بیمه تکمیلی انفرادی ۱۳۹۸/۳/۲۰ ۱۰:۱۶:۴۷

مشاوره و خرید بیمه درمان

بیمه تکمیلی انفرادی

بیمه تکمیلی انفرادی

بیمه درمان همواره مورد استقبال بین بیمه‌گذاران بوده است و دلیل آن هم واضح است!! هر کدام از ما در طول سال گذرمون خواسته یا ناخواسته به پزشک و در نهایت بخش درمان می‌افتد با توجه به هزینه‌های بالای درمان به خصوص در سال‌های اخیر نیاز به بیمه درمان تکمیلی چند برابر می‌گردد. خوشبختانه  برای داشتن بیمه تکمیلی دیگر نیاز به وابستگی به شرکت‌ها نیست و بیمه تکمیلی انفرادی این امکان را ایجاد کرده است که هر فرد به طور مستقل و خویش فرما خود را تحت پوشش این بیمه جذاب قرار دهد. در ادامه بیشتر در رابطه با بیمه تکمیلی انفرادی صحبت می‌کنیم.

بیمه تکمیلی انفرادی چیست و چه تفاوتی با بیمه تکمیلی گروهی دارد؟

بیمه تکمیلی انفرادی با توجه به طرح انتخابی و تعهدات آن برای جبران هزینه‌های بستری بیمارستان، پاراکیلنیک، آزمایشگاه، لیزر چشم، ویزیت و دارو، زایمان و هزینه‌های داندانپزشکی و … می‌باشد. در هر کدام از مواردی که نامبرده شد سقف تعهدات قید می‌شود و با وجود آن حق بیمه تعیین می‌گردد.  معمولا روال در بیمه‌های درمان انفرادی برای حق بیمه و هزینه درمان تکمیلی انفرادی علاوه بر تعهدات انتخاب شده به سن افرادی که تحت پوشش قرار  می‌گیرند تفاوت می‌نماید. برخی شرکت‌های ارائه دهنده بیمه درمان تکمیلی انفرادی شرط داشتن بیمه گر اول تامین اجتماعی را دارند و برخی دیگر خیر.
اما تفاوت اصلی بیمه تکمیلی انفرادی این است که: بیمه تکمیلی انفرادی برای یک فرد یا خانواده می‌باشد اما در بیمه تکمیلی گروهی برای یک شرکت یا گروهی که برای فعالیتی غیر از بیمه درمان دور هم جمع شده باشند صادر می‌شود و تعداد افراد باید به ۵۰ نفر برسد. همین یک تفاوت مهم همه چیز را روشن می‌کند. در واقع بیمه تکمیلی انفرادی تمام مزایای بیمه تکمیلی گروهی را دارد و ایراد بزرگ آن یعنی وابستگی به یک شرکت را ندارد.

جالب است بدانید که با داشتن بیمه درمان تکمیلی انفرادی و در صورت مراجعه به بیمارستان، بیمارستان مکلف می شود که طبق تعرفه های بیمارستانی هزینه را حساب نماید و این اولین برد ما در داشتن بیمه تکمیلی درمان می‌باشد.

بیمه تکمیلی انفرادی چه پوشش‌هایی را شامل می‌شود؟

پوشش‌های بیمه تکمیلی انفرادی

پوشش‌های بیمه تکمیلی انفرادی بر اساس انتخاب طرح مورد نظر توسط مشتری ممکن است شامل همه و یا تعدادی از پوشش‌های زیر باشد:

 • هزینه‌های بستری بیمارستانی جراحی( عمومی و تخصصی)، انواع سنگ شکن، شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب (عمومی و تخصصی) و گامانایف در بیمارستان و مراکز جراحی محدود و DAY CARE
 • عمل‌های جراحی مهم شامل جراحی‌های تخصصی مربوط به سرطان، قلب، مغز و اعصاب مرکزی و نخاع (به استثنای دیسک ستون فقرات)، گامانایف، پیوند کلیه، پیوند کبد، پیوند ریه و پیوند مغز استخوان
 • پاراکلینیکی گروه اول شامل: سونوگرافی ،ماموگرافی، انواع اسکن، انواع سیتی اسکن، انواع آندوسکپی، ام آرای،اکوکاردیوگرافی، استرس اکو، دانسیتومتری
 • پاراکلینیکی گروه دوم شامل: تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفسی( اسپیرومتری–PFT)، نوار عضله(EMG)، نوار عصب(NCV)، نوار مغز(EEG)، نوار مثانه (سیستومتری یا سیستوگرام)، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، هولترمانیتورینگ قلب و آنژیوگرافی
 • پاراکلینیکی گروه سوم  (جبران هزینه جراحی های مجاز سرپایی): شامل شکستگی و دررفتگی، گچگیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیونلیپوم، تخلیه کیست، لیزردرمانی و بیوبسی
 • جراحی‌های مجاز سرپایی
 • خدمات آزمایشگاهی شامل آزمایش‌های تشخیص پزشکی، پاتولوژی ، آسیب‌شناسی و ژنتیک پزشکی، انواع رادیوگرافی، نوار قلب، فیزیوتراپی
 • جبران هزینه‌های آمبولانس شهری و بین شهری
 • جبران هزینه‌های زایمان، اعم از طبیعی و سزارین
 • نازایی و ناباروری شامل جراحی مرتبط IUI ، ZIFT ، GIFT، میکرواینجکشن و  IVF شیمی درمانی
 • جبران هزینه رفع عیوب انکساری چشم تا سقف تعیین شده
 • ویزیت و دارو ( براساس فهرست داروهای مجاز کشور صرفا مازاد بر سهم بیمه‌گر پایه) و خدمات اورژانس در موارد غیر بستری
 • دندانپزشکی

نکته: معمولا بیمه درمان تکمیلی انفرادی و گروهی شامل فرانشیز می‌باشد بطور مثال وقتی هزینه بستری بیمارستان  ۴ میلیون تومان شده و فرانشیز بیمارستانی ۱۰ درصد است. شرکت بیمه مبلغ ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خسارت پرداخت نموده و مبلغ ۴۰۰ هزار تومان فرانشیز از خسارت پرداختی کسر می‌گردد.
دوره انتظار: دوره انتظار زمانیست که تعهدات بیمه درمان در آن زمان شروع نشده است و اگر در مواردیکه شامل دوره انتظار هست خسارتی در بیمه درمان داشته باشید خارج از تعهد بیمه‌گر است و خسارت پرداخت نمی‌گردد. بارداری و برخی از جراحی ها از جمله مواردی است که شامل دوره انتظار است. مدت دوره انتظار در هر کدام و بسته به تعهدات شرکت بیمه متفاوت است مثلا برای زایمان دوره انتظار معمولا ۶ ماه به بالا می‌باشد.

هزینه بیمه تکمیلی انفرادی چطور محاسبه می‌شود؟

هزینه بیمه تکمیل انفرادی

در بیمه تکمیلی انفرادی با انتخاب پوشش‌های متفاوت مبلغ حق بیمه هر پوشش تعیین می‌گردد و برای به دست آمدن هزینه و قیمت بیمه درمان کافیست که جمع حق بیمه هر پوشش محاسبه گردد، که البته تمامی شرکت‌های ارائه دهنده بیمه درمان انفرادی برای سهولت بیمه گذار هزینه بیمه درمان را از ابتدا با پوشش‌هایی که شامل می‌شود محاسبه و اعلام می‌نمایند. در نظر داشته باشیم که فرانشیز و دوره انتظار در قیمت و هزینه بیمه درمان تاثیرگذار است.

همچنین بیمه درمان تکمیلی با توجه به سن افرادیکه تحت پوشش قرار می‌گیرند هزینه متفاوتی نیز دارد. حق بیمه درمان انفرادی بسته به شرکت بیمه، به صورت سالیانه و نهایتا در چند قسط قابل تسویه می‌باشد.

فرانشیز: معمولا بیمه درمان تکمیلی انفرادی و گروهی شامل فرانشیز می‌باشد بطور مثال وقتی هزینه بستری بیمارستان  ۴ میلیون تومان شده و فرانشیز بیمارستانی ۱۰ درصد است. شرکت بیمه مبلغ ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان خسارت پرداخت نموده و مبلغ ۱۰۰ هزار تومان فرانشیز از خسارت پرداختی کسر می‌گردد.
دوره انتظار: دوره انتظار زمانیست که تعهدات بیمه درمان در آن زمان شروع نشده است و اگر در مواردیکه شامل دوره انتظار هست خسارتی در بیمه درمان داشته باشید خارج از تعهد بیمه‌گر است و خسارت پرداخت نمی‌گردد. بارداری و برخی از جراحی ها از جمله مواردی است که شامل دوره انتظار است. مدت دوره انتظار در هر کدام و بسته به تعهدات شرکت بیمه متفاوت است مثلا برای زایمان دوره انتظار معمولا ۶ ماه به بالا می‌باشد.

وضعیت سلامت در هنگام درخواست امکان دریافت تخفیف؟

قبل از عضویت در بیمه تکمیلی انفرادی برخی از شرکت‌ها برای عضویت افراد شرط چکاپ گذاشته‌اند. اما برخی دیگر به گرفتن نامه وضعیت سلامت بسنده می‌کنند. اما در مجموع وضعیت سلامت فقط در بیمه شدن یا رد شدن افراد مهم است و ربطی به دریافت تخفیف یا هزینه بیمه‌نامه ندارد. از جمله شرکت‌هایی که قبل از خرید آن چکاپ لازم می‌باشد می‌توان به بیمه درمان  SOS اشاره نمود.

امکان بیمه کردن سایر اعضا خانواده


در بیمه تکمیلی انفرادی فرد بیمه شده به همراه خانواده خود می‌توانند تحت پوشش بیمه درمان قرار گیرند. در نظر داشته باشید که طرح درمان انفرادی خانواده در تمام شرکت‌ها ارائه نمی‌شود و تنها شرکت‌های بیمه معدودی در این زمینه فعالیت می‌کنند. در زمان تحت پوشش بیمه درمان در آمدن نیاز هست که افراد برگه سلامتی پر نمایند یا بسته به شرکت مورد نظر بیمه چکاپ قبل از عضویت انجام شود.

مدارک مورد نیاز برای خرید بیمه درمان انفرادی

برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی کارت ملی و شناسنامه و در صورت نیاز برگه سلامتی نیز باید ارائه گردد.

توجه: برای عضویت بیمه درمان در شرکت کمک رسان ایران  SOS کپی تمامی صفحات شناسنامه الزامیست تا از تعداد خانواده و وضعیت تاهل آگاه باشند چرا که در این شرکت بیمه تمامی اعضا خانواده همزمان باید عضو گردند مگر مشخص شود که دیگر اعضا خانواده از طریق بیمه‌گر دیگری دارای بیمه درمان تکمیلی می‌باشند. برای عضویت در بیمه درمان تکمیلی انفرادی شرکت کمک رسان ایران SOS  نیاز به چکاپ تمامی اعضای خانواده می‌باشد.

تاثیر بیمه پایه در خرید بیمه تکمیلی انفرادی

برای ارائه پوشش بیمه درمان تکمیلی معمولا نیاز به بیمه گر پایه که بیمه تامین اجتماعی می‌باشد وجود دارد اما برخی از شرکت‌های بیمه جهت رفاه بیشتر و در طرح‌های مختلف خود این الزام را برداشته‌اند.

شرکت کمک رسان ایران SOS  و بیمه تکمیلی بیمه سامان از جمله شرکت هایی هستند که الزام بیمه تامین اجتماعی را ندارند.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی متعلق به کدام شرکت است؟


همیشه این موضوع  مطرح است که کدام شرکت بهترین خدمات را ارائه می‌نماید و این امر در خصوص بیمه درمان تکمیلی بیشترین مصداق را دارد.  چرا که هزینه‌های خسارات بیمه درمان پرتکرارتر و نحوه پاسخگویی و خسارت دهی شرکت بیمه به طبع  اهمیت بیشتری خواهد داشت.

آنچه که مشخص است به صرف ارزان‌تر بودن یک شرکت نباید اقدام به خرید بیمه تکمیلی انفرادی کرد چراکه در زمان خسارت پاسخگویی و پرداخت خسارت از سوی شرکت بیمه بسیار تعیین کننده می‌شود. منطقا شرکتی پیشنهاد می‌شود که علاوه بر قیمت، پوشش‌های کامل‌‌تری در بیمه درمان ارائه می‌نماید و در طی سال‌های کار خود در بین بیمه گذاران از سطح رضایت نسبی برخوردار باشد. با توجه به اینکه مهمترین خسارت و بزرگترین خسارت‌ها در بیمه درمان مربوط به خسارات بیمارستانی می‌باشد  داشتن پوشش بالای خسارت بیمارستانی می‌تواند بسیار مهم باشد و مهم تر اینکه شرکت بیمه با بیمارستان‌های بیشتری طرف قرارداد باشد.

در ادامه مهمترین شرکت‌های ارائه دهنده بیمه تکمیلی انفرادی بررسی می‌شوند:

بیمه تکمیلی انفرادی سامان

شرکت بیمه سامان یکی از به نام‌ترین و محبوبترین شرکت‌ها در ارائه خوب بیمه درمان است و در حال حاضر طرح بیمه تکمیلی انفرادی سامان دارای چندین پوشش‌ متنوع است که سلایق و نیازهای بیمه‌گذاران متفاوت را می تواند برطرف کند.

بیمه گذاران بیمه عمر سامان می‌توانند تا سقف۱۰% تخفیف در بیمه تکمیلی انفرادی درمان سامان استفاده نمایند

تعهدات بیمه درمان تکمیلی سامان به ترتیب زیر می باشد:

بیمه تکمیلی انفرادی SOS


شرکت کمک رسان ایران SOS از سال ۱۳۷۱ در ایران طرح بیمه درمان تکمیلی انفرادی و خانواده را ارائه می‌نماید. طرح بیمه درمان این شرکت فقط در یک پکیج کامل با سقف تعهدات بیمارستانی می‌باشد (سقف تعهدات بیمارستانی این شرکت در سال ۹۷ به میزان ۸۰ میلیون تومان می‌باشد).  درصد رضایت بیمه گذاران شرکت کمک رسان ایران SOS در سطح بالایی می‌باشد و این شرکت در پرداخت خسارت و ارائه خدمات نام آور است.

جدول تعهدات بیمه تکمیلی SOS به شرح زیر می باشد:

تعهدات-جدید-sos

بیمه تکمیلی انفرادی ملت

بیمه ملت از جمله شرکت‌های بیمه‌ای است که سعی می‌نماید با ارائه طرح های بیمه تکمیلی انفرادی ملت در جلب رضایت بیمه گذاران خود قدم بردارد.

بیمه تکمیلی انفرادی ایران

بیمه ایران طرح بیمه تکمیلی درمان انفرادی ایران ندارد و طرح بیمه تکمیلی انفرادی ایران فعلا قابل ارائه نیست و شرکت بیمه ایران فقط در قالب گروهی ارائه می‌گردد.


بیمه تکمیلی انفرادی آسماری

شرکت بیمه آسماری از جمله شرکت‌های بیمه جدیدالورود با مدیران حرفه‌ایی صنعت بیمه است. این شرکت با همکاری شرکت کمک رسان ایران SOS  و با مدیران مشترک، نسبت به ارائه بیمه درمان تکمیلی انفرادی مبادرت نموده و بیمه درمان را در قالب انفرادی و خانواده ارائه می‌نماید. برای عضویت در بیمه تکمیلی انفرادی آسماری بعد از انتخاب طرح مورد درخواست با حق بیمه مشخص و پر نمودن فرم پیشنهاد بیمه درمان و فرم سلامتی و تکمیل مدارک می‌توانید از خدمات بهینه این شرکت استفاده نمایید.

بیمه تکمیلی انفرادی پاسارگاد


شرکت بیمه پاسارگاد طرحی مستقل برای بیمه تکمیلی انفرادی ندارد ولی در چند حالت سعی نموده رضایت بیمه گذاران خود را در این زمینه جلب نماید:

 • به دارندگان بیمه عمر پاسارگاد اگر اندوخته بیمه عمر از سقف مورد نظر این شرکت بیشتر شود با توجه به میزان اندوخته بیمه درمان انفرادی با تعهدات مشخصی ارائه می‌گردد
 • به دارندگان حساب بانک پاسارگاد که با امتیاز بیمه تکمیلی انفرادی باز شده باشد، پوشش بستری بیمارستان ارائه خواهد شد

برای عضویت اطلاعات اولیه از کپی کارت ملی، کپی شناسنامه، پرکردن فرم پیشنهاد بیمه درمان انفرادی، کامل کردن فرم سلامت از الزامات عضویت در بیمه درمان تکمیلی انفرادی می‌باشد.

بیمه درمانSOS ، بیمه درمان تکمیلی سامان، بیمه درمان تکمیلی پاسارگاد و بیمه درمان تکمیلی انفرادی ملت و …

برخی از شرکت‌ها مانند بیمه درمان تکمیلی انفرادی SOS قبل از عضویت چکاپ لازمست و اعضا سالم را بیمه می‌نمایند اما برخی دیگر مانند بیمه درمان انفرادی سامان پرکردن برگه سلامت کافیست.

بسته به اینکه بیمه نامه را از کدام شرکت تهیه نموده‌اید بیمارستان‌های طرف قرارداد متفاوت است اما اکثریت شرکت‌های بیمه سعی نموده‌اند که با بیمارستان‌های خصوصی به نام همکاری نمایند بهتر است ابتدا از مشاور بیمه خود اطلاعات کامل دریافت نمایید.

این شرکت هم اکنون طرح بیمه تکمیلی انفرادی البرز ندارد.

کافیست در سایت بیمه تایم در قسمت خدمات الکترونیک دکمه استعلام خسارت بیمه درمان سامان را انتخاب نمایید و از میزان خسارت بیمه درمان خود مطلع شوید.

برای عضویت کافیست که قرارداد بیمه درمان SOS را بعلاوه کپی کارت ملی و تمامی صفحات شناسنامه و مبلغی به عنوان پیش پرداخت چکاپ را جهت عضویت خانواده ارائه نماییم سپس شرکت بیمه SOSدرخواست چکاپ می‌نماید (هزینه چکاپ)با خود فرد می‌باشد بعد از چکاپ اعضا سالم بیمه می‌گردد.

بیمه درمانی ایران فقط بصورت گروهی آن هم گروهی که برای کاری به غیر از بیمه درمان دور هم جمع شده باشند مانند یک شرکت ارایه می‌گردد و گروه باید بالای ۵۰ نفر باشد.

در حال حاضر شرکت بیمه سامان با طرح بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان نسبت به عضویت خانواده مبادرت می‌نماید با ارائه چندین طرح مختلف حق انتخاب طرح نیز موجود می‌باشد.

بیمه درمان دانا تنها شرکت‌ها و سازمان‌ها ارائه می‌گردد.

برای جبران هزینه‌های درمانی بصورت بیمارستان‌های خصوصی و هم جبران هزینه‌های بیشتر درمان از بیمه درمان تکمیلی استفاده می‌گردد.

بیمه درمان تکمیلی را تقریبا تمامی شرکت‌ها به گروه بالای ۵۰ نفر ارائه می‌دهند اما بیمه درمان تکمیلی انفرادی را جز چند شرکت مانند بیمه درمان SOS و بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان هر چند که بیمه تکمیلی ملت هم خانواده را عضو می‌کرد اما در حال حاضر طرح را بسته است.

در صورتیکه در بیمه عمر پاسارگاد اندوخته از مبلغی بالاتر رود این شرکت بیمه درمان تکمیلی انفرادی پاسارگاد را بسته به اندوخته به فرد بیمه شده بیمه عمر پاسارگاد می‌دهد.

استعلام خسارت بیمه درمان سامان بعد از تکمیل مدارک و ارائه آن به شرکت کمک رسان ایران پرداخت خسارت انجام می‌گیرد.

با داشتن بیمه تامین اجتماعی تنها می توان از خدمات و بیمارستان های طرف قرارداد بیمه تامین اجتماعی استفاده نمود با میزان فرانشیز مشخص، برای جبران هزینه های درمانی در بیمارستان های خصوصی و پوشش کامل تر در هزینه های پاراکلینیکی و … می توان از بیمه درمان تکمیلی استفاده نمود.

بیمه درمان تکمیلی برای شرکت های بالا ۵۰ نفر ارائه می گردد اما در نظر داشته باشید که جمع نفرات آن شرکت به همراه خانواده ۵۰ نفر باشد هم بیمه درمان تکمیلی سامان قابل ارائه می‌باشد هر چند که این شرکت با طرح بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان در حال حاضر نسبت به ارائه بیمه درمان به خانواده‌ها مبادرت می نماید.

بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان در طرح پرداخت ممتاز سامان سقف بیمارستانی ۷۰ میلیون تومان در سال می‌باشد.

برای داشتن کارت طلایی بیمه تکمیلی دانا نیاز به انتخاب این طرح توسط شرکتی که عضو قرارداد می‌شود هست. بطور کلی طرح کارت طلایی بیمه دانا از طرح‌های خوب بیمه درمان این شرکت هست.

بیمه درمان دانا تنها شرکت‌ها و سازمان‌ها ارائه می‌گردد.

طرح بیمه تکمیلی بیمه البرز تنها به شرکت‌های بالای ۵۰ نفر قابل ارائه می‌باشد، طرح بیمه سرطان بیمه البرز یکی از طرح‌های بیمه‌ایی خوب در سال‌های اخیر بوده است.

برای عضویت در بیمه درمانی ایران تنها می‌توانیم از طرف شرکت یا سازمانی که کار می‌کنیم عضو گردیم و بیمه ایران طرح تکمیلی انفرادی ندارد.

بهترین بیمه تکمیلی SOS برای خانواده می‌باشد و قبل از عضویت نیاز به تکمیل مدارک می‌باشد حسن بیمه تکمیلی SOS این هست که در این شرکت می‌توان بصورت انفرادی و یا خانواده عضو شد در اینکه بهترین بیمه تکمیلی انفرادی متعلق بیمه سامان هست شکی نیست.

در حال حاضر بیمه تکمیلی انفرادی البرز وجود ندارد و فقط می‌توان در طرح بیمه تکمیلی البرز بصورت گروهی امکان پذیر است.

اصلا این شرکت بیمه تکمیلی درمان انفرادی ندارد تا بتوان شرایط بیمه تکمیلی انفرادی ایران را بررسی نمود.

بهترین بیمه تکمیلی SOS برای خانواده می باشد و قبل از عضویت نیاز به تکمیل مدارک می باشد حسن بیمه تکمیلی SOS این هست که در این شرکت می‌توان بصورت انفرادی و یا خانواده عضو شد در اینکه بهترین بیمه تکمیلی انفرادی متعلق بیمه سامان هست شکی نیست.

بیمه تکمیلی را شرکت‌های بیمه بازرگانی جهت پوشش دهی هر چه بیشتر نسبت به بیمه تامین اجتماعی ارائه می‌دهند و مهمترین موضوع استفاده از بیمارستان‌های خصوصی می‌باشد.

شرکت خدمات دهی هر دو شرکت کمک رسان ایرانSOSمی باشد بنابراین در زمان خرید بیمه تکمیلی درمان گروهی به خدمات و طرح انتخابی از بابت پوشش دهی و حق بیمه درمان را در نظر داشته باشید.

شرکت خدمات دهی هر دو شرکت کمک رسان ایرانSOSمی باشد بنابراین در زمان خرید بیمه تکمیلی درمان گروهی به خدمات و طرح انتخابی از بابت پوشش دهی و حق بیمه درمان را در نظر داشته باشید.

بیمه تکمیلی دانا با بیشتر بیمارستان های خصوصی در سراسر کشور قرارداد دارد و شما می‌توانید برای اطمینان لیست این بیمارستان‌ها را چک نمایید.

شرکت خدمات دهی هر دو شرکت کمک رسان ایرانSOSمی باشد بنابراین در زمان خرید بیمه تکمیلی درمان گروهی به خدمات و طرح انتخابی از بابت پوشش دهی و حق بیمه درمان را در نظر داشته باشید.

خیر، بیمه تکمیلی ایران تنها بصورت گروهی قابل ارائه می‌باشد.

بیمه تکمیلی سامان در حال حاضر در دو طرح انفرادی و گروهی ارائه می گردد.

با توجه به انتخاب طرح بیمه درمان ، بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ در طرح های مختلف و با حق بیمه متفاوت ارائه می‌گردد.

در بیمه تکمیلی پارسیان کافیست طرح انتخابی بعلاوه مشخصات هر فرد از شرکت به همراه خانواده و افراد تحت تکفل ایشان را به همراه حق بیمه به شرکت بیمه ارائه دهید. در نظر داشته باشید بیمه گر پایه تامین اجتماعی لازمست.

در صورتیکه تعداد نفرات مناسب باشد و درخواست بیمه گذار می توانند با پرداخت حق بیمه بیشتر از خدمات آزمایشگاه استفاده نمایید.

شرکت‌های بیمه
 • بیمه ایران
 • بیمه پاسارگاد
 • بیمه پارسیان
 • بیمه ملت
 • بیمه ما
 • بیمه دانا
 • بیمه معلم
 • بیمه البرز
 • بیمه نوین
 • بیمه کارآفرین
 • بیمه سامان
 • بیمه آسیا
 • بیمه سینا
 • بیمه رازی
 • بیمه آرمان