کارت طلایی یا بیمه بدنه؟ کدامیک را باید بخرید

کارت طلایی یا بیمه بدنه
۴.۳
(۱۴)

اگر شما هم یکی از افرادی هستید که در مقایسه و خرید بیمه بدنه و کارت طلایی سردرگم مانده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم حتما این مقاله را بخوانید تا از مزایا و معایب داشتن بیمه بدنه و کارت طلایی آشنا شوید و بتوانید انتخاب درستی را برای پوشش‌های خودروی خود داشته باشید، چراکه حادثه خبر نمی‌کند.


حتما بخوانید: گزارش نظرسنجی بهترین بیمه بدنه خودرو


کارت طلایی چیست؟

کارت طلایی یکی از خدماتی است که برخی از خودرو سازان داخلی از جمله ایران خودرو و سایپا به دارندگان خودرو به جای بیمه بدنه ارائه می‌کند. کارت طلایی جبران خسارت‌های پیش آمده از جمله سرقت، خرابی، حمل رایگان و … را جبران می‌کند. استفاده از این کارت در برخی از موارد جایگزین استفاده از بیمه بدنه شده، البته ناگفته نماند که پوشش‌های بیمه بدنه با کارت طلایی متفاوت می‌باشد که در ادامه به تفضیل آن خواهیم پرداخت.

کارت طلایی که از طرف شرکت‌های خودرو ساز ارائه می‌شود دارای انواع مختلفی می‌باشد که هر کدام از کارت‌ها خدمات متفاوتی را به صورت ۲۴ ساعته و در سراسر کشور ارائه می‌کنند.

 

انواع کارت طلایی خودرو و سطح پوشش خسارت هر کدام

 • کارت طلایی سال
 • کارت طلایی یک تا چهار ستاره
 • کارت الماس

در جدول زیر می‌توانید سطح پوشش خسارت کارت‌های طلایی را مشاهده کنید.

 

خدماتکارت طلایی سالکارت طلایی
یک ستاره
کارت طلایی
دو ستاره
کارت طلایی
سه ستاره
کارت طلایی
چهار ستاره
کارت
الماس
جبران خسارت بلایای طبیعی******
جبران شکست شیشه******
ریختن مواد اسیدی******
سرقت ECU(کامپیوتر خودرو)******
حمل و نقل رایگان خودرو در زمان خرابی******
تعویض خودرو در خسارت۶۰%******
جبران ترکیدگی لاستیک در حین رانندگی******
امداد سیار درون شهری و برون شهری با پرداخت هزینه******
مشاوره و امداد تلفنی******
تعمیر کامل موتور و جلوبندی و دیسک و صفحه خودرو****
تعویض روغن رایگان تا ۱۰هزارکیلومتر****
تعویض سالانه باتری****
تعویض رایگان لنت ترمز،شمع،روغن،فیلترروغن،هواو سوخت***
سرویس دوره ای تا ۴۰هزارکیلومتر***
هزینه خواب تا ۲۰ هزارتومان***
سرویس تعویض تسمه تایمینگ و تسمه دینام**
تعویض لاستیک برای ۶۰هزار کیلومتر**
هزینه خواب تا ۴۰هزارتومان**
هزینه خواب  تا ۶۰ هزارتومان*
سرویس زمستانی و تابستانی*
بازدید الکترولیت فرمان، وضعیت باد لاستیک و …*

 

بیمه بدنه چیست و پوشش‌های خسارت آن چطور است؟

یکی از انواع بیمه خودرو، بیمه بدنه می‌باشد که برای دارندگان وسایل نقلیه در ایجاد پوشش‌های لازم برای مواردی که بیمه ثالث پوششی ارائه نمی‌کند می‌تواند همراه بیمه گذاران باشد. بیمه بدنه از بیمه نامه‌هایی می‌باشد که دارای دو دسته پوشش اصلی و اضافی است، پوشش‌های بیمه بدنه عبارتند از:

 

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه

 • آتش سوزی، صاعقه و انفجار خودرو
 • سرقت کلی خودرو
 • واژگونی و یا سقوط ماشین

 

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه

 • پوشش برای پاشیدگی اسید و رنگ و مواد شیمیایی روی بدنه خودرو
 • خسارت بلایای طبیعی همانند سیل و زلزله و …
 • پوشش سرقت لوازم جانبی خودرو
 • هزینه رفت و آمد در زمان تعمیر در حادثه
 • شکسته شدن شیشه
 • پوشش حذف فرانشیز
 • پوشش توقف و یا در واقع همان پوشش خواب خودرو
 • پوشش نوسانات قیمت خودرو در بازار
 • پوشش ترانزیت
 • پوشش خساراتی که در خارج از کشور اتفاق بیافتد

 

مزایای بیمه بدنه به کارت طلایی چیست؟

مزایای بیمه بدنه به کارت طلایی

تا کنون مطالعه اجمالی درباره ویژگی‌های بیمه بدنه و کارت طلایی داشتیم. در ادامه به این امر می‌پردازیم که  چه تفاوتی بین داشتن بیمه بدنه و کارت طلایی وجود دارد؟ و به بیان بهتر بیمه بدنه چه برتری‌هایی نسبت به بیمه طلایی دارد؟

 1.  داشتن  سابقه بیمه‌ای در بیمه بدنه امکان جابجایی و انتقال از شخصی به شخص دیگر و از خودرویی به خودروی دیگر وجود دارد ولی چنین امکانی در داشتن کارت طلایی وجود ندارد.
 2. تخفیفات بیمه بدنه قابلیت انتقال از خودرویی به خودروی دیگر و حتی از یک شرکت به شرکت دیگر را دارد و هر فرد می تواند تخفیفات بیمه بدنه را برای چندین سال برای خود حفظ نماید. ولی در کارت طلایی تخفیف عدم خسارت وجود ندارد.
 3. با داشتن بیمه بدنه ، سابقه عدم خسارت تخفیفات می تواند در محاسبه قیمت بیمه بدنه باعث کاهش قیمت بیمه بدنه گردد.
 4. خدمات کارت طلایی فقط برای خودروهای تولید شده در شرکت‌های ایرانی می‌باشد و حتی اتومبیل‌های مدل قبل از سال ۸۹ ایران خودرو هم، نمی‌توانند از خدمات کارت طلایی و بیمه بدنه استفاده نمایند. ولی همه وسایل نقلیه می‌توانند بیمه بدنه داشته باشند
 5. قیمت بیمه بدنه کمتر از  قیمت خرید کارت طلایی می باشد
 6. شما می‌توانید با پاسخ گویی به چند سوال قیمت بیمه بدنه را از شرکت‌های مختلف بیمه‌ای دریافت کنید و برای محاسبه قیمت کارت طلایی نیازمند به بازدید کارشناسی می‌باشد
 7. خسارات پرداختی در بیمه بدنه به صورت نقدی و به حساب بیمه گذار می‌باشد ولی در کارت طلایی فقط قطعه آسیب دیده تعمیر و یا تعویض می‌شود
 8. امکان خرید کارت طلایی برای ماشین‌های خارجی وجود ندارد در صورتیکه بیمه بدنه را می‌توان به هر وسیله نقلیه‌ای خریداری کرد.
 9. امکان خرید بیمه بدنه به صورت آنلاین و یا حتی با یک تماس تلفنی از هر نمایندگی و یا کارگزاری بیمه وجود دارد ولی برای خرید کارت طلایی حتما باید به نمایندگی ایران خودرو مراجعه نمایید

 

مراحل دریافت خسارت از کارت طلایی

اگر کارت طلایی خودرو دارید و به خسارت خورده‌اید، برای دریافت خسارت باید به مراکزی ارائه دهنده خدمات بیمه طلایی ایران مراجعه کرده و با ارائه شماره کارت طلایی نسبت به دریافت خسارت اقدام نمایید. اگر این سوال برایتان پیش آمده که آیا می‌توان همزمان از بیمه بدنه و کارت طلایی خسارت گرفت پاسخ منفی است و نمی توان همزمان از هر دو خسارت گرفته شود. با گرفتن خسارت از کارت طلایی مهر خسارت روی بیمه ثالث زده می‌شود و البته این نکته را هم نباید فراموش کرد که کارت طلایی تنها برای خودروهای مدل ۸۶ به بالا می‌باشد.

 

بیمه بدنه یا کارت طلایی؟ کدام‌یک را باید خرید

خرید بیمه بدنه یا کارت طلایی

با همه مزایا و معایبی که برای بیمه بدنه و کارت طلایی گفته شد شاید در انتخاب یکی از هر دو با توجه به محاسن هر کدام یکم گیج شده باشید اما می‌توان این راه حل را داشت که اگر داشتن برخی خدمات سیار و حتی امداد سیار و تعمیر در محل و برخی از خدمات دیگری که کارت طلایی ارائه می‌کند مد نظرتان باشد می‌توانید کارت طلایی بخرید، اما اگر بخواهید از سایر خدمات بیمه بدنه بخواهید استفاده کنید و پوشش‌های کامل داشته باشید و بتوانید سابقه عدم خسارت خود را منتقل کنید، خرید بیمه بدنه کار عاقلانه‌تری است. و البته اگر قیمت برای شما مهم است بیمه بدنه انتخاب بهتری است. همچنین امکان خرید آنلاین و بدون دردسر از امکانات بیمه‌های بدنه است که در ادامه توضیح داده شده است.

محاسبه بیمه بدنه
تخفیفات بیمه بدنه در قیمت بیمه بدنه موثر است و شرکت‌های بیمه در زمان صدور از داشتن سابقه عدم خسارت بیمه نامه از سیستم استعلام بیمه مرکزی استفاده می‌نمایند. با داشتن سابقه تعداد سال‌های عدم خسارت بیشتر قیمت بیمه بدنه کمتر می‌شود . در انتخاب بهترین بیمه بدنه تخفیفات بیمه بدنه می‌تواند گزینه مهمی در انتخاب شرکت بیمه‌ای باشد.

خرید بیمه بدنه از بیمه تایم

برای خرید بیمه بدنه خودرو می‌توانید فرم درخواست خود را برای سامانه بیمه تایم ارسال کنید و حتی اگر زمان تمدید بیمه بدنه شما رسیده می‌توانید بیمه بدنه‌تان را با همه تخفیفات قبلی از هر شرکت بیمه‌ای که مد نظر شما باشد را انجام دهید. در کنار بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث را نیز می‌توانید از وب سایت بیمه تایم خریداری نمایید.

شما می‌توانید به راحتی و با تکمیل فرم موجود در صفحه بیمه بدنه بیمه تایم اطلاعات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما به شما در خرید بهترین بیمه عمر راهنمایی‌های لازم را ارائه دهند.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۴.۳ / ۵. تعداد رای ۱۴

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۱۱ نظر

 • من الان ۴ماه است که کارت طلایی ۵ ستاره بیمه سامان را خریدم ولی ظاهرا” استفاده چندانی هم ندارد برای تعمیر برقی به تعمیرگاهی که معرفی شده بود رفتم ولی تعمیرگاه گفت با این کارت پوشش بیمه ای نداریم . یا مثلا” شنیدم که تخفیف جزیی شامل ان میشه ۲۶۰ هزار تومان کارت طلایی را خریدم . یعنی بی فایده بوده . من ساکن اهواز هستم .

  • مجید عزیز پوشش های کارتی که خریده اید ، حتما روی آن درج شده . اگر هم گارانتی برای خودرویتان دارید می توانید از خدمات پس از فروش آن کمک بگیرید.

 • سلام
  لطفا قیمت بیمه بدنه برای پژو ۲۰۶ تیپ ۲ که مدل سال ۹۸/۰۹/۲۵ هست رو میفرمایید . قیمت الان این ماشین هم در تاریخ ۹۸/۱۱/۰۳ حدود ۹۳ میلیون تومان هست

  • جناب ابوذر بزرگوار، برای دریافت مبلغ بیمه بدنه و مقایسه بیمه بدنه شرکت های مختلف با شماره ۸۸۲۴۳۸۲۸ تماس بگیرید و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.
   با تشکر

  • اگر بیمه بدنه و کارت طلایی رو با هم مقایسه کنیم به راحتی می تونید مزایای بیمه بدنه نسبت به کارت طلایی رو مشاهده نمایید.

 • سلام بنده کارت طلایی تک ستاره دارم آیا رادیاتور هم شامل این بیمه نامه هست برای تعویض باتشکر

  • جناب فریدون عزیز ، شرایط کارت طلایی رو از محلی که این بیمه نامه رو خریداری کردید بپرسید تا راهنمایی تون بکنند.