بیمه مستمری عمر چیست و بهترین کدام است؟

بیمه مستمری عمر
۴.۱
(۹)

بازنشستگی برای هر فردی یکی از نگران کننده‌ترین مراحل گذار زندگی وی می‌باشد. داشتن آسودگی خاطر برای مسائل مالی و اقتصادی برای این زمان از مهمترین معضلات فکری افراد می‌باشد. در ایران پس از برقراری حکومت مشروطه، در تاریخ ۱۲۸۷/۰۲/۰۱ شمسی در مجلس اول قانونی با نام ” قانون وظایف ” وضع شد که برای وراث ارباب حقوق دیوانی یعنی عائله کارمندان متوفای دولت حقوق برقرار شود و نهایتا با فراز و نشیب‌هایی که این قانون در طول سال‌های طولانی داشت نهایتا به شکل قانون بازنشستگی درآمد.

اما با اتفاقات مختلفی که در صنعت بیمه اتفاق افتاد و با مطرح شدن بیمه‌نامه‌های عمر و سرمایه گذاری، طرح‌های مختلفی برای این بیمه‌نامه ارائه شده که یکی از انواع بیمه عمر ، طرح بیمه مستمری عمر می‌باشد که این امکان را فراهم کرده که افراد به انتخاب خود در سنین خود بتوانند مستمری دریافت نمایند که  البته امکان ارائه مستمری در بیمه عمر هم اکنون توسط چند شرکت بیمه‌ای ارائه می‌شود که در ادامه به هر کدام از آن‌ها خواهیم پرداخت.انواع بیمه مستمری

بر اساس تقسیم بندی که بیمه مرکزی انواع بیمه مستمری بیمه عمر به ترتیب زیر می‌باشد:

 • مستمری‌ با برگشت‌ حق‌ بیمه‌
 • مستمری‌ متغیر
 • مستمری‌ مضاعف‌
 • مستمری‌ مخفف‌
 • مستمری‌ با فاصله‌
 • مستمری‌ بلافاصله‌

 

مستمری بیمه عمر چقدر است؟

در بیمه‌نامه‌های عمر میزان مستمری که هر فرد می‌تواند دریافت کند بر اساس سن فرد بیمه شده، میزان حق بیمه پرداختی وی و تعداد سال‌هایی می باشد که بیمه‌گذار در طول مدت بیمه‌نامه پرداخت می‌کند و البته شرکت بیمه انتخابی و تعداد سال‌هایی که وی می‌خواهد مستمری دریافت نماید متفاوت می‌باشد. از این رو نمی‌توان مبلغ مستمری مشخصی را به عنوان مستمری بیمه عمر عنوان کرد.

اگر می‌خواهید میزان مستمری دقیقی که می‌توانید بعد از مدت زمان مشخصی که مد نظرتان هست را بررسی کنید می‌توانید در سامانه بیمه عمر بیمه تایم مشخصات‌تان را ثبت نمایید تا کارشناسان بیمه تایم با شما تماس گرفته و مشاوره کامل و مقایسه شرکت‌های مختلف را برای شما انجام دهند تا بتوانید بهترین بیمه عمر از لحاظ مستمری را دریافت نمایید.


 

 

شرایط دریافت مستمری بیمه عمر

شرایط بیمه مستمری

شرایطی که فرد می‌تواند مستمری دریافت کند بر اساس  مواردی از قبیل سن فرد بیمه شده، حق بیمه‌هایی که در طول مدت بیمه نامه پرداخت کرده، اندوخته بیمه نامه، مدت زمانی که می‌خواهد مستمری دریافت کند، همه قدم‌هایی هستند که در مشاوره مستمری بیمه عمر باید به اطلاع بیمه گذار برسانیم، برخی از این موارد عبارتند از:

 • -بازه زمانی که بیمه گذار می‌خواهد حق بیمه پرداخت کند و تعداد سال‌هایی که می‌خواهد مستمری دریافت کند. بازنشستگی ۱۰ ساله، ۱۵ ساله، ۲۰ ساله و ۳۰ ساله همه در میزان مستمری تاثیر گذارند.
 • -دریافت مستمری مادام العمر با توجه به سن بیمه گذار و میزان حق بیمه پرداختی وی ارتباط مستقیم دارد، فردی که سن ۲۰ ساله دارد با فردی که ۶۰ سال دارد  و اندوخته هر دو در زمان شروع مستمری یکسان باشد، دریافتی مستمری آن ها متفاوت می‌باشد چراکه مدت زمان دریافت مستمری یک فرد ۲۰ ساله بیشتر از یک فرد ۶۰ ساله می‌باشد.

بیشتر بدانید: بیمه بازنشستگی ده ساله چیست؟


 

بهترین طرح‌های بیمه عمر برای دریافت مستمری

مستمری در بیمه نامه‌های عمر از جمله مواردی است که برخی از شرکت‌های بیمه در ارائه این پوشش شرایط خاص خود را دارند. در بین شرکت‌های بیمه چند شرکت از جمله بیمه عمر معلم و بیمه عمر خاورمیانه هستند که مستمری ارائه می‌کنند که البته بیمه خاورمیانه طرح کامل تری در رابطه با مستمری طرح جامعی را ارائه کرده، بیمه خاورمیانه است که توانسته پوشش‌های بیمه ای را در کنار مستمری چندین ساله در بیمه نامه های عمر را در قالب یک طرح بیمه ای ارائه دهد.


بهترین بیمه عمر کدام است؟


 

۱- بیمه مستمری معلم

شرکت بیمه معلم یکی از شرکت‌های بیمه است که طرح مستمری را ارائه کرده است.  در این بیمه نامه بیمه گذار می‌تواند در کنار پوشش های بیمه‌ای مستمری نیز دریافت نماید و همچنین از سایر پوشش‌های بیمه نامه استفاده نماید.

شرایط بیمه معلم:

 • در این بیمه نامه بعد از پایان مدت بیمه نامه، بیمه شده می‌تواند درخواست مستمری سالانه ۵ تا ۱۰ درصدی داشته باشد. مدت مستمری نیز بر اساس انتخاب بیمه شده می‌باشد که وی انتخاب کرده باشد.
 • در این بیمه نامه اگر فرد بیمه شده در طول مدت داشتن بیمه نامه فوت نماید نیز سرمایه فوت برابر میزانی که در جدول بیمه نامه وی درج شده به ذینفعان وی پرداخت می‌شود.
 • زنان خانه دار نیز می‌توانند این بیمه نامه را تهیه کرده و ذینفع در صورت فوت برای بیمه نامه شان تهیه نمایند.

 

پوشش‌ها:

 • ارائه پوشش سرمایه فوت عادی تا سقف ۲۰۰میلیون تومان
 • مدت زمان برای تضمین پرداخت مستمری ۳۰ سال می باشد
 • هر فرد شاغل و غیر شاغل می‌تواند این بیمه نامه را خریداری نماید .
 • برای بیمه شده های خانم که این بیمه نامه را تهیه نموده‌اند و  فردی را  تحت تکفل نداشته و در طول مدت بیمه نامه فوت نمایند سرمایه این بیمه نامه به ذینفع مشخص شده توسط بیمه شده پرداخت می شود.

بیمه عمر معلم را بهتر بشناسید


 

۲- بیمه مستمری خاورمیانه

بیمه مستمری خاورمیانه

شرکت بیمه خاورمیانه تنها شرکت بیمه‌ای است که به صورت تخصصی در مورد بیمه نامه‌های عمر مشغول به فعالیت می‌باشد. یکی از طرح‌های ویژه بیمه عمر خاورمیانه، بیمه مستمری خاورمیانه می‌باشد که یکی از بهترین طرح‌های بیمه های مستمری می‌باشد که هم اکنون در صنعت بیمه ارائه می‌شود. همه افراد از بدو تولد تا ۸۰ سالگی می‌توانند بیمه طرح مستمری و بازنشستگی را تهیه نموده و تا سن ۱۰۶ سال از مزایا و پوشش های این بیمه نامه استفاده کنند. بیمه مستمری خاورمیانه در چندین طرح به ترتیب زیر ارائه می‌شود.

 

طرح‌های بیمه خاورمیانه به قرار زیر است:

 • طرح خودکفایی جوانان: این طرح برای همه کودکان می‌باشد و پدرو مادر‌ها از بدو تولد تا ۱۰ سالگی به مدت ۲۰ سال می‌توانند این بیمه نامه را داشته باشند. مدتی که در این بیمه نامه می‌توانند مستمری دریافت کنند ۲۰ سال می‌باشد. پوشش تکمیلی که روی این بیمه نامه می‌توان ارائه شود، پوشش فوت و پوشش ازکارافتادگی بیمه گذار می‌باشد.
 • طرح مستمری زنان خانه دار: این طرح برای ارائه خدمات بیمه ای برای زنان خانه دار می باشد ، همه بانوان از سن ۱۸ تا ۵۰ سالگی می توانند این بیمه نامه را تهیه نمایند. مدت پرداخت حق بیمه برای این بیمه نامه می‌تواند ۱۰ سال ، ۱۵ سال و ۲۰ سال باشد که این بازه زمانی توسط بیمه گذار مشخص می‌شود. مدت امکان پرداخت حق بیمه برای این بیمه نامه به روش های سالانه، شش ماهه و سه ماهه و ماهانه می‌باشد. پوشش های تکمیلی که زنان خانه دار در طرح مستمری می توانند داشته باشند فوت بر اثر حادثه، نقص عضو و ازکارافتادگی در اثر حادثه، هزینه‌های پزشکی در اثر  حادثه، سرطان و امراض خاص، معافیت از پرداخت حق بیمه می باشد.
 • طرح سفرهای طلایی: این بیمه نامه برای ارائه پوشش تکمیلی کمک هزینه سفر با مدت محدود یا به صورت مادام العمر به انتخاب بیمه گذار می باشد. پوشش‌های این بیمه نامه فوت بر اثر حادثه ، نقص عضو و ازکارافتادگی در اثر حادثه، هزینه های پزشکی در اثر حادثه، انواع سرطان، امراض خاص و معافیت از پرداخت حق بیمه می‌باشد.
 • طرح تبدیل بیمه عمر و سرمایه گذاری به مستمری: این طرح امکان بهره مندی از مزایای بیمه عمر و سرمایه گذاری به همراه دریافت مستمری در پایان دوره بیمه ای با این طرح میسر می‌گردد.
 • طرح مستمری و بازنشستگی تکمیلی سازمانی: این طرح بیشتر جهت کمک برای زمانی است که مبلغی به عنوان کمک هزینه مستمری و بازنشستگی برای همه افراد می‌باشد.

 

 

پوشش‌های این بیمه نامه: 

 • پوشش فوت بر اثرحادثه: سقف این پوشش حداکثر تا ۴۰۰ میلیون تومان می‌باشد. این پوشش از بدو تولد تا سن ۷۵ سالگی می‌باشد.
 • پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی در اثر حادثه: در این پوشش اگر نقص عضو و یا ازکارافتادگی دائم در اثر حادثه برای فرد بیمه شده اتفاق بیافتد بر طبق میزان ازکارافتادگی اتفاق افتاده سرمایه نقص عضو به بیمه شده پرداخت می‌شود. سقف این پوشش تا ۲۰۰ درصد سرمایه فوت بیمه نامه می‌باشد که از بدو تولد تا سن ۷۵ سالگی ارائه می‌شود.
 • پوشش هزینه پزشکی ناشی از حادثه: این پوشش برای جبران هزینه های درمانی است که در حادثه برای فرد بیمه شده پیش آمده باشد. این پوشش تا سقف ۴۰ میلیون تومان و از بدو تولد تا سن ۷۵ سالگی ارائه می‌شود.
 • پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت فوت و یا از کارافتادگی کامل و دائم: یکی از پوشش هایی که بیمه گذار نیز می تواند از آن استفاده نماید پوشش معافیت می باشد. معافیت از پرداخت حق بیمه برای مواردی که بیمه شده ازکارافتاده کلی شود و پوشش معافیت برای زمانی است که بیمه گذار بیمه نامه در طول مدت داشتن بیمه نامه فوت نماید بیمه نامه معاف از پرداخت حق بیمه می شود. البته این پوشش از ۱۸ سالگی تا ۶۵ سالگی قابل ارائه می باشد.
 • پوشش بیماری‌های خاص: در کنار پوشش هایی که  به بیمه شده‌های خود ارائه می‌کند پوشش امراض این بیمه نامه است. این پوشش برای ۵ بیماری سکته قلبی،سکته مغزی، عمل جراحی قلب باز، پیوند اعضای اصلی بدن از بدو تولد تا ۶۵ سال ارائه می‌شود. این پوشش فقط یکبار برای هر بیماری در طول مدت بیمه نامه قابل استفاده می‌باشد.
 • پوشش سرطان: علاوه بر پوشش امراضی که بیمه مستمری خاورمیانه دارد یک پوشش جداگانه برای پوشش سرطان ارائه می کند. این پوشش نیز از بدو تولد تا ۷۵ سالگی تا سقف ۳۱۰ میلیون تومان ارائه می شود.

 

خرید بیمه مستمری

برای خرید بیمه مستمری بهتر است که حتما قبل از خرید این بیمه نامه مشاوره کامل در رابطه با مستمری بیمه نامه‌های عمر دریافت نمایید، بازنشستگی ۱۰ ساله‌ای که برخی از بازاریابان بیمه مطرح می‌کنند مهمترین نکته در مقایسه بین طرح‌های بیمه است که می‌توانید به کمک مشاوران و کارشناسان بیمه تایم دریافت نمایید. برای دریافت مشاوره می‌توانید در سامانه بیمه تایم درخواست مشاوره ثبت نمایید تا بتوانید بهترین بیمه نامه عمر را خریداری نمایید.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟

میانگین امتیاز ۴.۱ / ۵. تعداد رای ۹

خیلی متاسفیم که این مطلب رضایت شما رو جلب نکرد!

لطفا با نظر خودتون مارو در ارتقا این مطلب یاری کنید

تیم تولید محتوای بیمه تایم

۲ نظر

 • سلام من سه سال بیمه مستمری معلم را دارم اگر بخواهم ده ساله باز نشسته شوم باید چکار کنم سن من ۴۳سال است ماهانه مبلغ ۶۹ هزار پرداخت میکنم لطفاً را هنمایی کنید با تشکر

  • هر بیمه نامه عمر دارای جدولی است که نحوه شکل گیری سرمایه گذاری آن بیمه نامه را نشان می دهد، می تونیدجدول بیمه عمر تان را بررسی کرده و یا جهت اطلاعات کامل تر به نمایندگی که بیمه نامه تان را از انجا تهیه کرده اید و به اطلاعات بیمه نامه شما دسترسی دارند مراجعه کرده و نحوه استفاده از پوشش ها و سایر شرایط بیمه نامه از آن ها کمک بگیرید.