بیمه بازنشستگی ۱۰ ساله سامان، ایران و سایر شرکت‌ها چه شرایطی دارند؟

بیمه بازنشستگی 10 ساله چیست؟

هدف همه افراد در طول زندگی تلاش و فعالیت برای ساختن آینده ای مطمئن است، فراهم آوردن امکانات زندگی راحت که در زمان بازنشستگی و کهنسالی اسباب رفاه باشد بخش دیگری از دغدغه های فکری همه ما می‌باشد. چراکه همراه با بالا رفتن سن، توانایی کارکردن افراد کمتر شده و در عوض احتمالا هزینه‌های زندگی از قبیل هزینه‌های درمانی و … بیشتر می‌شود. داشتن یک حامی مالی که بتواند پوشش مناسبی برای آن زمان باشد برای همه می‌تواند مطلوب باشد. از این رو بازنشستگی و داشتن بیمه بازنشستگی می‌تواند یک راهکار ساده برای چنین شرایطی باشد. آن هم بیمه‌ بازنشستگی ۱۰ ساله که بسیار زود بازده هستند. با ما همراه باشید تا ببینیم این بیمه دقیقا چه شرایطی دارد؟

بیمه عمر و بازنشستگی کوتاه مدت مناسب چه کسانی است؟

رایج‌ترین نوع بیمه بازنشستگی، بیمه نامه‌هایی است که برای افراد شاغل و از طرف محل کارشان انجام می‌گیرد، از قبیل بیمه تامین اجتماعی که با داشتن شرایط بازنشستگی از قبیل داشتن سن ۶۰ سال تمام و داشتن سابقه بیمه ۲۰ سال می‌توانند از آن بهره مند شوند.


مطلب مرتبط: تفاوت بیمه عمر با تامین اجتماعی چیست؟


همانطور که می‌بینید بازه زمانی لازم برای رسیدن به بیمه بازنشستگی تامین اجتماعی و … کمی طولانی بوده و لازم به داشتن سابقه بیمه‌ای می‌باشد. از این رو داشتن بیمه نامه ای که بتواند در کوتاه مدت پوشش‌های بیمه ای کافی برای فرد بیمه شده به همراه داشته و همچنین بتواند از مزایای بازنشستگی بیمه نامه استفاده نماید برای بیشتر افراد بسیار مقبول می‌باشد. بیمه عمر و بازنشستگی ۱۰ ساله می‌تواند در مدت زمانی کوتاه اندوخته سرمایه قابل توجهی را برای فرد فراهم کند.

 

شرایط بیمه عمر و بازنشستگی ده ساله

شرایط بیمه عمر و بازنشستگی ۱۰ ساله چیست؟

بیمه عمر و بازنشستگی یکی از طرح‌های بیمه عمر و سرمایه گذاری است که مورد استقبال بسیاری از بیمه گذاران قرار گرفته است که اگر بعد از گذشت ۱۰ سال اقدام به برداشت اندوخته خود کنید در واقع بیمه بازنشستگی ۱۰ ساله دریافت کرده‌اید.. برای داشتن بیمه عمر و بازنشستگی، فرد بیمه شده می‌تواند با انتخاب حق بیمه سالانه‌ای که هر سال پرداخت می‌کند این بیمه نامه را شروع کرده و درطول مدت داشتن این بیمه نامه از سایر مزایای این بیمه نامه استفاده کند و نهایتا هم به اندوخته سرمایه گذاری شده در بیمه نامه برسد.

شرط اول داشتن بیمه عمر انتخاب حق بیمه سالانه است. برای این که فرد بیمه شده بتواند از مزایای بیمه عمر استفاده نماید باید حق بیمه ای را انتخاب کرده و به عنوان حق بیمه پرداخت نماید. میزان حق بیمه می‌تواند بر اساس توانایی مالی فرد بیمه شده و مدت زمانی که فرد می‌خواهد این حق بیمه را پرداخت کند، تعریف شود. به عنوان مثال اگر فردی می‌خواهد در مدت زمان کوتاهی به اندوخته بالایی برسد می‌تواند حق بیمه بالاتری را پرداخت کند. نتیجه اندوخته بیمه ای بیمه نامه عمر با حق بیمه سالانه ۴ میلیون تومان با حق بیمه سالانه ۱ میلیون تومانی بسیار متفاوت است. از این رو انتخاب حق بیمه مناسب می تواند از مهمترین گزینه‌ها در رسیدن به نتیجه مطلوب در بیمه عمر می‌باشد.


مطلب مرتبط: نحوه محاسبه بیمه عمر به چه صورت است؟


در پایان قرارداد بیمه عمر، بیمه گذار بر اساس حق بیمه‌ای که در طول مدت بیمه عمر پرداخت کرده و میزان اندوخته ای که برای وی شکل گرفته می‌تواند از مزایای بازنشستگی این بیمه نامه استفاده نماید.

 

بعد از ۱۰ سال چقدر عایدی نصیب ما می‌شود؟

محاسبه میزان درآمد ماهانه،  بعد از ۱۰ سال پرداخت حق بیمه بستگی به شرایط بیمه نامه‌ای که توسط فرد خریداری شده دارد. سن فرد بیمه شده، تعداد و نوع پوشش‌هایی که وی خریداری کرده است و شرکت بیمه گری که بیمه نامه را از آن شرکت خریداری کرده‌اید همه در محاسبه سرمایه نهایی بیمه عمر و بازنشستگی تاثیر گذار می‌باشد. برای اطلاع دقیق از قیمت و شرایط می‌توانید از طریق لینک زیر فرم بیمه عمر را پر کنید تا کارشناسان بیمه تایم راهنمایی لازم را به شما ارائه دهند.

 

شرایط بیمه بازنشستگی  ۱۰ ساله بیمه سامان

یمه بازنشستگی ۱۰ ساله بیمه سامان یکی از طرح‌های بیمه عمر سامان است. را ارائه می‌دهد. در شرکت بیمه سامان با انتخاب حق بیمه‌ای که بیمه شده هر سال پرداخت می‌کند و بر اساس اندوخته سرمایه‌ای که برای شما شکل می‌گیرد و  نسبت به سال‌هایی که می‌خواهید دریافتی ماهانه داشته باشید این تقسیم بندی را برای شما انجام می‌دهد. در واقع فرد بیمه شده بر اساس اندوخته بیمه نامه‌ای که دارد می‌تواند درخواست دریافت مستمری ماهانه را از شرکت بیمه سامان داشته باشد. شرکت بیمه سامان تا پایان یافتن اندوخته بیمه نامه به پرداخت مستمری ماهانه ادامه می‌دهد. البته از زمانی که شرکت سامان شروع به پرداخت مستمری ماهانه می‌کند همه پوشش‌های بیمه نامه قطع شده و فقط پرداخت مستمری ماهانه از سوی شرکت بیمه انجام می‌شود.

 

بیمه بازنشستگی ۱۰ ساله ایران

یکی از طرح‌های پرطرفدار بیمه عمر ایران، بیمه بازنشستگی ایران است. هر فردی می‌تواند با پرداخت حق بیمه ماهانه به صورت ثابت و یا به صورت افزایشی اقدام به خرید بیمه عمر و بازنشستگی ایران نماید.
مدت بیمه عمر و بازنشستگی بیمه ایران حداقل ۱۰  سال است که اگر ده سال را انتخاب کنید وارد طرح بیمه بازنشستگی ۱۰ ساله ایران خواهید شد.. به عبارت دیگر فرد بیمه شده باید حداقل ۱۰ سال  پرداخت حق بیمه سالانه را انجام داده باشد تا بتواند مستمری ماهانه دریافت نماید و اگر مدت پرداخت حق بیمه کمتر از ۱۰ سال باشد شرکت بیمه هیچگونه خدماتی را ارائه نمی‌کند. البته این امکان برای فرد وجود دارد که مدت بیمه نامه را بیشتر از این بازه زمانی انتخاب کند که این کار باعث بالا رفتن اندوخته بیمه نامه شده و به نفع بیمه شده می‌باشد. سرمایه بیمه عمر ایران که در پایان مدت بیمه نامه در اختیار بیمه شده قرار می‌گیرد، می تواند به شکل یکجا و یا ماهانه به بیمه گذاران پرداخت شود. شرایط سنی که برای دریافت بازنشستگی در بیمه عمر ایران وجود دارد ، رسیدن به سن ۵۰ سالگی است و اگر سن فرد بیمه شده در پایان مدت بیمه نامه کمتر از ۵۰ سال باشد، فقط اندوخته کل بیمه نامه به صورت یکجا به وی پرداخت می شود و نمی تواند به صورت مستمری از بیمه عمر خود استفاده نماید.

نکته ۱: با شروع پرداخت مستمری ماهانه در بیمه عمر ایران همه پوشش‌های بیمه عمر از بین می‌رود و فقط مستمری ماهانه برای وی پرداخت می شود.
نکته ۲: نحوه پرداخت مستمری می تواند به صورت مادام العمر و یا به صورت موقت باشد که هر دو شیوه دریافت مستمری بر اساس میزان اندوخته بیمه نامه انجام شود.

 

کدام شرکت‌ها دارای طرح بیمه عمر و بازنشستگی ۱۰ ساله می‌باشند؟

کدام شرکت بیمه عمر و بازنشستگی 10 ساله را ارائه می دهد؟

بیمه عمر یکی از شاخه‌های مورد توجه در سال‌های اخیر در بیمه مرکزی و بین شرکت‌های بیمه‌ایی شده است شرکت‌ها سعی در ارائه طرح‌ها و خدمات برتر در این رشته بیمه‌ای دارند. بیمه عمر و بازنشستگی از جمله طرح‌های بیمه‌ای است که توسط برخی از شرکت‌های بیمه و با توجه به شرایط خاصی  ارائه می‌شود. از جمله شرکت‌هایی که این بیمه نامه را ارائه می‌کنند می‌توان به بیمه عمر و بازنشستگی ایران، بیمه بازنشستگی سامان، بیمه بازنشستگی ملت و بیمه عمر و سرمایه گذاری کارآفرین و  … اشاره کرد. برای انتخاب شرکت بیمه‌ای که بتواند یک بیمه عمر کاملی را برای شما داشته باشد می توانید دو مطلب بهترین بیمه عمر از نظر کارشناسان، مردم و بیمه مرکزی و همچنین رتبه‌‌بندی شرکت‌های بیمه عمر را مطالعه کنید.

همچنین با تکمیل فرم زیر می توانید به طور اختصاصی و از طریق صحبت با کارشناسان بیمه عمر بیمه تایم بهترین بیمه عمر و بازنشستگی خود را انتخاب کنید.

 

در رابطه با بیمه بازنشستگی ۱۰ ساله سوالی دارید؟

اگر در رابطه با خرید و انتخاب بیمه عمر و بازنشستگی ۱۰ ساله سوالی در ذهن شما باقی مانده است از طریق همین صفحه و با گذاشتن کامنت نظرات کارشناسان ما جویا شوید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز / ۵. تعداد رای

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۲۱ نظر

 • سلام، من یک آقا هستم متولد ۱۳۷۲ و در خارج از کشور کار میکنم و در رفت و آمد هستم و در ایران زندگی میکنم با توجه به حقوقم میخام در ایران تحت پوشش یک بیمه باشم برای مریضی و خسارت ویا از کار افتادگی و بیمه عمر و در ۵۰ سالگی به بعدم از مستمری مادامالعمر استفاده کنم، و یا اگر خواستم بتونم بعد از چند سال پرداخت حق بیمه با توجه به اندوختم خودم رو بازخرید کنم و کل مبلغ رو یکجا بگیرم.
  شما چه نوع بیمه و چه شرکتی رو به من پیشنهاد میکنید؟
  با تشکر

  • سلام دوست عزیز. شما می توانید بیمه عمر و سرمایه گذاری را از شرکت های برتر بیمه ای از قبیل بیمه عمر کارآفرین، بیمه عمر سامان و یا بیمه عمر پاسارگاد تهیه نمایید.
   بر اساس حق بیمه پرداختی و شرایط بیمه نامه می‌توانید از پوشش ها و سرمایه گذاری بیمه عمرتان استفاده کنید. برای دریافت مشاوره کارشناسان ما لطفا این فرم را تکمیل کنید.

   • آقای لطفی عزیز ، بهترین بیمه عمر برای هر فردی با توجه به سن فرد میزان حق بیمه پرداختی و شرکت مورد درخواست هر فرد متفاوت می باشد. می تونید برای مقایسه جدول بیمه عمر شرکت هیا مختلف درخواست مشاوره در سامانه بیمه تایم ثبت کنید.

 • با سلام من نوزادی دارم میخام بیمه اش کنم با ماهی ۱۰۰۰۰۰ تومان بعد از ۱۵ سال مثلا میخاهید بگویید ۱۸۰۰۰۰۰۰۰ ملیون بهش تعلق میگیرد آیا همین مبلغ تا ۱۵ سال آینده مبلغی هست که بشه رو آن حساب کرد واضع تر بگویم در ۱۵ سال آینده ارزش پول ۱۸۰۰۰۰۰۰۰ معادل ۱۸۰۰۰۰۰۰ تومان است پس به ضرر بیمه گذار است dzfool3@gmail.com

  • سلام دوست عزیز. اگر نگران تورم هستید میتونید بیمه عمرتان را به صورت افزایشی و با حق بیمه سالانه مناسب خریداری کنید.
   می تونید برای خرید بهترین بیمه عمر از کارشناسان عمر بیمه تایم کمک بگیرید. کافیه فقط این فرم رو پر کنید تا با شما تماس گرفته شود.

 • من بیمه ایران هستم ولی به نظرم اصلا جالب نیست/ اولا سال به سال باید پول بیشتری بدی مثلا سال بیستم باید نوزده میلیون تومن پول بدی!!!!خوب ازکجا معلوم من اینقد پول اون موقع بتونم جور کنم؟؟؟؟؟

 • سلام میخواستم بپرسم برای بیمه بازنشستگی باید سالی چقدر واریزکنیم به حساب شرکت بیمه و اینکه در دوران بازنشستگی به چه مقدار حقوق دریافت میکنیم؟

  • سلام دوست عزیز.
   بستگی به سن شما و شرایط مالی شما داره. بهتره قبل از خرید از مشاوران بیمه تایم کمک بگیرید تا با کمک جدول بیمه عمر راهنماییتان کنند. این فرم رو پر کنید تا در خدمتتون باشیم.

  • سلام
   ساره عزیز بستگی به سن و شرکت بیمه انتخابی شما دارد . میتونید برای مشاوره کامل با ما (۸۸۲۴۳۸۲۸) تماس بگیرید و یا شماره تماستان را برای مشاوره در سامانه بیمه تایم ثبت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 • با سلام
  من تحت پوشش بیمه آینده ساز هستم وبا در نظر گرفتن مشکلات این صندوق و فقدان آتیه ای امیدوار , نیاز دارم جهت تکمیل بیمه ( بازنشستگی و درمانی ) به صورت تکمیلی در بیمه ای دیگر نیز عضویت داشته , لطفا” راهنمایی فرمایید.

  • سلام آریا جان می تونید برای مشاوره کامل و مقایسه انواع بیمه ها با ما تماس بگیرید و یا شماره تماس تون رو برای دریافت مشاوره در سایت بیمه تایم ثبت نمایید.

 • با سلام میخواستم بدونم که ایا میشود با پرداخت هزینه ۱۰ سال بصورت یکجا بفوریت از حقوق بازنشستگی برخوردار شد؟؟؟یا حتما باید ۱۰ سال بطور مداوم پرداخت کرد؟

  • سلام پرنیان عزیز. برای اطلاع از نحوه سرمایه گذاری ۱۰ ساله در بیمه های عمر می تونید مشخصاتتان را در سامانه بیمه تایم ثبت کنید یا با سامانه بیمه تایم تماس بگیرید تا به کمک مشاوران بیمه تایم بهترین تصمیم گیری در مورد بیمه های عمر را انجام دهید.

  • سلام من بیمه ی عمر سامان دارم سال اولمه خودمو بیمه کردم مبلغ سالی یک میلیون و دویست تومن با نرخ تعدیل سالیانه ده درصد و پوشش ها رو هم انتخاب نکردم بعد ده سال با ماهی چند تومن من بازنشسته میشم و اینکه بازنشستگی من مادام العمر هست یا تا زمانی هست که اندوخته ی من تموم بشه؟شما اگر واضح جواب من رو بتونین بدین ثواب بزرگی کردین چون ۹۹درصد مشتری های بیمه عمر این سوال رو دارن. ممنون میشم واضح و گویا جواب من رو بدین

 • سلام خسته نباشید سوالی داشتم در مورد بیمه ایران مثال ما ۱۰سال پول بدیم برای بیمه مبلغش شده ۲۰میلیون تومان تو این ده سال الان میخوام بازنشست بشم تا اخر عمر حقوق دریافت میکنم یا فقط تا پایان ۲۰میلیون تومان

  • سلام حامد عزیز ، لطفا برای مشاوره فرم بیمه عمر رو تکمیل کنید یا با شماره ۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس بگیرید تا بتونید مشاوره کامل دریافت کنید.

 • سلام و خسته نباشید یک سوال داشتم. پرداخت حق بیمه بعد از ۱۰ سال با توجه به تورم و پایین آمدن ارزش پول چگونه محاسبه می شود ممنون.

  • سلام خانم هلیا
   می تونید برای مشاهده نحوه شکل گیری سرمایه گذاری در بیمه نامه های عمر از مشاوره سامانه بیمه تایم کمک بگیرید تا یک مقایسه کامل در بین جدول ها و سرمایه گذاری انجام گرفته در هر شرکت بیمه را بتوانبد انجام دهید.