنید میبینید که از مشتری بابت بیمه نامه ها هر سال مالیات گرفته می شود خواهشا پیگیری کنید.
  با تشکر

  • محمد رضای عزیز بر اساس ماده ۳۷ قانون مالیات های مستقیم همه بیمه های عمر معاف از مالیات هستند و اگر نماینده ای این کار رو انجام داده قانون شکنی بوده.

 • سلام.الان ازمن هم مالیات وهم جریمه دیرکرد گرفته شده من به بیمه مرکزی هم مراجعه کردم اونجا هم تایید کردند که باید گرفته بشه ،الان من باید چی کارکنم وبه کجا مراجعه کنم برای دریافت جریمه دیرکردومالیات،لطفا راهنمایی کنید.سپاس

 • با سلام . سوال اینکه من بازنشسته لشکری هستم و همسرم خانه دار و دارای بیمه عمر و بازنشستگی ایران است .
  آیا پس از فوت من همسرم هم از حقوق اینجانب بهره مند میشود و هم طبق قرارداداز حقوق بازنشستگی بیمه ایران؟ مانعی برایش پیش نمی آید؟؟

  • جناب مهران بزرگوار اگر ذینفع فوت بیمه نامه تون رو همسرتون قرار داده اید بله ایشون می تونن از سرمایه بیمه نامه تون استفاده کنند.

ajkscnajkscna

ajkscnajkscna