بهترین بیمه تکمیلی کدام است؟ مهمترین معیارها را بدانید

بهترین بیمه درمان تکمیلی
۴.۱
(۱۳)

بیمه درمان تکمیلی یکی از شاخه‌های پرطرفدار و پر خسارت بیمه ای در صنعت بیمه است و تقریبا همه شرکت‌های بیمه این بیمه نامه را به صورت گروهی و انفرادی و خانواده  در طرح‌های مختلف بیمه‌ای با پوشش‌ها و حق بیمه های متفاوت ارائه می‌کنند. انتخاب بهتربن بیمه درمان تکمیلی که پوشش‌های کامل با حق بیمه های مناسب داشته باشد از جمله دغدغه‌های بیمه گذاران این بیمه نامه می‌باشد که با در نظر گرفتن چند گزینه در زمان خرید می‌توانید با خیال راحت این بیمه نامه را خریداری نمایید


شرکت‌های ارائه دهنده بیمه تکمیلی گروهی

بیمه درمان تکمیلی گروهی با توجه به تعداد نفرات و تعهدات مورد درخواست هر شرکت و سازمان توسط شرکت‌های بیمه ارائه می‌شود. شرکت‌هایی که بیمه درمان تکمیلی را به صورت گروهی ارائه می‌کنند به ترتیب زیر می‌باشند:

۱- شرکت بیمه ایران

۲- بیمه تکمیلی دانا

۳- شرکت بیمه البرز

۴- شرکت بیمه آسیا

۵- شرکت بیمه آسماری

۶- شرکت بیمه کارآفرین

۷- شرکت بیمه سامان

۸- بیمه تکمیلی ملت

 

 

شرکت‌های ارائه دهنده بیمه درمان انفرادی

بیمه درمان تکمیلی انفرادی توسط برخی از شرکت‌های بیمه ارائه می‌شود و دارای طرح‌ها و پوشش های مختلف می‌باشد که با توجه سن فرد بیمه شده و طرح مورد درخواست وی محاسبه می‌شود:

۱- بیمه تکمیلی انفرادی سامان

۲- بیمه تکمیلی انفرادی SOS

 

 


 

بهترین بیمه تکمیلی به لحاظ دوره انتظار کدام است؟

بهترین بیمه تکمیلی از لحاظ دوره انتظار

یکی از مهمترین نکات در خریداری بیمه نامه‌های تکمیلی، دوره انتظار این بیمه نامه است. لزوم وجود دوره انتظار به خاطر اطمینان از صحت سلامت فرد بیمه شده می‌باشد که برای این منظور فرد بیمه شده می‌تواند برخی از پوشش‌ها از قبیل بستری و جراحی در بیمه نامه‌های تکمیلی مختلف بعد از مدت زمان مشخص شده استفاده نمایند.

دوره انتظار برای پوشش عمل جراحی و بستری در بیمه تکمیلی حداکثر تا ۳ ماه می‌باشد که البته ممکن است در برخی از قرارداد های بیمه تکمیلی گروهی برای جراحی و بستری دوره انتظاری در نظر گرفته نمی‌شود.

 


حتما بخوانید: بهترین بیمه تکمیلی زایمان کدام است؟


 

بهترین به لحاظ تعداد مراکز درمانی

در دسترس بودن مراکز درمان طرف قرارداد بیمه نامه‌های تکمیلی می‌تواند یکی از معیارهای مهم در انتخاب بیمه نامه‌های تکمیلی باشد. بیمه نامه‌ای که تعداد مراکز طرف قرارداد بیشتر و دردسترس تر داشته باشد همواره گزینه بهتری در انتخاب بیمه نامه تکمیلی باشد.

البته در بین مراکز درمانی، بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها و آزمایشگاه‌ها و ….  مراکزی هستند که به صورت آنلاین و با کد ملی می‌توانید از خدمات بیمه نامه‌‌ای شان استفاده کنید و این می‌تواند در انتخاب شما در خرید بیمه درمان تکمیلی موثر باشد، برای این موضوع می‌توانید در زمان خرید بیمه نامه تکمیلی از ارائه خدمات آنلاین شرکت بیمه‌ای اطلاع پیدا کنید.

به صورت کلی در صورت مراجعه به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد با بیمه نامه‌های تکمیلی، بیمه شده باید هزینه‌‌های لازم را پرداخت کرده و سپس به منظور دریافت هزینه، با ارائه مدارک و پرونده‌‌های پزشکی خود به مراکز پرداخت خسارت بیمه درمان تکمیلی شرکت بیمه خود مراجعه نمایید.

 

بهترین بیمه تکمیلی به لحاظ قیمت

ارزانترین بیمه تکمیلی می‌تواند گزینه دیگری در انتخاب بیمه تکمیلی گروهی و یا انفرادی باشد، اما این مورد را فراموش نکنید که ارزانترین بیمه، کامل‌ترین بیمه از لحاظ پوشش دهی نبوده و در بیمه نامه‌های تکمیلی اگر شما حق بیمه کمتری پرداخت کنید بالتبع سقف پوشش کمتری هم خواهید داشت.

در هر طرح بیمه‌ای سقف پوشش‌های مختلف با حق بیمه‌های متفاوتی ارائه می شود، از این رو با تهیه طرح‌های بیمه‌ای با پوشش کامل می‌توانید بیمه نامه‌ای تهیه نمایید که در زمان خسارت در کنار شما باشد.

 

بهترین بیمه تکمیلی به لحاظ پوشش‌ها

بهترین بیمه تکمیلی از لحاظ پوشش

و اما مهمترین گزینه در خرید بیمه‌نامه‌های تکمیلی، انتخاب بهترین بیمه  تکمیلی می‌باشد که با توجه به حق بیمه پرداختی پوشش‌های کاملی را ارائه نماید. از این رو قبل از خرید بیمه نامه تکمیلی می‌توانید تعهدات مختلف طرح‌های بیمه نامه‌های تکمیلی و میزان حق بیمه هر کدام را بررسی کرده و بیمه نامه مورد نظرتان را خریداری نمایید.


با ۳ شرکت برتر بیمه دندانپزشکی آشنا شوید


آیا بیمه تکمیلی انفرادی فوری وجود دارد؟

توجه‌تان را به این نکته جلب می‌نمایم که فرآیند ثبت نام بیمه تکمیلی مربوط به قبل از بیماری و یا بارداری می‌باشد و تمامی بیمه نامه‌های تکمیلی برای افرادی ارائه می‌شود که از لحاظ جسمی و روحی در سلامت کامل باشند. از این رو تهیه بیمه تکمیلی بدون دوره انتظار و یا بیمه تکمیلی فوری که بتوان از پوشش‌های بستری و جراحی و زایمان آن استفاده کرده امکان پذیر نمی‌باشد.


انتخاب بهترین بیمه درمان تکمیلی انفرادی

در جدول زیر تعهدات بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان و SOS با هم مقایسه شده، بیمه گذاران عزیز می‎‌توانند با مقایسه پوشش‌های مختلف مورد نظرشان، بهترین بیمه تکمیلی را انتخاب و خریداری نمایند.

مقایسه بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان و SOS

انتخاب بهترین بیمه درمان تکمیلی گروهی

در زمان انجام بیمه‌نامه‌های درمان تکمیلی گروهی، شرایط انجام بیمه نامه و تعهدات و پوشش‌های بیمه ای کاملا با بیمه نامه‌های انفرادی متفاوت می‌باشد. برای استعلام نرخ بیمه نامه‌های درمان گروهی هر سازمان تعداد کارکنان به همراه تعداد افراد تحت تکفل، تعداد و میزان تعهدات بیمه‌ای مورد درخواست را به سامانه بیمه تایم اعلام می‌نمایند. بیمه تایم با توجه به شرایط مورد درخواست بیمه گذاران کامل‌ترین طرح  های بیمه‌ای را با بهترین نرخ و شرایط از شرکت‌های بیمه‌ای دریافت کرده و به شما اعلام می‌نماید. البته به این نکته توجه داشته باشید که طرح ارائه شده به گروه ۵۰ نفره با طرح ارائه شده به گروه چند هزار نفره کاملا متفاوت می‌باشد.

خرید بیمه درمان تکمیلی

برای خرید بیمه درمان تکمیلی انفرادی یا بیمه درمان تکمیلی گروهی می‌توانید فرم بیمه درمان تکمیلی را در سایت بیمه تایم تکمیل کرده و با تکمیل فرم پرسشنامه درمان این بیمه نامه را خریداری نمایید. برای خرید بیمه تکمیلی گروهی نیز می‌توانید درخواست خرید بیمه نامه تکمیلی را به سامانه بیمه تایم ارسال کنید و طرح بیمه‌ای‌تان را با توجه به تعداد نفرات و تعهدات مورد درخواستتان را خریداری نمایید.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۴.۱ / ۵. تعداد رای ۱۳

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۷ نظر

 • سلام ووقت بخیر .من زنی هستم با حدودا ۳۴ سال سن و متاهل .دارای معلولیت جسمی (در رفتگی هر دو لگن ) هستم خواستم ببینم با این شرایط میتونم از بیمه تکمیلی انفرادی واسه عمل جراحی لگن استفاده کنم ؟ شرایطش چطور هست .باید چند سال بیمه داشته باشم که بتونم استفاده کنم ؟ممنون میشم اگر شفاف سازی کنید

  • خانم مرادی عزیز متاسفانه بیمه تکمیلی برای افرادی که سابقه بیماری دارند پوششی را ارائه نمی کند.

 • سلام، ۳۲ سالمه و همسرم ۲۹ و سابقه بیماری نداریم
  زیر پوشش تامین اجتماعی هستم و شرکتم منو تحت بیمه تکمیلی قرار نداده
  دنبال بیمه تکمیلی میگردم که بالاترین سقف هزینه برای خدمات پاراکلینیکی ، دندان پزشکی و با اولویت پایین تر خدمات زایمان را ارئه دهد.

  • طرح های بیمه نامه های تکمیلی انفرادی در بلاگ بیمه تایم قابل بررسی می باشد. می توانید از بین بیمه نامه های تکمیلی انفرادی سامان و بیمه تکمیلی انفرادی تعاون و بیمه کمک رسان ایران sos طرح مورد نظرتان را انتخاب و برای خرید در سامانه بیمه تایم ثبت نام نمایید.

 • سلام خسته نباشید
  ما قبلا بیمه تکمیلی گروهی دانا بودیم و به هر مرکز درمانی مراجعه میکردیم بدون پرداخت وجه ویزیت میشدیم و امسال ارگانمون بیمه تکمیلی آسماری رو قرارداد بسته.میخواستم بدونم با بیمه تکمیلی آسماری هم این امکان وجود داره که بدون پرداخت وجه نقد به مراکز درمانی مراجعه کنیم؟

  • جناب علی ، در همه بیمه های تکمیلی اگر شما به مراکز درمانی طرف قرارداد مراجعه کنید می توانید از خدمات بیمه تکمیلی تان استفاده کنید. مراکز طرف قرارداد بیمه آسماری را می توانید در سایت مشاهده نمایید.

ajkscnajkscna

ajkscnajkscna